Dovolená v Thajsku v roce 2018. Ceny za ubytování, stravu a zábavu

Thajsko je zemí věčného léta a exotických prázdnin. Tato země se odlišuje od jiných turistických destinací vysoce kvalitními službami, jedinečnou přírodou, originální kuchyní, přítomností velkého množství atrakcí a zábavy.

Jak se tam dostat

Let z Moskvy do Bangkoku v obou směrech bude stát turisty 20-26 tisíc rublů. Let na Phuket stojí od 26 do 32 tisíc rublů.

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště: objednat transfer, autobusem nebo taxíkem.

Je smysluplné rezervovat převod, pokud letíte s velkou společností nebo máte spoustu zavazadel. Náklady na tyto služby je 1200-1350 rublů. Cestování autobusem bude stát 220-250 rublů. Taxi je výhodnější dostat, ale dražší. V průměru takový výlet stojí 2655-4425 rublů.

Dovolená v Thajsku 2018: ceny bytů

Existuje několik možností bydlení v Thajsku: hotel, dům nebo byt.

Cena pokoje ve tříhvězdičkovém hotelu, který se nachází poměrně daleko od moře, začíná od 300 bahtů (530 rublů) denně. Bydlení blíže k moři bude stát 460 - 1200 bahtů (814-2215 rublů) denně.

Životní náklady v 5hvězdičkovém hotelu jsou v průměru rovny 5 000–6 000 bahtům (8 850–1620 rublů) za noc.

Pokud je velká společnost poslána do Thajska, bude výhodnější pronajmout si dům. Průměrná cena vily s bazénem v Pattaya je 3360-5000 baht (5950-8850 rublů) denně.

Náklady na potraviny

\ t

Jídlo si můžete koupit v Thajsku téměř všude: v kavárně, na trhu nebo jen na ulici aJe to poměrně levné. V průměru, jeden člověk může mít sousto jíst místní kuchyni za 200 rublů. Například, část rýže nebo nudle s přísadou v kavárně stojí 70-90 rublů. Večeře, skládající se ze 3 jídel v restauraci, bude stát asi 450-600 rublů od 1 turisty.

Pouliční jídlo v Thajsku není horší než restaurace. Jedinečnost pouličního rychlého občerstvení je, že to mohou být kebab, smažená rýže nebo dokonce polévka, to znamená vše, co turisté obvykle objednávají v kavárně nebo restauraci. Cena těchto potravin závisí na ročním období a místě. Takže v hlavní sezóně porce pro 1 osobu může stát až 120 rublů, zatímco během mimo sezónu a daleko od turistických tras, můžete mít docela dobrý skus za pouhých 20 rublů.

Tarify

Místní autobusy v Thajsku se nazývají Songteo. Jízdné v nich stojí od 10 do 20 bahtů (17,7-35,4 rublů). Průměrná cena taxi jízdy závisí na resortu. Tak v Pattaya, bude taková služba stát v průměru 200-600 rublů, a v Phuketu nebo Samui 500-1000 rublů.

Ti, kteří nechtějí záviset na veřejné dopravě, si mohou pronajmout motorku nebo auto. Jejich cena závisí na délce pronájmu - čím je vyšší, tím levnější bude pronájem vozidla. V průměru stojí pronájem automobilu denně v Thajsku 560-1400 bahtů (990-2480 rublů).

Náklady na zájezdy

Dnes téměř každá cestovní kancelář nabízí zájezdy do Thajska. Jejich cena závisí na vybraném resortu.

Cena za prohlídku města Pattayazačíná od 80 tisíc rublů pro 2 osoby na 1 týden. Prohlídky v Phuketu budou stát o něco dražší - od 90 tisíc rublů pro 2 osoby. A odpočinek na Samui stojí od 150 tisíc rublů.

Náklady na prohlídku zahrnují let, transfer, ubytování v hotelu a snídani (zřídka i oběd). Místní hotely nefungují na systému "all inclusive", takže místo, kde si budete muset dát oběd nebo večeři, bude muset hledat sami.

Ceny za zábavu

\ t

Rájovou dovolenou na pláži není vše, co království nabízí turistům. V každém resortu Vám bude nabídnuto mnoho možností pro kulturní či outdoorové aktivity.

Zábava v Pattayi

Při návštěvě Pattayi určitě navštivte Chrám Pravdy. Budova je zdobena sochami vyřezávanými ze dřeva. Uvnitř chrámu vládne atmosféra klidu a míru. Každý den se konají různá vystoupení v národním stylu. Cena vstupu do chrámu - 900 rublů.

Hlavní náboženskou atrakcí města je socha Velkého Buddhy, nacházející se na hoře, odkud se otevírá neuvěřitelně krásný výhled na město a jeho okolí. Můžete se zde vyšplhat sami nebo během prohlídky města. Většina touroperátorů nabízí svým zákazníkům takové okružní jízdy zdarma. Proto nemusíte za návštěvu této atrakce platit. Pokud cestujete sami, můžete si pronajmout tuk-tuk, který vás zavede přímo na vrchol hory.

