Co láká turisty Sharm el-Sheikh? Nejlepší letoviska

Sharm el-Sheikh je oblíbený egyptský resort na břehu Rudého moře. Turistů z celého světa sem přitahují komfortní hotely provozující systém „all-inclusive“, jedinečný podmořský svět a výborné podmínky pro rekreaci a zábavu.

Jak se tam dostat

Ve městě je mezinárodní letiště. Zde pravidelně létat charterové lety z Ruska. Náklady na cestu do Sharm el-Sheikh z Ruska začíná od 21 tisíc rublů.

Náklady na letenky z Moskvy pro ty, kteří cestují samostatně, začíná od 8250 rublů.

Turisté, kteří sem přijíždějí na zájezd na letišti, budou čekat na převod. Pokud cestujete sami, budete muset cestovat sami. Pokud si rezervujete pokoj s některými 5hvězdičkovými hotely, můžete se s Vámi setkat zdarma. Ale ve většině hotelů je tato služba placena.

Do hotelu se dostanete taxíkem. V místních taxislužbách není žádný pult, takže před nástupem do letadla se doporučuje, aby všechny podmínky byly sjednány s řidičem. Spravidla se jízdné počítá na základě vzdálenosti - 1 km přibližně 1 egyptská libra nebo 4 rubly. Ale vzhledem k tomu, že místní taxikáři rádi berou turisty po městě, než se dostanou do cíle, průměrné náklady na cestu stojí 140-170 rublů.

Odpočinek v Šarm aš-Šajchu: ceny hotelů

Volba hotelů je bez problémů. Většina z nich je 4 a 5 hvězdiček. Můžete najít 2-3 hvězdy, ale služby v takovéhotely mohou zanechat mnoho na přání.

Mezi hotely v resortu patří:

 • Sandy Hotel (2 hvězdičky);
 • Kanabesh Village (3 hvězdy);
 • Tamra Beach Resort (4 hvězdičky);
 • Sea Breeze Resort (5 hvězdiček).

Průměrné ceny hotelových pokojů v Sharm el-Sheikh se pohybují v rozmezí od 80 do 100 USD za noc.

Ceny potravin v Šarm aš-Šajchu

V Sharm el-Sheikhu najdou turisté obrovské množství kaváren a restaurací. Komplexní oběd pro 2 osoby v kavárně, kde jsou připravovány evropské pokrmy, bude stát asi 150-200 egyptských liber (480-650 rublů) a rybí restaurace 250-300 egyptských liber (800-970 rublů).

Pláže

Pokud má váš hotel vlastní pláž, vstup do ní bude volný. V opačném případě musí vstup platit od 2 do 8 dolarů. Ačkoli město má volné pláže. Nejoblíbenější veřejná pláž je Naama Bay.

Nejlepší pláže letoviska zahrnují:

 1. El Fanar. Vstup do této luxusní korálové pláže je 12,5 dolarů. Cena zahrnuje ručník, deštník, lehátko a ovoce.

 1. Terrazzina je ideální pláž pro dovolenou s malými dětmi. Vstup do moře je mělký, není zde žádný korál a je zde místo, kde můžete mít dobré občerstvení. Pro mladé jsou zde diskotéky a pěnové párty. Vstup na pláž je 5-8 dolarů.

 1. Tato pláž se nachází v oblasti Naama Bay v blízkosti hotelu Delta Sharm. Zde je pohodlný vstup do moře a útes se složitými vzory. Toto místo je oblíbené potápěči. Vstup na pláž je zdarma, ale přinese jídlo anápoje nejsou povoleny.

 1. Pláž Reef si vybrala extrémní sporty. Vstup do moře je zde nepříjemný, protože okamžitě začíná velká hloubka. Byl zde vytvořen umělý útes, který je nabízen ke kontrole potápěčů. Vstup na pláž bude stát 8 dolarů.

Památky a výlety

Mezi nejnavštěvovanější místa v resortu patří klášter sv. Kateřiny. Jsou zde pořádány denní výlety, které stojí 35 USD. Nachází se v blízkosti základny hory Horeb. Na jeho území je muzeum. Stojí za zmínku, že náklady na přijetí na celkové náklady na prohlídku nejsou zahrnuty, takže budete muset zaplatit asi 100 rublů.

Neméně populární, zejména mezi poutníky, byl Mount Moses. V tomto místě, podle biblických tradic, 10 křesťanských přikázání bylo přeneseno do Mojžíše. Poutníci mají přesvědčení, že ti, kteří se setkají s úsvitem, se budou moci zcela očistit od hříchu. Náklady na výlet na horu jsou 50 dolarů.

Korálové ostrovy jsou považovány za jedno z nejjasnějších v regionu. Každý den na jachtě přiveďte turisty sem. Náklady na tuto prohlídku začínají od 80 do 100 dolarů. To zahrnuje procházku na ostrovy, pronájem vybavení pro potápění a oběd. Ti, kteří chtějí fotit pod vodou, budou muset zaplatit za fotoaparát dalších 20 dolarů.

