Dovolená v Jordánsku 2018: jedinečné výhledy a luxusní resorty království

Jordánsko s laskavostí vítá všechny turisty, kteří chtějí vidět mnoho legend, pozoruhodností, zdravější s léčivým bahnem a vodou, zlepšit své zdraví nebo jen získat poplatek za pozitivní energii. Království zaujímá malé území, které může být za pár dní cestováno.

Jak se dostat do Jordánska

Hlavní město Jordánu je nejstarším městem Ammánu. Zde je hlavní mezinárodní letiště v zemi. Můžete letět sem z Moskvy přímým letem za 4,5 hodiny. Cena letu je od 370 do 400 dolarů. Charterové lety budou stát méně, asi 200 dolarů. Z letiště do centra města můžete jet autobusem za 400 rublů. Taxi bude stát 1500 rublů.

Druhé mezinárodní letiště v Jordánsku se nachází v Akabě. Let z Moskvy trvá asi 5 hodin. Cena vstupenky - 160 dolarů.

Plážový resort v Jordánsku se nachází v Akabě. Velmi čistá voda Rudého moře, pohodlné hotely, krásné hory, malebné krajiny. Co jiného je potřeba pro nádhernou dovolenou? A pro průchod zdravotních procedur a pro uzdravení je lepší jít do Mrtvého moře.

Platba za služby a zboží se provádí v národní měně - dinárech. 1 dinar se rovná 80,7 rublů. Směnárna může být provedena na letišti nebo ve směnárnách. S tím nebude problém. Bankovní karty nejsou přijímány všude, pouze ve velkých hotelech a supermarketech.

Pláže Jordánu

Pláže Aqaba jsou skvělévybavení. A to platí jak pro městské pláže, tak pro hotely v soukromém vlastnictví. Všude jsou restaurace, šatny, toalety, záchranné kabiny, sprchy.

Existuje mnoho místních lidí na volných městských plážích, včetně rekreantů. Deštníky a houpací sítě nestačí pro každého. Můžete však za malý poplatek zařídit soukromou pláž. Do této platby bude zahrnuto zapůjčení houpací sítě a deštníku.

Na jihu ostrova Aqaba se nacházejí kamenité oblázkové pláže a na severu písečné pláže. Voda z pobřeží je báječně čistá. Můžete strávit hodiny plavání s maskou a užívat si krásy podmořského světa - spoustu ryb, korálových útesů.

U Mrtvého moře patří všechny pláže do hotelů. Pouze jeden z nich je městský - Amman Beach. Vstup na něj stojí 1 600 rublů. Zde si můžete koupit hrnec léčivého bahna v hodnotě 240 rublů. Pláž je skalnatá, není příliš pohodlná. Infrastruktura pláží v místních hotelech je velmi dobře rozvinutá.

Odpočinek v Jordánsku 2018: hotely, all-inclusive

\ t

V hotelech v Jordánsku se s návštěvníky zachází opatrně a opatrně. Tam je vždy vysoká kvalita služeb. Hotelový personál hovoří anglicky, tady a tam v ruštině.

V Aqabě se hotely nacházejí ve městě, stejně jako na jeho předměstí zvaném Tala Bay. První pobřeží je vybudováno s pětihvězdičkovými hotely a za nimi postavili pohodlné čtyři a tři hvězdičky. V Aqabě můžete levně bydlet v kempu. Dvoulůžkový pokoj stojí 1 600 rublů denně. InCena zahrnuje snídani. Stejný pokoj v pětihvězdičkovém hotelu v systému "all inclusive" bude stát od 14 500 rublů denně.

U Mrtvého moře není hotelový obchod tak dobře rozvinutý, ale infrastruktura resortu je velmi rozvinutá:

  • lázně;
  • zábavní centra;
  • restaurace;
  • noční kluby.

Dvoulůžkový pokoj na Mrtvém moři ve čtyřhvězdičkovém hotelu bude stát od 4000 rublů denně a v pětihvězdičkovém hotelu od 4 800 rublů denně.

V Ammánu můžete strávit noc ve společenské místnosti hostelu za 400 rublů. Soukromý dvoulůžkový pokoj v hostelu bude stát 1 200 rublů za noc. Dvoulůžkový pokoj v tříhvězdičkovém hotelu stojí od 1 600 rublů denně. Stejný pokoj v pětihvězdičkovém hotelu stojí od 5 600 rublů denně.