Ti, kteří přicházejí do Pattaya s malými dětmi, by měli jít do Elephant Village, kde můžete osobně komunikovat s těmito roztomilými zvířaty, jezdit na nich, nebo se zúčastnit show s jejich účastí. Taková exkurze stojí 4 tisíc rublů.

Mezi četnými zábavami resortu stojí za to zdůraznit:

 1. Vodní park Ramayana je největším vodním parkem v zemi s více než 50 různými vodními útvary. Minimální náklady na návštěvu jsou od 1500 rublů na osobu.

 1. Potápění. Chcete-li se podívat na unikátní mořský život při potápění s instruktorem stojí asi 5 tisíc rublů.

 1. Quad tour nebo jungle moto tour osloví fanoušky extrémních dobrodružství. Jeho cena začíná od 3 tisíc rublů na osobu.

 1. Thajská masáž. Právě v tomto postupu sem neustále přicházejí tisíce turistů z celého světa. Náklady na 1 zasedání je 350-900 rublů a závisí na době setkání. Za peníze získáte lehkost v těle a nezapomenutelný zážitek.

Zábava v Phuketu

Mezi hlavní atrakce a zábavu resortu patří:

 1. FantaSea Show. Jeho krása je prostě fascinující. Během přehlídky uvidíte představení slonů, živou scenérii, zábavu a hry. Náklady na letenku pro tuto přehlídku je asi 3 tisíc rublů.

 1. Ostrov Phi Phi. Jednou tady uvidíte Thajsko z úplně jiného úhlu. Je na tomOstrov se nachází Maya Bay, kde režiséři milují dělat filmy o neobydlených ostrovech. Podél ostrova se nachází mnoho kilometrů bílých písečných pláží. A v noci pro turisty uspořádat požární show. Náklady na jednodenní výlet do Phi Phi z 2,5 tisíc rublů na 1 turistu.

 1. Jít na mořský rybolov, budete moci chytit večeři na vlastní pěst nebo jen obdivovat úžasné mořské krajiny. Náklady na takovou cestu z 2 tisíc rublů.

Kromě toho zde turisté nabízejí potápění nebo thajskou masáž.

Zábava v Samui

Samui je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Četné plážové aktivity a zajímavé výlety jsou k dispozici zde, mezi nimi jsou:

 1. Výlet do safari parku obývaného krokodýly, slony, opicemi a hady. Zde nabízejí jízdu na kajaku, čtyřkolce nebo džípu, dolů z hory na laně přímo do džungle. V závislosti na zvoleném programu budou náklady na takovou cestu stát od 1200 rublů.

 1. Každý den se v zoo v tygrech a v akváriu konají různá představení a představení. Náklady na jejich návštěvy od 1300 rublů.

 1. V národním mořském parku Angtong se můžete seznámit nejen s volně žijícími živočichy z Thajska, ale také s kajakem, horami nebo šnorchlováním. Výlet do národního parku na 1 den bude stát 3000 rublů.

Kdyjít do Thajska

Ideální doba pro dovolenou v Thajsku bude měsíce ledna až dubna. V této době tu zřídka prší. A venku je vždy teplé a slunné.

Od května do srpna v království trvá období dešťů. Nicméně, v různých střediscích toto období v různých časech. Ve většině středisek prší jen v noci a odpoledne svítí slunce. I když někdy sprchy mohou jít celý den.

V Pattaya většinou vždy teplé a mírné srážky. Na Samui trvá období dešťů od listopadu do prosince. Ale v Krabi nebo Phuketu začíná v květnu a končí v říjnu.

Výhody a nevýhody dovolené v Thajsku

Po prostudování recenzí turistů, kteří tuto úžasnou zemi již navštívili, je možné vyvodit závěr o pozitivních a negativních aspektech této cesty. Mezi výhody cestování v Thajsku patří:

 1. Možnost relaxovat na pláži v zimě.
 2. Náklady na bydlení, stravu a zábavu v zemi jsou velmi nízké.
 3. Zde najdete zábavu pro každý vkus.
 4. Exotická příroda.
 5. Obrovské množství historických, kulturních a architektonických zajímavostí.
 6. Četné přírodní rezervace a parky.
 7. Schopnost řídit slony a sledovat jejich účast s jejich účastí.
 8. Schopnost relaxovat a omladit během procedury thajské masáže.
 9. Vynikající služby v hotelech a restauracích.

Ale někteří turisté zde mohli vidět.nevýhody:

 1. Relativně dlouhý let.
 2. Nedostatek hotelů, které fungují v systému „all inclusive“.

Výlet do Thajska nenechá nikoho lhostejného. Mírné podnebí, úžasná příroda, rozumné ceny za bydlení a jídlo, činí tuto zemi oblíbeným místem pro dovolenou stovek tisíc turistů. Někteří si navíc vybírají království pro zimování. V tomto případě je třeba se na cestu předem připravit.