100 skvělých nápadů pro malou ložnici

Téměř třetina života každý z nás tráví ve snu. Proto je důležité, aby byla postel co nejpohodlnější. Ložnice mnoha apartmánů nemají velkou plochu, ale to neznamená, že malý pokoj nemůže být útulný a zajímavý. Díky originálním konstrukčním řešením se i malá místnost snadno vydává na správné úrovni.

Design interiéru malé ložnice

Návrháři doporučují místnosti malých velikostí, které mají být zdobeny ve světlých barvách. Takže místnost bude vypadat prostornější.

Aby však tato ložnice nebyla nudná, měla by být doplněna jasnými akcenty. Stěna v čele postele může být zdobena originálními fotografickými tapetami.

Umístění potřebného nábytku do malé ložnice může být docela výzvou. Možnost integrace lůžka do apartmá se skříňkami, nočními stolky a policemi bude praktická a atraktivní. To vám umožní ušetřit místo co nejvíce.

Zrcadla a kovové povrchy nábytku napomáhají vizuálně rozšířit ložnici. V tomto případě by mělo být okno mírně zatemněné.

Vizuálně zvětšit malou ložnici mohou dřevěné podlahy tmavých odstínů.

Malá místnost potřebuje jasné detaily. Proto, aby zdobili ložnice pomocí barevné koberce nebo polštáře. Budou odvádět pozornost od nedostatku místa v místnosti.

Při zajišťování takovéto akceložnice musí opustit pevný nábytek ve prospěch kompaktních možností. Nepořádejte se s místností se všemi druhy drobností a věcí, které se dlouho nepoužívají. Nebudou jen sbírat prach na sebe, ale také vizuálně zmenší plochu místnosti.

Vzhledem k tomu, že v malých ložnicích obvykle není dostatek místa, mělo by být využíváno co nejúčinněji. Pro uspořádání skladovacích systémů použijte výklenky. Se stejným účelem podél stěn mohou být umístěny police a regály.Pokud byt má vysoké stropy, pak bude možné vytvořit moduly-mezanin. Při objednávání šatní skříně byste měli zvolit zrcadlové plochy, které mohou opticky rozšířit prostor.

Tapeta pro malou ložnici

Při výběru tapety pro návrh malé místnosti můžete čelit řadě omezení. Je žádoucí zde zvolit lehké materiály a je lepší odmítnout nasycené a hluboké tóny. V malé ložnici nelze lepidlo tapetu s velkým a častým vzorem.

Dobrá volba by byla tapeta se svislým pruhem, který pomůže upravit výšku a objem místnosti.

Nástěnný papír s texturou objemu může do místnosti přidat další objem. Hra světla a stínu vizuálně zvětší i nejmenší ložnici .

Photowall-paper ožije, jehož design jde hluboko dolů - realistické mrakodrapy, lesní cesta atd. 3D tapeta bude efektivně vypadat na stěně za postelí. Nebudou jen upravovat velikost místnosti, ale také se stanou jejím vrcholem.

Styl Malá ložnice

Při výběru interiéru kuchyně, obývacího pokoje nebo kanceláře dbáme především na funkčnost místnosti. V ložnici se můžeme zaměřit na osobní preference. Pro malou místnost, minimalismus, moderní, klasické, provence, loft nebo skandinávské styly budou ideální.

Moderní malá ložnice

\ t

Moderní ložnice malé velikosti je klidná, čistá a bez zbytečných věcí. Zde musíte vyzvednout spolehlivý a elegantní nábytek bez nadměrné výzdoby. Strop a stěny jsou obvykle monotónní v bílé, šedé nebo béžové barvě. Na podlahu se položí laminát, parkety nebo koberec vyhrazených odstínů. Díky odrazu světla v leštěném dřevu, kovových částech a zrcadlech bude možné prostor vizuálně rozšířit.

Jako přízvuk je povoleno používat vynikající podlahové lampy, malby, pokojové rostliny a keramické figurky. Při výběru ložního prádla musíte zastavit výběr bavlny a hedvábí bez jasného tisku. Pro osvětlení používejte noční svítidla a reflektory.

Klasická malá ložnice

Tento styl vybírají milovníci luxusu. Měkké odstíny růžové, světlé lila a broskve dokonale ladí s křišťálovými, štukovými a zlatými vzory.

