Dětská herna. Jak vytvořit zajímavý hrací prostor pro dítě

Děti jsou vždy v centru pozornosti. Rodiče věnují zvláštní pozornost svému zdraví, výživě, vzdělání. A samozřejmě se musíte postarat o volný čas dítěte. Dětská herna je důležitým aspektem a nejlepší volbou ve vývoji mladších dětí, protože dítě potřebuje někde dát svou energii. A pokud tato energie není časově omezena, omezuje pohyb dítěte, pak se tato pohyblivá síla obtížně omezuje a ovládá. V důsledku toho to vede k porušení psychiky dítěte, k hysterice, hněvu a obecné negativitě. Ale potřebujete velmi malou - vybavit dětskou hernu pro děti, nebo alespoň pohodlné hřiště, kde budou bezpečné pro ostatní a pro sebe strávit volný čas v aktivních mobilních hrách.

(30 ) 17]

Dětská herna: fotografie moderních interiérů a důležitá pravidla uspořádání

Ne každá rodina si může dovolit dát dětem celou místnost, se kterou si může hrát. Okamžitě se však stane znatelným, protože dítě už nebude zmateno pod nohama, pokud vyberete část prostoru ve společenské místnosti pro hry, tj. pro hřiště.

Dětská herna nebo vyhrazený prostor musí splňovat několik požadavků:

  1. Spolehlivost. Veškeré vybavení, konstrukce, pohyblivé části musí být bezpečně upevněny. Během provozu je nutné vyloučit jejich posunutí nebo dokonce horší pád. CeléNábytek v herně pro děti by měl mít velmi spolehlivou montáž. Je lepší, aby byl monolitický a ne uvolněný. Závěsné předměty na stěnách by měly být bezpečně připevněny tak, aby při aktivních hrách dětí neopouštěly místo. Musíte pečlivě prozkoumat celou místnost a ujistit se, že všechny skříně, herní prvky, police jsou bezpečně upevněny.
  2. Bezpečnost. Všechny objekty dětského prostoru, všechny prvky staveb a vyčnívající části by měly mít zaoblené rohy a povrch. Během venkovních her nebo při provádění sportovních cvičení to zabrání zraněním a zraněním.

]

  1. Pohodlí. Hračky v dětském koutku jsou základním atributem osobního prostoru dítěte. Během hry musí být dítě okamžitě naučeno na objednávku, tj. v místnosti je nutné umístit krabice, ve kterých dítě na konci dne umístí rozptýlené hračky. Pokoj musí poskytnout místo pro klidné stolní hry. Zde je stůl se židlemi, na kterém můžete také kreslit nebo dělat modelování.
  2. Vyčistěte. Všechny předměty a vybavení v herně by měly být šetrné k životnímu prostředí a hygienické. Musí být odolné proti vlhkosti, protože budou muset být čas od času dezinfikovány a vyčištěny. Také tyto materiály by měly hromadit minimální prach a nečistoty.

  1. Užitečné. Další dítěpohyby během her, tím větší je jeho fyzický vývoj. Místnost by proto měla mít skluzavky, suché bazény, trampolíny, houpačky, schody atd. To vše pomůže dítěti rozvíjet koordinaci, sílu a hbitost.
  2. Krásné. Atmosféra, která vznikla od dětství kolem dítěte, je začátkem vývoje jeho vnímání krásy a harmonie. Krásný interiér dětského koutku, elegantní věci a předměty, stylový moderní nábytek pomůže dítěti vytvořit dobrý vkus a porozumět základům harmonie.

  1. Bavte se. Interiér pokoje by měl být zábavný a originální, protože je příjemné vidět dítě v dobré náladě. Veselá nálada dítěte pomůže udržet teplý nábytek, strop, stěny. Na stěnách není špatné kreslit barevné kresby nebo vzory.
  2. Zajímavé. Bylo by skvělé, kdyby se dětský pokoj vydával v nějakém konkrétním předmětu. Nechť je to palác, dům tří prasat, jeskyně s poklady, kosmická loď. K tomu musí být místnost vyplněna příslušnými atributy. Děti se jí velmi líbí a jsou připraveni trávit hodiny ve svém vlastním světě několik hodin.

Design dětských heren: vyberte si styl a barvu

\ t

Uspořádání herního prostoru pro dítě začíná studiem a pochopením jeho zájmů a preferencí. Interiér pokoje ztělesňuje vaše oblíbené postavy, epizody z karikatur a pohádek. Ale děti se liší svou nestálostí a dnes se jim líbíČervená Karkulka a zítra - Shrek. Proto je třeba vytvořit celkový obraz návrhu - zvolte základní barvy podlahy, stropu, stěn.

Nejlepší možností by bylo měkké, klidné tóny. Uklidňují a nebrusují oči a světlé hračky a nábytek nevytvoří punč barev obklopených světlými stěnami. Vícebarevné hračky a koberce budou zajímavé podívat se na monofonní podlahu.

Aby dítě mohlo splnit své přání a užívat si kreslení na tapetě, stěny herny by měly být pokryty čistícím materiálem. Bude dobré, když do místnosti můžete umístit břidličku - můžete hrát školu a zároveň kreslit, čůrat, učit se čísla a písmena.

Vybavení dětských heren: měkké moduly, dětské labyrinty a jiný nábytek

V současné době existuje na trhu velmi široký výběr nábytku - měkký, tištěný, nafukovací, dřevěný, plastový. Při výběru nábytku je žádoucí účast dítěte - vybere si to, co má nejraději, a tato akce mu poskytne větší nezávislost. Volba zůstane s dítětem, na kterém by bylo vhodnější sedět - na vyřezávané židli, na židli z pohovky nebo hrušky. Rodiče mohou své myšlenky nasměrovat pouze správným směrem a výzvou.

(129 )

Pro podlahu je vhodné použít praktické materiály - linoleum, laminát. Jsou dobréumýt a zahřát na dotek. Děti milují ležet na podlaze, takže můžete použít koberec jako podlahovou krytinu, ale rozlitý nátěr na něm bude obtížnější čistit.

Nejlepší osvětlení pro oči je považováno za přirozené. Proto, na okně v dětském koutku, můžete pověsit závěsy, které pouze rám okna otevření, nebo nepoužívat záclony vůbec. Na stropě a na stěnách musíte použít vestavěná světla a osvětlení s hluchým stropem - rytířský meč a létající koule je nemohou snadno zlomit. V zóně klidných her by mělo být dostatečné osvětlení.