Dovolená v Chorvatsku. Nejlepší možnosti v roce 2018

Díky své výhodné poloze mezi Jaderským mořem a Alpami se Chorvatsko stalo ideální zemí k odpočinku. Zde v sousedství se nacházejí starobylá města, ostrovy, horké prameny, borové lesy, nejčistší moře, četná jezera a hory.

Jak se tam dostat

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Chorvatska. Nejrychlejší způsob, jak to udělat v letadle. Pravidelný let z Moskvy do Záhřebu. Během prázdnin jsou zavedeny další lety do Dubrovníku, Splitu a Puly. Průměrná cena letenky je od 210 eur.

Jiný způsob je vlakem. Od Moskvy do Splitu je denně vlakem z Záhřebu. Cena jízdenky začíná od 250 eur a na cestě budete muset strávit asi 50 hodin.

Hotely v Chorvatsku

\ t

Většina hotelů v Chorvatsku je 3 hvězdy. 4 a 5 hvězdičkové hotely v zemi jsou velmi málo. Zároveň je služba v nich poměrně vysoká. Nabízejí hlavně snídaně, někdy polopenze. Ale systém „all inclusive“ zde funguje jen několik z nich.

Cena hotelového pokoje závisí na Vámi zvoleném resortu. Nejdražší jsou v Dubrovníku a Záhřebu. V létě bude 5hvězdičkový hotel v Dubrovníku stát 200 eur a více, 4hvězdičkový hotel stojí od 150 eur a 3hvězdičkový hotel stojí kolem 60-80 eur.

Výkon

Hledáte místo k jídlu v Chorvatsku není problém. Téměř každý roh najdete v kavárně nebo restauraci.

Najíst v kavárně bez alkoholunápoje zde mohou být asi 400 rublů pro dva. Oběd v restauraci s místními víny stojí asi 1900 rublů pro dva, a se silnými alkoholickými nápoji - asi 3900 rublů.

Dovolená na pláži

\ t

Podél pobřeží Jaderského moře se nachází více než tisíc malých ostrovů. Osídleno je pouze 67. Všechna střediska jsou rozdělena do několika turistických cílů:

 1. Istrie - poloostrov, kterému byl udělen status parku. Zahrnuje také 2 velké a 12 malých ostrovů. Istrie je téměř zcela pokryta olivovníky, borovicemi a vinicemi. Poloostrov bude ideálním místem pro ty, kteří preferují ekoturistiku. Četné parky jsou vybaveny chodníky pro pěší a cyklisty. V zálivu Limansk jsou čisté pláže. Nejoblíbenější střediska na Istrii: Umag, Poreč, Pula, Vrsar, ostrovy Krk a Brioni.

 1. Střední Dalmácie se nachází mezi městy Gradac a Šibenik. Region je ideální pro dovolenou s malými dětmi. Zde se nacházejí pláže s malými oblázky, kde borovice rostou přímo u vody. Na území Střední Dalmácie se nachází národní parky Krk a Kornati, stejně jako přírodní Biokovo. Nejoblíbenějšími středisky v regionu jsou Split, Šibenik, Tupechi, Trogir, Primošten, ostrovy Hvar a Brač.

 1. Jižní Dalmácie. Region má rozvinutou infrastrukturu a největší počet VIP hotelů. Právě zde se nachází zátoka, ve které chovají ústřice. A znalcidobré víno musí navštívit poloostrov Pelješac. Na jihu regionu jsou jedinečné pro chorvatské písečné pláže. Nejoblíbenějšími středisky v regionu jsou Plat, Cavtat, Ston, Mlini, Kolocep ostrovy, Lopud a Mljet.

Zlepšení

V zemi je více než 20 zdrojů léčivé vody. Nejlepší chorvatská lázeňská střediska se nacházejí v chorvatském Zagorje. Nejoblíbenější z nich jsou:

 1. Naftalan je jedinou klinikou v Evropě, která léčí dermatitidu, lupénku, revmatismus léčivým olejem. Centrum se nachází v obci Ivanic Grad.

 1. Terme Tukhel je lázeňské středisko, kde je turistická infrastruktura dokonale integrována s profesionální péčí.

 1. Bizovacke Toplice je jedinečné lázeňské středisko, kde jsou lidé nabízeni nejen ke zlepšení svého zdraví, ale také k poznání Slovinska. Středisko se nachází na území této země a je vnitřním kulturním regionem Chorvatska.

Aktivity pro volný čas

Na území Chorvatska je mnoho ostrovů, z nichž většina je neobývaná. Můžete je navštívit zapůjčením jachty. Náklady na tuto službu začínají od 150 eur za den.