Vyřezávaný nábytek pomůže vytvořit majestátní atmosféru. Hlava postele může být zdobena měkkou kůží. Na okna visísamet, saténové závěsy nebo závěsy brokátu, jejichž tón bude v souladu s celkovou situací. Nad postelí můžete vytvořit baldachýn stejné tkaniny. Navíc si můžete vybrat žakárový přehoz se vzorem. Vzhledem k množství světla v elegantním rámu se nábytek z malé ložnice stane skutečně královskou.

Provence v malé ložnici

Provence styl bude volba romantické povahy. V takové místnosti by měl být interiér udržován v béžové, světle růžové, modré, bílo zelené nebo světle fialové odstíny. Textil si vybírá s účinkem vyhoření na slunci. Může být zdobena malými buňkami, hráškem, diamanty nebo květinovými vzory.

Provensálský styl se vyznačuje jednoduchým nábytkem, který nemá žádnou náročnost. Může být sněhobílý nebo ze světlého dřeva bez dodatečného krytí.

Loft Style

Charakteristickým rysem stylu jsou vysoké stropy, nedokončené stěny a velká okna. Namísto omítky nebo tapety mohou být na zdi ponechány betonové panely, holé zdivo nebo imitace takových povrchů. Nejjednodušší postel bez nohou bude instalována přímo na podlaze desek. Neměli by zde být žádné dekorativní prvky. Výjimkou mohou být: high-tech lampy, černobílý tisk nebo zrcadlo v jednoduchém tenkém rámu.

Chcete-li, aby byl pokoj ve stylu podkroví vizuálně prostornější, můžete okno rozšířit tak, aby bylo panoramatické. Skříň skříň je lepší zvolit s kovovými dveřmi. Pro registraciotevírání oken pomocí závěsů se svislými záhyby nebo žaluziemi.

Minimalismus v malé ložnici

Tento styl lze nazvat ideální volbou pro ložnici s malou velikostí. Nebudou žádné zbytečné dekorativní prvky, ornamenty nebo vzory. K dekoraci místnosti použijte 1 nebo 2 úzké nebo kontrastní tóny, hladké povrchy, hladké a jasné linie, jednoduché lampy. Taková jednoduchost jako podnikatelé, kteří preferují racionální přístup k věcem.

Skandinávský styl

První zmínka o zmínce o Skandinávii je množství světla a chladu. Tento styl je vhodný pro pokoje s okny na jih. Pro výzdobu použijte šedo-modré a světle hnědé odstíny. Tento povrch vytváří pocit lehkosti a svěžesti.

Záclony v malé ložnici

Jedním z hlavních prvků výzdoby každé místnosti jsou závěsy. Pokud má místnost široké okno, může být ozdobena dlouhou látkou z jednoho okraje místnosti na druhou. Zároveň by měli volně viset.

V malé ložnici je lepší zvolit stropní verzi římsy. Design záclon je vybrán na základě obecného stylu místnosti. Ideální možností by bylo monofonní plátno bez vzorů. Přítomnost obrázku je přípustná, pokud na tiskárně chybí podobný tisk. V tomto případě se celý pokoj nezmění na pevné místo. Chcete-li vytvořit příjemnou atmosféru v místnosti, měli byste dát přednost světlu,přírodní textilie.

Malá ložnice o rozloze 9 m2. m

Plocha ložnic v domech staré budovy často nepřesahuje 9 metrů čtverečních. m. Ale i zde můžete umístit vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Chcete-li to provést, vyberte nejvyšší skříně, nastavit pódium, rozšiřuje parapet, který je vybaven dámský koutek nebo pracoviště, a pod postelí je modul pro ukládání.

Malá ložnice o rozloze 12 metrů čtverečních. m

Chcete-li ušetřit místo, ložnice o 12 m2. m. lepší, aby nedošlo k přetížení s nábytkem a interiérem. Pokud je v místnosti plánováno uspořádání pracoviště, mělo by být vizuálně odděleno od odpočívadla. Osvětlení v takové ložnici by mělo být víceúrovňové: lustry, lampy, nástěnné lampy, stojací lampy.

Barva v malé ložnici

Vzhledem k tomu, že musíme uspořádat ložnici malé velikosti, pak by měly být upřednostňovány světlé barvy. Barvy jako bílá mohou odrážet více světla, takže místnost bude vypadat širší.

Bílá ložnice

Tato barva je uklidňující a relaxační, proto je ideální pro pokoj jako ložnice. Ti, kteří si přejí přinést romantický nádech do místnosti, mohou použít barevné osvětlení.

Modrá malá ložnice

Psychologové se domnívají, že odstíny modré mohou chladit tělo a zklidnit nervový systém. Taková konstrukce by byla vhodná v místnosti, kde je obvykle horká. Kromě toho tato barva pomáhá rozptýlitnadměrné energie a podporuje spánek.

