Dovolená na Kubě v roce 2018. Liberty Island, otevřený pro turisty

Kuba je ostrov v Karibiku, který starší generace zná jako Ostrov svobody. Až donedávna bylo jeho území bílou skvrnou na mapě světového cestovního ruchu. Dnes tento stát láká cestovatele s bílými plážemi, teplým sluncem, vůní doutníků a rumem.

Dovolená na Kubě: jak se tam dostat, ceny letů v roce 2018

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Liberty Island, je letecká doprava. Letadla pravidelně létají z Moskvy na mezinárodní letiště Havana. Můžete si vyzvednout přímé lety nebo lety s transferem. Během turistické sezóny, cena letenky začíná od 30 tisíc rublů. Chcete-li se dostat do města z letiště, budete muset zaplatit dalších 3000 rublů pro taxi.

Ti, kteří mají mezinárodně uznávaný řidičský průkaz, si mohou pronajmout auto, aby mohli cestovat po celé zemi. Tato služba stojí asi 5-6 tisíc rublů za den pronájmu.

All-Inclusive Dovolená na Kubě

Fanoušci all-inclusive dovolené si mohou vyzvednout týdenní prohlídku Varadera za 70 tisíc rublů. To zahrnuje náklady na let, ubytování v 3hvězdičkovém hotelu, stravování a řadu zábavy. Pro ty, kteří dávají přednost relaxaci ve 4 a 5 hvězdičkových hotelech, nabízejí prohlídky 120-130 tisíc rublů.

Týdenní odpočinek v Havaně na systému "all inclusive" bude stát 85 tisíc rublů.

Výhoda all-inclusive dovolené spočívá v tom, že cestující nemusí trávit čas a peníze hledáním místa, kdeoběd nebo večeře. Kromě toho se v hotelech budou moci seznámit s nejlepšími pokrmy kubánské kuchyně. Pro ty, kteří si zvolili takový systém ubytování, je k dispozici celá infrastruktura hotelu, včetně čistých a pohodlných pláží.

Kuba

Ostrov svobody především láká turisty jemným mořem s bílými plážemi a exotickou přírodou. Každý resort má navíc své vlastní charakteristiky:

 1. Varadero je letovisko pobřeží Mexického zálivu nedaleko Havany. Středisko je známé pro pohodlné pláže, které jsou na seznamu nejlepších na planetě. Zde budou cestujícím nabídnuty fascinující programy: od exkurzí do historických míst až po výlety po moři na lodi s průhledným dnem. Město má mnoho nočních klubů a diskoték.
 2. Havana. V hlavním městě čekají cestující na pohodlné hotely, pohodlné pláže, potápěčské kluby, četné obchody a různé atrakce.
 3. Holguin je ostrov s desítkami bílých pláží. Mezi nimi je nejluxusnější pláž v zemi - "Smaragdové pobřeží". Kromě toho se resort může pochlubit muzea, exotické vegetace, elegantní podvodní svět a delfinárium.
 4. Cayo Coco. Tento ostrov láká turisty divokou zvěří. Zde si turisté mohou užívat úžasné přírody po celý den, a nikdo do ní nebude zasahovat.
 5. Ostrov Cayo Santa Maria. Navzdory skutečnosti, že tento resort je poměrně mladý, turisté zde nebudou nudit. JedenZ populární zábavy ostrova byla procházka na jachtě. Nedaleko je biosférická rezervace. Obchody, kavárny a diskotéky se nacházejí po celém ostrově.
 6. Matanzas nebo „město mostů“. Středisko je vybráno těmi, kteří preferují aktivní zábavu. Existuje mnoho kulturních a historických památek a rezervací v Matanzas.
 7. Trinidad. Středisko se nachází na pobřeží Karibského moře a nabízí množství architektonických a historických zajímavostí, včetně katedrál a středověkých hradů. V blízkosti Trinidadu můžete vidět nejvyšší vodopád v zemi.
 8. Santiago de Cuba. Středisko nabízí cestujícím seznámit se se staletou historií a tradicemi země. Existuje mnoho muzeí a dalších zajímavých památek.

Dovolená na pláži na Kubě

Nejlepší pláže v zemi jsou na ostrovech Cayo Lewis a Cayo Largo. Prakticky zde nejsou žádní turisté. Vše, co čeká na cestující, je ticho, bílý písek a nejčistší moře.

Pláže v Barakoa jsou převážně písčité a oblázkové. Dno je však v moři skalnaté, takže není vhodné pro rodiny s dětmi. Jsou však ideální pro potápěče.

Turisté najdou písečné pláže ve Varaderu, Holguinu, Trinidadu a v blízkosti Süenfuegos.

Dovolená s dětmi na Kubě

\ t

Kubánská střediska jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Zde najdete pohodlné písečné pláže s jemným vstupem do moře. Děti se budou chtít setkatpřátelských obyvatel ostrovů.

Prakticky v každém hotelu pro malé ubytovatele jsou k dispozici hřiště a speciální bazény, práce animátorů.

Rodiče, kteří se ještě rozhodnou o dlouhém letu se svým dítětem, však musí být při svém pobytu na slunci opatrní. Aby se zabránilo kontaktu s jedovatými a dravými mořskými obyvateli, měli byste plavat pouze na ověřených místech nebo na plážích hotelů, které jsou ve vlastnictví hotelů.

Prázdninová sezóna na Kubě

\ t

Teplota vzduchu na Kubě v průběhu roku nikdy nedosahuje +24 stupňů. V létě je to v rozmezí +30 stupňů. Proto zde můžete relaxovat po celý rok. Ale pro ty, kteří plánují dovolenou s dítětem, je lepší zvolit období od listopadu do dubna. To je dáno tím, že v letních měsících na Kubě často dochází k dešti, a děti nemusí mít rád vysokou vlhkost v kombinaci s vysokými teplotními parametry.

V zimě je naopak vzduch suchý a jeho teplota je pohodlná pro odpočinek. Stojí za zmínku, že hlavní sezóna na Kubě trvá od prosince do února, takže ceny v rezortech mohou výrazně vzrůst.

Dovolená na Kubě v roce 2018: recenze, klady a zápory

Co přitahuje turisty k výběru středisek na Kubě? Za prvé:

 • elegantní pohodlné pláže, teplá mořská voda a barevné podmořské obyvatele;
 • malebná příroda;
 • četné historické a architektonické památky přístupné turistům;
 • početnéfestivaly a jiné kulturní akce;
 • přátelští místní lidé;
 • není třeba žádat o vízum.

Na Kube jsou však i negativní strany. Toto je:

 • dlouhý let;
 • zvláštní rytmus života místního obyvatelstva (siesta uprostřed dne, kdy je mnoho zařízení uzavřeno);
 • nepříjemná teplota vzduchu a jeho vlhkost v létě;
 • Hady a hmyz, které mohou být nebezpečné pro člověka, lze nalézt v celé zemi.