Jídlo v Jordánsku

Jordánská kuchyně je jiná než naše. Zde ve všech přidat bylinky, cibule, citrony, piniové oříšky, máta, nakládané olivy. Jídla nejsou tak kořeněná a kořeněná, jak si všichni myslí. Nejoblíbenější předkrmy jsou dušené maso, pečivo, saláty. A také hummus a falafel - ošuntělý hrášek smíchaný se zelení. Z jídel s masem jsou oblíbené - brambory nebo rýže s kuřecím, hovězím nebo jehněčím masem.

V arabském světě jsou jordánští považováni za nejlepší sladkosti. S alkoholem na tomto místě nejsou žádné problémy. Ale během muslimského půstu je to velmi přísné. Je to velmi dobré víno a pivo. Doporučujeme vyzkoušet místní nápojový arak. Zředí se vodou, má chuť a vůni anýzu.

V Aqabě je velmirybářské restaurace jsou žádány mezi turisty a místními obyvateli. Ve městě jsou různá stravovací zařízení - od elegantních restaurací až po restaurace, steakhouse, pizzerie. Náklady na oběd v restauraci bez alkoholu pro dva je 1200-2000 rublů. Oběd v kavárně Amman pro jednu osobu - 320-600 rublů. Fast street jídlo bude stát 80-160 rublů.

Atrakce a zábava

Na jordánské zemi nejsou žádné atrakce. Prostě se nepočítají - starobylé majestátní paláce, tisícileté chrámy, množství posvátných míst spojených se stránkami Bible.

Doporučuje se podívat se na Jerash - město římské říše. Zde se můžete dotknout historie tisíců lidí - starých ulic, orámovaných sloupy, amfiteátry, byzantskými kostely. Prohlídka starobylého města stojí 800 rublů.

Nezapomeňte navštívit místo Ježíše Krista - Tel-al-Harrar, stejně jako nejstarší hrad Crusader, který se nachází v Karaku.

Jedinečná krajina pouště Wadi Rum nenechá nikoho bez obdivu. Taková krása už není nikde na planetě. Exkurze na SUV v poušti bude stát asi 3 300 rublů.

V Ammánu se určitě vydejte do Royal Car Museum. Zde můžete vidět nejvzácnější auta, která patřila S. Husseinovi. Zde je 60 aut.

Nuda v Jordánsku nebude muset. Každý rekreant si může pronajmoutauto a vidět vlastní oči pevnosti legionářů, paláce kalifu, navštívit biblická města. Na poušti můžete létat kluzákem nebo balónem, jít na hory, jezdit na koních, hrát golf, paintball. Můžete navštívit ruiny Pella, Um Al Jemal, navštívit hrad Hammam a Shobak. Prohlídka hradu Ajlun bude stát 240 rublů, hrad El-Karak - 160 rublů a hrad Aqaba - 80 rublů.

Bude neodpustitelné navštívit Rudé moře a neplodit do vody, abyste viděli krásu podmořského světa. Viditelnost pod vodou je asi 50 metrů. V těchto místech jsou všechny podmínky pro potápěče všech úrovní výcviku. Pronájem vybavení pro potápění od 400 do 3 500 rublů. Vše záleží na vybavení a cílech. Ponoření s instruktorem bude stát asi 6000 rublů.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Jordánsko je bezpečná a stabilní země. Dovolená se může cítit naprosto bezpečně. Místní obyvatelstvo je dobré a přátelské, vždy pomůže a vyzve. V horkých klimatických podmínkách a vysokých teplotách se doporučuje pít vařenou nebo balenou vodu, stejně jako používat pouze čerstvé produkty, které prošly dobrým tepelným zpracováním.

Mrtvé moře je velmi slané, takže byste měli chránit oči před vodou. V Rudém moři se vyskytují perutýnky a bradavice - jedovaté ryby a medúzy. Musíte být opatrní. Nohy v moři mohou být zraněnykorály, takže se musíte chránit gumovými pantoflemi. Během dne je velmi horké, takže je lepší počkat na sluníčko a ne opalovat se na pláži. V noci byste také neměli procházet pouští při hledání škorpionů nebo jiných plazů.

Odpočinek v Jordánsku je tak rozmanitý, že zde každý může najít to, co má rád. Cestování po celé zemi vám umožní dotknout se historie a kultury dávných civilizací. Kromě toho zde můžete kombinovat dovolenou na pláži s rekreací a aktivní zábavy.