12 nejkrásnějších budov na světě

Krásné stavební projekty okouzlí jejich architektonické formy. V našem článku si povíme o těch nejkrásnějších a nejvýraznějších stavbách. Architekti, kteří vytvořili návrhy těchto budov, rozebírají zavedené stereotypy o architektuře a stavebnictví. Na světě je spousta budov a staveb, které přitahují svou fascinující krásou a neobvyklostí. Seznámíme se s nejneobvyklejšími architektonickými mistrovskými díly po celém světě.

Nejkrásnější budova v Petrohradu

Palác Kateřiny

Začneme svou cestu s městem Petrohrad. Palác Catherine je jednou z nejkrásnějších staveb na světě. Nejkrásnější budova s ​​fasádou v jasně modré barvě je barokní. Turisté z celého světa se kochají nádhernou a nádhernou stavbou. Kromě vynikající architektury je palác Catherine známý pro celý svět slavnou jantarovou místností, která je jedním z divů světa. Elegantní křídlo, vyrobené v klasickém stylu, vypadá velmi působivě. On navrhl pro Catherine druhý architekt Ch. Cameron.

Kostel Spasitele v krvi

Rusko je obrovská země s mnoha krásnými stavbami, ale není možné si nevšimnout nejkrásnější budovy církve Spasitele na rozlité krvi v Petrohradě. To je nejkrásnější stavba na světě začala stavět v roce 1883. Chrám má majestátní výhled s multi-barevné věže. Fasáda je zdobena světlými mozaikami. Unikátní vnější povrch uchvátí a přesvědčí každého kolemjdoucího.zastavit obdivovat krásu budovy.

Nejkrásnější architektonická stavba: Guggenheimovo muzeum

Guggenheimovo muzeum se nachází ve španělském Bilbau a je architektonickou dominantou. Zajímavé a neobvyklé uspořádání budovy je považováno za inovativní řešení v architektuře minulého století. Konstrukce je vyrobena z titanu ve formě vlnovek, které mění barvu pod paprsky slunce. Tato stavba zcela mění světový pohled na tradiční a moderní architekturu a je také symbolem města Bilbao.

Nejkrásnější budovy knihovny na světě

Národní knihovna v Minsku

Nyní půjdeme do Běloruska, do města Minsk, abychom se podívali na krásnou budovu Národní knihovny. Budova ve formě skleněného diamantu vypadá velmi neobvykle a originálně. Kombinuje nejnovější technická řešení a strohou architektonickou krásu. Národní knihovna Běloruska je vybavena nejmodernější technologií, takže dva tisíce uživatelů může pohodlně pracovat s potřebnou literaturou.

Ústřední knihovna v Kansas City

Ve městě Kansas City, Missouri, USA, přitahuje pozornost budovy ústřední knihovna. Tato budova je vyrobena v podobě obrovské knihovny, na níž stojí slavné obří knihy. Každá kniha je vysoká sedm metrů a široká dva metry. Krásné a světlé barvy fasádních knih vás učinízastavit a navštívit knihovnu. Obyvatelé města jsou velmi hrdí na nový typ centrální knihovny. Stavba se tak stala, po roce 2004 se stará o vážnou rekonstrukci.

Nejkrásnější budovy v Indii

Palác Taj Mahal - jedna z nejkrásnějších budov

Teď jdi ​​do města Agra v Indii. Palace Taj Mahal je považován za nejkrásnější budovu na světě. Nádherné mauzoleum, postavené v sedmnáctém století bílého mramoru. Indický vládce, vládnoucí v těchto dnech, postavil hrobku pro svou třetí ženu, která zemřela při porodu. Nádherná architektura Taj Mahalu se okamžitě zaměřuje na kopuli o rozloze 35 metrů, která se nachází ve středu budovy. Většina architektonických rozhodnutí budovy je převzata z kultury dávných Peršanů. Ale základní styl, ve kterém se Taj Mahal vyrábí, je klasický islámský. Dnes je palác kulturním dědictvím UNESCO.