Barevný kaňon se nachází 150 km od Sharm el-Sheikh. Vznikly žluté, bílé, červené, béžové a šedé skályvícebarevný písek smíchaný s oxidem manganičitým a železem je báječný pohled. Cena prohlídky je cca 50-60 dolarů.

Můžete si prohlédnout rozlohy Sinai pouště během quad safari. Jeho cena je 25 USD. Velbloudí výlet na poušť stojí 45 dolarů. Během této cesty budou turisté moci jíst v tomto beduínském stanu a dívat se na hvězdy dalekohledem.

V resortu se nachází Národní park Ras Mohammed, kde můžete sledovat mořský život želv, barakud a mořských hadů. Kromě toho v parku žijí vzácná zvířata a ptáci. Vstup do parku stojí 10 dolarů.

Vedle Ras Mohammeda je další národní park Nabk. Můžete se sem dostat pouze z moře na lodi. Během prohlídky budou turisté moci vidět mangrovy a podvodní krajiny. Vstup do parku stojí 5 dolarů.

Zábava

Potápění bude hlavním lákadlem pro turisty. V pobřežních vodách jsou zde celé korálové zahrady. Můžete také sledovat exotické ryby, žraloky kladivohlavé, rejnoky, murény, barakudy a další obyvatele pod vodou. Cena závisí na počtu ponorů a je v oblasti 40-120 dolarů. To zahrnuje také náklady na služby potápění a instruktorů. Noční ponor bude stát 30-90 dolarů.

Windsurfing bude vzrušující dobrodružství. Instruktoři pomohou těm, kteří nemohou ovládat tabuli. Náklady naindividuální lekce cca 60 eur. Můžete se také zaregistrovat na celý kurz. Jeho cena je 120-160 eur za třídenní kurz a 160-250 eur za 5 dnů studia.

Můžete se seznámit s východní kulturou a tradicemi v pohádkovém komplexu „Tisíc a jedna noc“, kde se několikrát týdně konají pestré představení. Vstupné pro dospělé stojí $ 40, pro děti 50% sleva.

Unikátní výstavní pořady se konají v místních delfináriích. Jízdenka pro dospělé stojí $ 15, dětská jízdenka stojí 8 dolarů.

V Sharm el-Sheikhu je několik vodních parků, z nichž nejoblíbenější je Albatross Jangle. Na jeho území se nachází 9 bazénů, 44 skluzavek, tropická sprcha, vířivka, sauny a kavárna. Pro děti je zde speciální hřiště. Cena vstupenky do aquaparku je 30 dolarů.

Doprava

Jako veřejná doprava existují minibusy, jejichž cena činí 1–1,5 egyptských liber (3–5 rublů). Z některých hotelů jezdí autobusy. Cena vstupenky v nich je vyšší od 5 do 10 egyptských liber (16-32 rublů). Můžete zavolat taxi. V závislosti na vzdálenosti, v průměru budete muset zaplatit 10-30 egyptských liber (32-97 rublů).

Ti, kdo chtějí nezávisle prozkoumat památky a nezávisí na veřejné dopravě, si mohou pronajmout auto. Pro auto ekonomické třídy, jsou požádáni od 50 dolarů za den. Pokud máte v plánu půjčit auto na více než 5 dnů, cena může být snížena na 35 dolarů za den.

Kdy jít

Je to vždy teplé a slunné. Průměrná roční teplota v resortu je +31 stupňů. Nejžhavější měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploměr zřídka klesne pod +40 stupňů. A nejchladnější je prosinec až leden, kdy průměrná teplota je +20 - + 24 stupňů.

Odpočinek v Šarm aš-Šajchu: recenze turistů, klady a zápory střediska

Jako každý jiný resort má Sharm el-Sheikh pozitivní i negativní stránky. Mezi pozitivními momenty mnoho turistů upozorňuje na:

 1. Jedinečné příležitosti pro potápění.
 2. Křišťálově čistá voda v Rudém moři.
 3. Velký výběr mořských plodů v místních kavárnách a restauracích. Navíc jsou jejich náklady poměrně nízké.
 4. Prakticky všechny hotely v resortu fungují v systému „all inclusive“.
 5. Velké množství barů a diskoték.
 6. Turisté zde nabízejí širokou škálu výletů pro každý vkus.

Nevýhody střediska však zahrnují:

 1. Velký počet turistů.
 2. Přítomnost mořských ježků a jedovatých ryb v moři.

Sharm el-Sheikh je skvělým místem k odpočinku. Díky systému „all inclusive“ máte možnost zaplatit jednou za prohlídku a klidně týden strávit bez obav o tom, kde dnes oběd nebo večeři. Zde turisté čekají na zábavu pro každý vkus. To je ráj pro fanoušky potápění.