Zelený pokoj

Všechny odstíny zelené dávají pocit čerstvosti a pomáhají nervovému systému odpočívat. Pro vnímání jsou považovány za nejjednodušší, protože se nacházejí ve střední části duhového spektra. Dokonale zelený vzhled se žlutou, šedou, levandulovou, hnědou a tyrkysovou.

Fialový odstín v malé ložnici

Fialové odstíny jsou velmi měkké a jsou skvělé pro zdobení ložnic. Interiér doplňují růžové, zelené, béžové, bílé, krémové a žluté prvky.

Žlutá malá ložnice

Barva slunce se doporučuje použít v místnostech, kde je nedostatek tepla a světla. Citrony, písek, zlaté a šafránové tóny budou v ložnici útulné, teplé a světlé. Jsou schopni rozveselit a dát radost. Nejlepší společníci pro žluté budou hnědé, modré, fialové, zelené a bílé.

Šedé odstíny v ložnici

Je to šedá barva, která je nejklidnější a nejneutrální. To je měkčí než černá, tak to dělá ne místnost objemná. Šedá je perfektní kulisou pro světlé akcenty. A stříbrné a světlé odstíny této barvy jsou vhodné pro téměř všechny styly interiéru.

Dětská ložnice

\ t Zvláštní pozornost si zaslouží malá ložnice pro dítě. Nezáleží na tom, jak malý je pokoj, zde bude vyžadována postel a sklad. Kromě toho byste měli vybavit místo proher a tvůrčích činností. Pokud zde žije školák, je zde také pracovní plocha. Proto je nutné kombinovat několik zón v jednom:
  • instalovat podkrovní postel, a dát psací stůl na dně nebo vybavit hřiště;
  • pokud to výška dovoluje, pak organizujte pódium, kde bude postel skryta, a psací stůl nahoře;
  • pro oblečení si můžete vyzvednout rohovou skříň, a pro uložení ložní prádlo použití krabice pod postelí.

Je možné využít palandu pouze v pokojích s vysokými stropy (minimálně 2 metry). Na vrcholu vzduchu v pořadí země a teplejší než na dně. A takové mikroklima může ublížit dítěti.

Soupravy nábytku pro malé ložnice

\ t

Aby ložnice nebyla příliš přeplněná, mělo by být v místnosti minimální množství nábytku. Pokoj bude vypadat menší, pokud si vyberete postel bez nohou. Doporučuje se mít zásuvky níže, kde můžete ukládat věci.

Skříně a komody by měly být praktické, multifunkční a nezabírat mnoho místa. Pokud máte v plánu si vybrat židli, měli byste si vybrat ne příliš velký model.

Hlavním předmětem ložnice je postel. Lze jej umístit do centrální části nebo kombinovat do kompozice s jiným nábytkem, který je umístěn po obvodu. V interiérech je nutné ponechat prázdné místo pro pohyb po místnosti. Vedle postele jsou noční stolky nebomalý skleněný stůl. Je lepší vestavět skříňku nebo vybrat model malé velikosti.

Malá obývací ložnice

Někteří majitelé malých ložnic se rozhodnou rozšířit místnost o sousední pokoje. Nejběžnější možností je kombinovat obývací pokoj a ložnici. V tomto případě je třeba pečlivě zvážit otázku územního plánování. Rekreační oblast se skrývá za šatní skříní, obrazovkou nebo baldachýnem. V případě potřeby můžete provést rozdělení překližky nebo sádrokartonu.

Oprava v malé ložnici

Aby bylo možné malý prostor vizuálně prostornější, odborníci doporučují výběr správných materiálů. Při vytváření stropu stojí za to zvážit možnost lesklého plátna. Pro zonování je lesklý materiál kombinován s matnou. Tato technika vám umožní nastavit tvar ložnice.

Navíc pro strop můžete použít sádrokarton, pokrytý lesklým filmem nebo latexovou barvou. Zrcadlo ve středu místnosti vytvoří pocit bezednosti. Efekt prodloužení bude dosažen, pokud vytvoříte ozdobnou lištu po obvodu místnosti.

Pokud jde o podlahu, nejlepším materiálem bude laminát nebo parkety světlých odstínů. Mělo by být položeno diagonálně, což také přispěje k vizuálnímu rozšíření. Pro výzdobu je vybrán koberec v tónu nábytku.

Nápady pro malou ložnici

(160 ) ) . 184] ) 220)