Lotosový chrám

Indie je mnohotvárnou zemí, takže nebudeme spěchat, abychom ji opustili. Půjdeme do hlavního města Indie, do města New Delhi, abychom se podívali na nádhernou budovu - lotosový chrám. Okouzlující budova byla postavena v roce 1986 z bílého mramoru v podobě kvetoucího lotosového květu. Odtud název krásné budovy, která je hlavním chrámem Indie a hlavní atrakcí města.

Hudební budova v Číně

\ t

Hudební budova v Číně ve městě Huainan je právem nejkrásnější stavbou na světě. Skládá se ze dvou struktur -hudební nástroje, to znamená, že jedna část budovy je vyrobena ve formě průsvitného klavíru a druhá - ve formě průhledných houslí, které zřejmě nechal hudebník u klavíru. Budova byla postavena pro milovníky hudby, ale tato budova souvisí s hudbou pouze vzhledem. V budově v podobě houslí se nachází eskalátor a v budově s tvarem klavíru se nachází výstavní síň věnovaná městu.

Velká mešita je jednou z 10 nejkrásnějších staveb na světě

.

Velká mešita, přímo na jihu Sahary ve městě Djenne, Mali, je považována za jednu z nejkrásnějších a nejneobvyklejších staveb na světě. Velká mešita je komplex postavený hliněnými cihlami afrických kmenů v roce 1906. Tato stavba je považována za největší stavbu z bahna. V roce 1988 je Velká mešita uznána za světové kulturní dědictví UNESCO.

Fotografie nejkrásnější budovy v Polsku

Ve městě Sopot v Polsku je nejneobvyklejší dům na světě - dům Crooked. Když se podíváte na tuto strukturu, získáte dojem, že vidíte zakřivený odraz v zrcadle nebo strukturu rozmazané v horkém slunci. Zakřivený dům je opravdu křivolaký. Konstrukce sestává pouze z křivek a čárkovaných čar a nemá žádný rovnoměrný úhel. Komplexní architektonická stavba zakřiveného domu byla postavena v roce 2004 jako nákupní centrum. Budova by měla podle plánu architektů přilákat velký počet návštěvníků svým neobvyklým vzhledem. Návrháři uspěli. Dokonce i okna adveře mají efektní zakřivený tvar. Curve dům ve své podobě je velmi připomínající báječné, kouzelné chýše. A v noci vypadá dům krásněji.

Katedrála sv. Petra ve Vatikánu

Jednou z nejkrásnějších budov na světě, která se nachází ve Vatikánu, je budova katedrály sv. Petra. Katedrála je hlavní atrakcí Vatikánu a centrem katolického světa. Ve večerních hodinách nabývá budova neobvykle krásného a pohádkového hradu. Katedrála byla postavena více než padesát let. Kompletní stavba byla dokončena v roce 1607. Budova katedrály má obrovské množství různých památek, které "mají zázračné síly". Hodiny kopule můžete sledovat.

Nejkrásnější a neobvyklé stavby světa: fotografie polského domu vzhůru nohama

O kráse tohoto domu je mnoho sporů. Ale skutečnost, že tento dům je unikátní - nikdo nepochybuje. Bude to o Inverted House, který se nachází v Polsku ve městě Szymbark. Dům není jen tak nazýván. Opravdu stojí na střeše a má design v socialistickém stylu 70. let dvacátého století. Inverzní dům způsobuje zajímavé, dokonce podivné pocity. Vstupní dveře jsou umístěny v horní části, můžete vstoupit do domu přes okno, a interiér je zcela obrácen dovnitř, to znamená, že musíte chodit po stropě. Zpočátku byl projekt převráceného domu koncipován jako obytný dům, ale nevyčerpatelný počet turistů, kteří by se chtěli dostat dovnitř, nedalpříležitost k existenci nájemců. Protože převrácený dům nyní existuje jako komerční projekt a jeho budova se stala jednou z hlavních atrakcí města.