Divnomorskoe: odpočinek a zotavení v malebném koutě území Krasnodar

Divnomorskoe je letovisko se nachází 12 km od Gelendzhik. Toto místo je jednou z mála na Kavkaze, kde jsou stále háje s borovicí Pitsunda. Navzdory své skromné ​​velikosti nabízí Divnomorskoye svým hostům odpočinek pro každý vkus za rozumné ceny.

Jak se tam dostat

Nejbližší letiště do vesnice se nachází v Gelindzhik, pouhých 16 km od Divnomorskoe. Odtud jezdí pravidelný autobus číslo 5. Jízdné je 20 rublů. Taxikáři nabízejí své služby. Ale zpravidla mohou požádat o jízdné více než 1 tisíc rublů. Jak praxe ukazuje, pokud s nimi vyjednáváte, dohodnou se na ceně o polovinu méně, než bylo původně požadováno. Nejnižší ceny taxislužby ve společnosti KubTaxi. Zde budete mít asi 400 rublů.

Ti, kteří dávají přednost cestování vlakem, by měli vzít jízdenku do Novorossijsku. Z vlakového nádraží je třeba jet na autobusové nádraží na trolejbusu číslo 6 a zde můžete přejít na autobus číslo 646, který vás odveze do Divnomorskoe. Cena vstupenky je 100 rublů. Chcete-li se dostat z Novorossiysk do Divnomorskogo taxíkem bude stát 1100 rublů.

Některé hotely a letoviska střediska nabízejí svým hostům transfer z letiště nebo nádraží.

Čas od času jezdí pravidelný autobus z Moskvy do Gelendzhiku, kde se můžete také dostat do Divnomorskoe. Cena zpáteční letenky je 5900 rublů. Ti, kteří sem chtějí přijet soukromým autem, je třeba následovat M-4 Don.

Odpočívej v Divnomorskách bezzprostředkovatelé

Nejpohodlnější podmínky ubytování v Divnomorsku nabízejí sanatoria a penziony, které zde zůstaly od sovětských časů. K dispozici jsou luxusní pokoje, soukromá pláž, lékařská a profylaktická základna. Ve výšce sezóny, bude dvoulůžkový pokoj stát hosty od 5800 do 7700 rublů denně. Zahrnuje také 3 jídla denně. V květnu a září se životní náklady snižují o 20-25%. A v období říjen-duben, 2 krát.

Pokoj v hotelu na pobřeží s jídlem stojí asi 5 tisíc rublů denně. Pokud si nepřejete jíst v hotelu, pak vás ubytování bude stát asi 3200 rublů.

Pobyt v malém hotelu nebo penzionu je levnější. Ve výšce sezóny, cena za pokoj zde je asi 2 tisíc rublů denně. Místnost v soukromém sektoru lze pronajmout za 1000-2500 rublů, v závislosti na navrhovaných podmínkách.

Výkon

Většina kaváren se nachází na Divnomorském nábřeží. Zde je jediná restaurace v obci "Rus". V místech, kde turisté rádi chodí, je mnoho restaurací, ve kterých můžete jíst, pít pivo nebo víno. Na pláži jsou turistům nabízeny koláče 50-70 rublů, shawarma za 130 rublů, kukuřice za 50 rublů.

Ceny v místních kavárnách jsou následující:

  • Kuřecí nudlová polévka - 140 rublů;
  • Část kebabu - 460 rublů;
  • Pizza - 360-570 rublů;
  • Komplexní oběd - 300-400 rublů;
  • Večeře s alkoholickými nápoji - od 1 000 rublů na osobu.

Pláže

Všechny rezortní pláže jsou pokryty malými oblázky a rozděleny do dvou částí tekoucí řekou Mezyb. Vstup do moře je mělký. K plážím se nachází borovicový park, kde se můžete schovat před spalujícím sluncem.

Infrastruktura je na centrální pláži dobře rozvinuta. Je zde množství zábavy, kaváren a restaurací.

Nedaleko od pláže Central se nachází pláž sanatoria "Pochodeň". Během dne je převážně nedotčené a ve večerních hodinách začínají hlučné diskotéky.

Vstup do všech pláží obce je volný. Můžete si pronajmout lehátko za 150 rublů. Banánové jízdy jsou nabízeny za 300 rublů a vodní kolo je 1500 rublů.

Na 300 metrů od Fakelu se nachází divoká pláž, kde si lidé odpočívají se stany. Nudisté ​​si to sami vybrali.

Potápění

Divnomorskoye je velmi populární mezi potápěči. V pobřežních vodách v mělké hloubce žije mnoho krásných ryb, rapana a mořských ježků. Od dob Velké vlastenecké války zde leží americký bombardér a bitevní loď Free Russia, která byla zaplavena již v roce 1918.

Na území Central Beach se nachází Source Source Club, kde se můžete naučit umění potápění a získat certifikát PADI, stejně jako veškeré potřebné vybavení. Náklady na potápění s instruktorem stojí 1700-2000 rublů. Půjčovna vybavení bude stát 1 tisíc rublů. Plné studium s certifikátem stojí 20 tisíc rublů.

Zábava a atrakce

Vedle Divnomorskoe na hřebeniMarkhot tam jsou 2 obrovské dolmenů, jejichž věk přesahuje 5 tisíc let. Zde můžete vidět chátrající mohylu.

Ve ​​středu obce se nachází velmi krásný nábřeží, které není v žádném případě horší než Gelendzhik. Zde je malý vodní park "Poseidon". Cena vstupenky - 350 rublů. Děti do 3 let je zdarma.

V penzionu „Energetik“ pro děti se nachází zábavní park, kde se nacházejí trampolíny, kolotoče, elektrická auta a další zábavné děti.

Podél levého břehu Mezbuty se nachází trasa, kde se děti mohou projet na dětském čtyřkolce. V parku aktivní zábavy pro turisty je střelnice, minigolf, lanové město a paintballový klub.

Klady a zápory odpočinku

\ t

Dovolená v Divnomorskách osloví příznivce plážové dovolené. K tomu jsou výborné podmínky. Pláže a moře je čisté, má vše, co potřebujete pro pohodlnou zábavu. Ti, kteří přijdou s malými dětmi, se zde také budou líbit.

Mezi výhody resortu patří léčivý vzduch. V obci bylo otevřeno mnoho sanatorií a penzionů, kde se od sovětských časů zabývají léčbou a prevencí různých onemocnění. Všichni pracují po celý rok.

Divnomorskoe je také populární u potápěčů. Tam je velký potápěčský klub, kde můžete získat potřebné školení.

Obec však má své nevýhody. Mezi ně patří především nedostatek nočních klubů a zajímavézajímavostí. Proto bude aktivní mládež muset jít do Gelendzhik. Také turisté zaznamenávají spíše vysoké ceny za ubytování a stravu.