Divy přírody: Top 10 nejkrásnějších míst na světě

Příroda velmi dobře pracovala na tom, aby člověku dodala fascinující krásu. V tomto případě mohou všechny její výtvory vidět všichni a zcela zdarma. Tato malebná místa jsou kolem nás, ale někdy, kvůli každodenní práci a zmatkům, si lidé tuto krásu nevšimnou. Nabízíme, abychom zjistili nejneobyčejnější zázraky planety, aby se tam, pokud je to možné, určitě tam vydali.

Jezero Uyuni

V Bolívii na jezeře Uyuni se zdá, že čas zpomaluje. Toto solné jezero je největší v oblasti. Jezero je jedinečné tím, že můžete chodit po jeho povrchu. V deštivém období se Uyuni solný močál promění v krásné zrcadlové náměstí. V této solné poušti jsou ostrovy s kaktusy rostoucí na nich. Pohled je krásný i kontroverzní. Samotné ruce jsou přitahovány k fotoaparátu, aby zachytily tyto krásy.

Hřbitov lokomotiv, který byl používán v místních dolech pro přepravu nerostů, byl organizován ve 3 km od stejnojmenného města. Na povrchu slané bažiny provádějí úpravy práce a zkoušení přístrojů pro ozvučení, které se používají na družicích po jejich spuštění na oběžné dráze. Toto místo se stalo vynikající alternativou k oceánům.

Cinque Terre

Ve východní části České riviéry se nachází národní park Itálie - Cinque Terre, který je známý svou krásou. Toto místo má ducha italského středověku. Na území Cinque Terre je pět vesnic. Kolem nich vybudovali ochranné budovy. Jsouslouží k obraně osady před pirátskými nájezdy ve starověku. Ochrana území byla doplněna skalnatým pobřežím. Je to nebezpečné i malebné.

Kromě ducha středověku má park ducha romantiky. O tomto místě je mnoho pověstí o vznešených obyvatelích Evropy.

Pamukkale

Pamukkale je místo nacházející se v jihozápadním Turecku. Skála, která je založena na tufě, je krásný fenomén. V oblasti vznikají vodní toky. Později budou tvořit unikátní bazény a krásné vodopády. Místní obyvatelé poeticky nazývají tuto krásnou krajinu - bavlněný hrad.

Přírodní terasy a termální prameny lákají turisty z celého světa. Místní vody jsou nasyceny vápníkem a mají velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. A krajiny bílé tóny vypadají krásné a majestátní.

Terasy na rýži

\ t

Tato neuvěřitelně krásná rýžová pole se nacházejí v čínské provincii Yunnan. Jsou vyráběny ve formě teras a jejich délka je desítky kilometrů. Terén je přesně stejná data pole. Ekologický systém těchto míst je tvořen nezávisle. To je jedinečnost rýžových teras. V půdě, která je aktualizována horské prameny, rýže je vysazena každoročně v únoru. Plodiny sklizené s nástupem podzimu.

Po sklizni se otevírá turistická sezóna, která trvá do poloviny jara. Terasy v této době mají zrcadlový povrch a paprsky slunceodrážejí od povrchu a tvoří úžasná barevná spektra.

Velká modrá díra v Belize

Ve stavu Belize uprostřed oceánu se nachází nálevka o hloubce 123 metrů a průměru 305 metrů. Na toto místo jdou potápěči z celého světa. Navzdory skutečnosti, že je velmi nebezpečná, je zároveň šílená. Velká modrá díra skrývá mnoho podvodních jeskyní, krápníků, labyrintů a žraloků.

Jacques-Yves Cousteau přivedl na toto místo světovou slávu. Profesionální potápěči se ponoří do hloubky ne více než 30 metrů, zatímco začátečníci se nepotápí hlouběji než 10 metrů.

Vlna Arizony

Colorado Plateau, ležící mezi státy Arizona a Utah, je velmi krásným místem na planetě. Je tvořen písčitými horninami. Vlna byla volána kvůli přítomnosti sytých barev a nerovnoměrnému tvaru povrchu. Cesta do Arizonské vlny není snadná - zde nejsou žádné silnice. Pro fotografování na jednom z nejkrásnějších míst na světě je nutné překonat překážkovou dráhu. Písečné duny pod vlivem času a povětrnostních podmínek se proměnily v pevné skály. Příroda tak vytvořila krásnou krajinu jakési struktury.

Národní park Jiuzhaigou

Přírodní rezervace Jiuzhaigou se nachází v provincii Sichuan, která se nachází v jihovýchodní Číně. Toto krásné místo je chráněným přírodním objektem. Díky speciálnímu složení vody jezera aVodopády tohoto parku se nazývají barevné. Od zvědavých očí je tato krása ukrytá v horách Tibetu.

Nedávno bylo velmi obtížné dostat se k těmto krásám. Ale po výstavbě letiště, mohou turisté letět do Šanghaje z tohoto místa. Horské stezky a okolí jsou rafinované.

Plitvická jezera

Chorvatsko se také pyšní jedním z nejatraktivnějších míst na světě - Plitvická jezera. Toto stvoření přírody se nachází na území národního parku Chorvatska. Park je obklopen neprůchodnými houbami a příroda těchto míst se ponoří do mystické atmosféry.

16 jezer, která se nacházejí v horském údolí, jsou mezi sebou kombinována úchvatnými vodopády. Každý rok jsou zničeny vápencové skály a roste počet vodopádů. Oblast této oblasti tvoří dva kilometry čtvereční.

Údolí deseti vrcholů

Toto místo se nachází v Kanadě a nachází se na úpatí Vekchemné hory. Všechny tyto hory jsou zde deset, proto jméno. Nedaleko je jezero Moraine, má ledovcový původ. Národní park Banff je známý pro toto jezero. Toto krásné místo na planetě láká milovníky outdoorových aktivit a milovníků přírody z celého světa.

Hora Roraima

Hora Roraima je symbolem sousedství dvou států - Brazílie a Venezuely. Mezi divočinami Amazonky je několik pohoří Roraima. Toto místo se stalo známým po popisuv románu Conana Doyla, kdy byly hory bezpečným domovem pro dinosaury. Atmosféra a krajina těchto míst izolují turistu od skutečného světa, doplňují ho energií a inspirací.