Cesta do ráje země. Odpočinek na ostrově Hainan v roce 2018

Největší ostrov Čínské lidové republiky se nachází na jihu země - Hainan. Na jihu a středu ostrova jsou pokryty plantáže ananasů, banánů, kokosu, čaje, kávy a hustých lesů. V této části ostrova nejsou žádné průmyslové podniky. Nachází se na severu. Ostrov Hainan se výrazně liší od ostatních středisek v této části světa s krásnými plážemi, útulnými zátokami, hladkým tropickým podnebím, vynikajícími vysokorychlostními silnicemi, moderní infrastrukturou, přítomností mnoha atrakcí a nezapomenutelných míst. A co je nejdůležitější - nejčistší prostředí. Ostrov na jih od moře - název tohoto magického ostrova se překládá do ruštiny.

Jak se tam dostat

Na ostrově Hainan jsou 2 hlavní mezinárodní letiště - v Sanya a Haikou. Sanya je nejvýznamnější turistickou oblastí ostrova. Letadla různých leteckých společností létají do těchto měst z Moskvy a dalších velkých měst Ruska, stejně jako charterové lety. Let z Moskvy do Sanyy trvá 10 hodin. A ze stejného Jekatěrinburgu - 7,5 hodiny. Vše kvůli geografické blízkosti Číny.

Ostrov se dostanete vlakem z jiných čínských měst - Guangzhou, Šanghaj, Peking, ale tato cesta bude dlouhá. Takže z Pekingu do Sanya by mělo být asi 35 hodin. Letadlo je však mnohem rychlejší, a to i v případě, že jste v Pekingu. Fly Hainan může být také s transfery ve městech Soul, Dauhá, Dubaj.

Zbytek na Hainanu v roce 2018: ubytování

V zálivu Sanya, kterýNachází se v těsné blízkosti města, jsou zde poměrně levné hotely, penziony a ubytovny. V Sanya je 66 hotelů. V létě bude dvoulůžkový pokoj 4hvězdičkového hotelu stát od 50 do 100 USD za den. V okolí této oblasti jsou nejpohodlnější pětihvězdičkové hotely:

 • Resort Horizont;
 • Resort Sheraton;
 • Crowne Plaza Sanya;
 • Sanya Marriott Resort & amp; Lázně;
 • Mangrove Tree Resort.

Dadonghai Bay vítá turisty s méně známými pětihvězdičkovými hotely:

 • Shanhaitian;
 • Středisko InTime

Nachází se 3 km od centra města.

Na ostrově Hainan si můžete pronajmout apartmány vhodné pro rodiny, kde si můžete vařit sami. Ostrov má velmi přátelskou populaci a klidnou atmosféru, takže někteří turisté žijí na plážích ve stanech.

Pláže

Velmi krásné korálové útesy a nádherné pláže - tak brzy můžete popsat ostrov Hainan. Pláže jsou dobře vybavené, mají nádhernou infrastrukturu, velmi dobře udržované a čisté. Brilantní bílý písek potěší oko. Voda je teplá a všude jasná, pláže jsou ploché.

Pláže na ostrově jsou obecní a personál údržby si je dobře vědom své čistoty. To platí pro každý hotel, bez ohledu na jeho hvězdu a třídu. Má vše, co potřebujete k relaxaci - sprchy, slunečníky, lehátka atd.

"Jade Belt" - nejoblíbenější pláž, která se nachází v letovisku Boao. Bílý písek na něm odděluje mořskou vodu.z říčních vod.

V zálivu Yalunvan je moře vždy klidné, čisté vody, ale je o něco chladnější než kdekoli na ostrově. V této zátoce se nacházejí největší potápěčská centra. A surfaři si vybrali další záliv - Dadunkhay. Tyto dvě oblasti se od sebe liší.

Na plážích Dadonghai je vždy spousta lidí. Místní obyvatelé zde rádi tráví čas, takže zde není dostatek deštníků a lehátek. Na plážích Yalong je vždy mír a klid. Tam je vždy mnoho ruských turistů v těchto střediscích, takže místní obyvatelstvo chápe Ruština poměrně dobře.

Výkon

Díky přírodě, čistému vzduchu a moři jsou čerstvé mořské plody a ovoce vždy ve stravě. Nejčerstvější a chutné ovoce, které je oblíbené na ostrově:

 • mučenky;
 • mango;
 • liči;
 • guava;
 • rambutan;
 • karambola;
 • durian;
 • papája;
 • patahaya;
 • mangosteen.

V zálivu Yalunvan je možné jíst pouze v restauracích, které se nacházejí v hotelech. A hotely jsou většinou vysoké. Proto jsou ceny poměrně vysoké. Oběd v takové instituci bude stát asi 20 dolarů. Ale v Dadunhay v blízkosti hotelů je mnoho různých restaurací a kaváren a můžete mít večeři za 5-10 dolarů, což je mnohem levnější.

Zajímavosti a zábava

\ t

Na ostrově je mnoho míst, která jsou obzvláště oblíbená turisty z celého světa. VelmiDoporučená návštěva:

 1. Nanwan - ostrov opic. Jedná se o velmi zajímavou rezervu. Chcete-li se k němu dostat, musíte projet lanovkou, která je považována za nejdelší v Číně. Náklady na vstup je 800 rublů.

 1. Nanshan. Socha bohyně milosrdenství se nachází v moři a je centrem buddhismu. Náklady na vstup je 850 rublů.

 1. DongTian. Toto místo se nachází na západě města Sanya. Slavný pro své horské jeskyně, které jsou velmi krásné. Cena - 135 rublů.

 1. Tropická botanická zahrada. Návštěvníci si mohou prohlédnout vzácné rostliny přivezené z celého světa. Toto místo se nachází 120 km od Sanya. Cena vstupenky - 160 rublů.

 1. Ma An. Z místa vybaveného pro prohlížení bude možné vidět kráter vyhynulé sopky.

 1. Wuzhishan - nejvyšší hora na ostrově Hainan. Jeho výška je 1867 metrů.

 1. Janoda Rainforest je komplex, ve kterém se návštěvník cítí jako v džungli. Je zde mnoho vodopádů, bohatá flóra a fauna.

 1. Crocodile show. Ve vzdálenosti 25 km od Sanya v Národní rezervaci se dospělí a děti dívají na fascinující show za účasti krokodýlů.

Klady a zápory odpočinku na ostrově Hainan

Na ostrově Hainan, zejména středních příjmů a evropských turistů s vysokými příjmy, stejně jako bohatí Číňané, odpočívají. To je pochopitelné, protože ostrov představuje vpředstavte si nebe na zemi. Ceny za ubytování a stravu jsou zde poměrně vysoké, ale můžete najít relativně levné bydlení. Jedná se o velmi dobré místo pro rodinnou dovolenou.

Aktivní mládež na ostrově se může zdát drahá a nudná. Doporučujeme ponechat peníze, dokumenty a cennosti v hotelovém trezoru, protože existují případy krádeže.