Dovolená v Djemete 2018: ceny, ubytování, zábava

Djemete je vesnice ležící 5 km od Anapa. Přeloženo z Adygei, Dzhemete znamená "zlatý placer". Místní písek skutečně obsahuje malé množství tohoto prvku. On získal obrovskou popularitu mezi turisty kvůli písečným plážím a čisté mořské vodě. Speciální mikroklima je zde tvořeno vzduchem nasyceným solemi a jodem, jakož i jedinečnou vegetací.

Jak se tam dostat

Dzhemete je předměstí Anapa, takže dostat se sem nebude těžké. Z vlakového nádraží Anapa do kyvadlového autobusu Dzhemete jezdí každých 5 minut. Jízdné je 20 rublů. A za 10 minut tam budete. Kromě toho taxikáři nabízejí své služby. Na jednu cestu požádají o 350 rublů. Pravda, ne každý vlak zastaví v Anapě. Většina z nich jde do stanice Tonnelnaya, ze které se můžete dostat do Dzhemete autobusem za 50 rublů nebo taxi za 800 rublů.

Můžete letět do Anapa letadlem. Z letiště do Dzhemete jezdí 113 autobusů. Jízdné je 20 rublů. Dále se můžete dostat do Dzhemete přes Krasnodar. Autobusy pravidelně jezdí odtud do Anapy. Cena vstupenky - 300 rublů. Doba cesty je asi 3 hodiny.

Do rekreačního areálu Dzhemete se mohou dostat i rekreanti soukromým autem. Trasy území Krasnodar jsou uznávány jako nejlepší v Rusku. Je třeba jít na dálnici M4 "Don". Vzdálenost od Moskvy je asi 1500 km.

Odpočinek v Dzhemete 2018: soukromý sektor, hotely, hotely, penziony

\ t

Ubytování v Dzhemete s turistyNeměly by být žádné potíže, protože obec má pohodlné hotely s bazény, hotely, které nabízejí ubytování typu all-inclusive, penziony a penziony. Kromě toho si můžete pronajmout pokoj v soukromém sektoru, byt nebo chalupu.

Obec se nachází přímo na pobřeží, a to i od nejvzdálenějšího rohu Dzhemete na pláž ne více než 500 m. Převážná část penzionů a hotelů se nachází přímo na břehu moře.

Ubytování v penzionu bude od 600 do 1200 rublů denně. Hotely nabízejí pokoje na 1500 rublů denně a výše. Nejlevnější bude stát ubytování v soukromém sektoru. Zde jsou turisté požádáni o pokoj od 350-500 rublů denně. Ti, kteří plánují odpočinek v Dzhemete více než 10 dnů, můžete očekávat, že obdrží slevu.

Výkon

Občerstvení v Dzhemete může být v jedné z pizzerií ​​nebo palačinek. Obědy nebo večeře jsou nabízeny turistům v jedné z kaváren nebo jídelen. Komplexní oběd v jídelně stojí v průměru 150-250 rublů, kavárna 300-500 rublů. V palačince můžete jíst za 80-150 rublů.

V místních restauracích se turistům nabízí možnost vybrat si nejlepší pokrmy kavkazské, ruské nebo židovské kuchyně. Tam jsou místa, která nabízejí japonskou kuchyni. Každá restaurace nabízí hostům vlastní večerní program. Večeře v nich stojí asi 1000-1500 rublů.

Pláže

Djemete je téměř 10 km nejčistších pláží. Ve srovnání s pláží Anapa je jen velmi málo turistů. Celé pobřeží je uzavřenopísečné duny, které chrání před větry. Sestup do vody je jemný, což je zvláště vhodné pro děti. Místní pláže mají vše, co potřebujete pro dobrý odpočinek - deštníky, lehátka, šatny, sprchy.

Nejoblíbenější pláže se nacházejí v blízkosti penzionů a sanatorií. Nejkrásnější je "Bílá pláž". Malé, ale velmi útulné pláže v blízkosti hotelů "Priobye" a "Seahorse". Na každém z nich je spousta zábav pro děti i dospělé.

Ti, kteří mají rádi odpočinek se stanem, nemusí hledat místo k pobytu, protože na pobřeží je velké množství divokých pláží. Samozřejmě zde není žádná infrastruktura, ale můžete najít samotu a relaxovat v klidném prostředí. V blízkosti Big Utrish milují relaxaci nudistů.

Zábava a atrakce

Středisko je atraktivní pro své přírodní zajímavosti, včetně léčivého bahna a léčivých zdrojů minerální vody. V obci je několik čerpacích místností. Nízko mineralizovaná voda je ve zdroji "Jaro" a čerpací místnost s bromovou vodou se nachází v blízkosti sanatoria "Bimlyuk".

Kousek od Dzhemete se nachází jezero Chembur, které se nachází v bahně z Mrtvého moře, které se nachází v bahně Mrtvého moře. Fanoušci rybaření mohou lovit ryby na jezeře.

Ve středu obce se nachází etnografický park Dobrodeya, kde se můžete seznámit s místními tradicemi a folklórem. Turisté zde budou moci navštívit kozácké nádvořína koni a vyzkoušejte tradiční kubánskou kuchyni.

Územní blízkost Anapy otevírá turistům široké možnosti pro zajímavou dovolenou. Ti, kteří se zajímají o historii regionu, budou nabídnuti k návštěvě majáku Anapa, muzea místního Lore nebo zřícenin starobylého města Gorgippia.

Kromě toho se můžete vydat na výlet do Taman, do svatyně Novorossijsk nebo do historických památek Anapa. Zvláštní pozornost si zaslouží prohlídky vín do jedné z místních vinařství, kde můžete ochutnat a koupit nejlepší vína.

Fanoušci aktivní zábavy by měli jít na pláž, která se nachází v blízkosti sanatoria "Hellas". Zde můžete létat s padákem, jezdit na vodním skútru, na banánu nebo na tabletu, a také jít na windsurfing.

Rybáři jsou zváni k návštěvě komplexu Kozachiy Dvor. Ti, kteří preferují krajní kraj, budou nabídnuti k prozkoumání stepí Anapa na čtyřkolce nebo na kole.

Odpočinek v Dzhemete s dětmi

Navzdory malé velikosti obce se nachází aquapark, akvárium, delfinárium, zoologická zahrada a penguinárium. Aquapark "Tiki-Tak" je jedním z největších na pobřeží Černého moře.

Na Pioneer Avenue je delfinárium, ve kterém je vytvořen unikátní systém čištění vody, který umožňuje delfínům cítit se jako doma. Každý, kdo má zájem, je nabídnut podstoupit kurz delfínové terapie.

Klady a zápory odpočinku v Dzhemete

Osada Dzhemetevolání vynikající volbou pro relaxaci a měření odpočinku. To bude vhodné pro turisty s malými dětmi. Ve srovnání s Anapou je zde méně rekreantů, takže ceny bydlení zde jsou o řád nižší. Středisko nabízí také výborné podmínky pro využití.

Nevýhody zahrnují nepřítomnost nočních klubů a jiné zábavy pro mládež v Dzhemete. K tomu musíte jít do Anapy.