Vody Jaderského moře přitahují potápěče. Na pobřeží najdete asi 120 potápěčských center. Nejzajímavější místa k potápění jsou Bisevo, ostrovy Vis, Cres, Lošinj a souostroví Kornati. Licencena náklady na ponoření od 20 eur.

Dobré podmínky na pobřeží nabízejí surfařům. Nejlepší místa pro cvičení tohoto sportu jsou zátoky na poloostrově Pelješac a ostrov Brač. Kromě toho jsou surfovací centra otevřena téměř v každém městě u moře.

Fanoušci raftingu budou moci provádět rafting na horských řekách. Nejoblíbenější z nich je řeka Cetina, která se nachází nedaleko Splitu.

Odpočívat v horských oblastech, můžete jít horolezectví, pověsit plachtění nebo paragliding. Horolezci a hory, které se nacházejí na ostrově Krk, se mezi lezci staly obzvláště oblíbené.

Při jízdě na kole můžete obdivovat jedinečnou povahu země. Téměř v každém městě vám bude nabídnuto zapůjčení vozidla.

Lyžařská střediska

Odpočinek v Chorvatsku je možný nejen v létě. V zimě se na svazích Alp nachází několik lyžařských středisek. Mezi nimi:

 1. Slatema. Středisko se nachází nedaleko Záhřebu. Zde se turistům nabízí lyžování a snowboarding. Díky unikátnímu osvětlovacímu systému můžete jezdit na kolejích v noci. Jedinečnost tohoto střediska je, že na jednom ze sjezdovek se vytváří umělý sníh, takže ho můžete kdykoliv během roku jezdit.

 1. Platak se nachází v blízkosti města Rijeka. Z jeho svahů je úžasný výhled na pobřeží Jaderského moře a sousední ostrovy. ProChcete-li se naučit snowboarding, je zde otevřena škola, ve které probíhá školení v ruštině.

Výlety do Chorvatska

Pro diverzifikaci svých plážových nebo outdoorových aktivit mohou turisté absolvovat jednu z výletů:

 1. Split a Torgir. Náklady na cestu jsou 40 eur. Během prohlídky navštíví turisté palác císaře Diokleciána, chrám Jupitera, pevnost Lasta a další zajímavá místa středisek.

 1. Prohlídka Dubrovníku. Náklady na cestu - od 55 eur. Město je na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 1. Jízda do národního parku Plitvická jezera. Náklady na prohlídku od 90 eur. V parku se nachází 16 jezer, které jsou obklopeny hustými lesy.

 1. Exkurze v národním parku Krk. Náklady na prohlídku od 61 eur. Park obsahuje unikátní sbírky vzácných zástupců flóry a fauny, které mohou turisté vidět. Tam je několik krásných vodopádů, kde si můžete zaplavat.

 1. Zagorskaya Dalmácie. Náklady na prohlídku od 50 eur. Zde jsou mimořádná jezera, která nezávisle mění svou hloubku. Kromě toho je v této oblasti velmi dobře vyvinuté vinařství. Během cesty tak turisté budou moci ochutnat místní vína, stejně jako sýry a prshut.

 1. Prohlídka tří ostrovů. Náklady na cestu z 35 eur. Během prohlídky navštíví rekreanti nejmalebnější ostrovy Lopud,Shipan a Koločep.

 1. Istra Tour. Náklady na cestu jsou od 50 eur. Během prohlídky budou turisté navštívit nejzajímavější místa poloostrova, včetně historických a architektonických památek.

Výhody a nevýhody rekreace

\ t

První věc, kterou turisté, kteří přicházejí do Chorvatska, věnují pozornost, je úžasná příroda. Navíc v této zemi existují i ​​další výhody. Mezi nimi:

 1. Mírné klima. Počet slunečných dnů v průběhu roku je kolem 215.
 2. Země je považována za jeden z nejšetrnějších regionů světa.
 3. Obrovské množství přírodních, historických a architektonických památek.
 4. Dovolenou v Chorvatsku lze klasifikovat jako rozpočet.
 5. Vzhledem k tomu, že místní jazyk patří ke slovanské skupině, rusky mluvící turisté obvykle nemají problémy s komunikací s místním obyvatelstvem.
 6. Výborné podmínky pro outdoorové aktivity.

Není zde tolik minusů. Někteří turisté zůstávají nešťastní:

 1. Nízká úroveň služeb v místních hotelech.
 2. V moři jsou mořské ježky, takže se doporučuje plavat ve speciálních pantoflích.
 3. Většina pláží je oblázkována.

Jak vidíte, nejsou zde téměř žádné nedostatky, kromě toho je mnoho lidí ani nepovažuje za nedostatky. Ale povaha Chorvatska se nesrovnává s žádným jiným místem. Proto, pokud máte možnost relaxovat v této úžasné zemi, souhlasíte bez přemýšlení. Takovécesta zůstane ve vaší paměti pro život.