Dovolená v Turecku v roce 2018. Střediska, ceny, výlety a zábava

Turecko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. To je dáno tím, že zbytek je klasifikován jako rozpočet. Turistům je zároveň k dispozici široký výběr středisek a volnočasových možností. Kromě plážové dovolené v zemi rozvinutá turistická turistika. Také mnoho hotelů nabízí dobré podmínky pro aktivní cestovatele.

Typy tureckých hotelů a životní náklady v nich

\ t

V posledních letech se hotelnictví v Turecku rychle rozvíjelo. Pro turisty jsou zde prezentovány jak malé penziony, tak luxusní 5hvězdičkové hotely. Kromě klasických hotelů se mohou rekreanti ubytovat v:

 1. Hotel bez hvězd, který lze nazvat nejjednodušší možností ubytování, kde stačí zaplatit 5-8 dolarů za den.
 2. Dům pro pěší turisty. Takové místo bude ideální pro turisty, kteří dělají turistické přechody. Životní náklady na takovém místě jsou asi 10 dolarů na den.
 3. Penzion. Můžete si zde pronajmout pokoj za 15-20 dolarů denně. Zároveň platí 5-7 dolarů, bude vám nabídnuto dobré jídlo.
 4. Historický hotel. V podstatě se nacházejí v nejmalebnějších koutech Turecka. Tyto hotely jsou otevřeny v budovách starých domů. Respektivně a žít v něm bude od 50 dolarů za den.

Průměrné životní náklady v tureckých hotelech závisí na úrovni a sezóně. Takže v "hlavní sezóně" pro den, kdy zde zůstanete, se zeptá:

 • 40-140 dolarů za hotelový pokoj1-2 hvězdy;
 • 60-350 dolarů za pokoj ve 3hvězdičkovém hotelu;
 • 120-400 dolarů za pobyt ve 4hvězdičkovém hotelu;
 • 150-500 dolarů za pokoj v 5hvězdičkovém hotelu.

Ceny potravin

\ t

Mnoho tureckých hotelů nabízí svým hostům dovolenou all-inclusive. V tomto případě již náklady na prohlídku zahrnují stravu zdarma. Všichni ostatní se budou muset rozdávat, protože Turecko nemůže být nazýváno zemí, kde můžete ušetřit peníze za jídlo. Kromě toho, čím populárnější resort je a čím blíže stravovací zařízení je k moři, ceny budou vyšší tam.

V průměru zde můžete jíst:

 • 5 dolarů za 1 osobu s minimální objednávkou, která zahrnuje plochý chléb, kebab a nápoje (džus, čaj atd.);
 • 18 dolarů za večeři 2 osoby s alkoholem, které zahrnují 2 porce masa se salátem, 2 dezerty, 2 šálky kávy a 2 sklenky vína;
 • $ 6 stojí za combo menu v McDonald's;
 • od 3 do 4 dolarů bude stát kebab s plochým chlebem nebo shawarma.

Pokud hovoříme o ceně jednotlivých jídel v kavárně, jsou tyto:

 • porce polévky - od 1,5 dolarů;
 • část pilaf - od 2 dolarů;
 • kebab - 4 dolary;
 • část špaget - 2 dolary;
 • porce kuřete - od 4 dolarů;
 • 1 sklenka místního piva - od 1 dolaru.

Výběr střediska

Nejoblíbenější letoviska mezi Rusy se nacházejí na pobřeží Středozemního moře. Pobřeží Egejského moře však volí hlavně Evropané a místní obyvatelé.

Antalya

Nejoblíbenější turečtinaresort, který se nachází na jihu země. Vzhledem k tomu, že město je obklopeno horami, je zde klima subtropické. Kromě příjemného počasí je infrastruktura dobře rozvinutá. Antalya bude ideální rekreační destinací pro milovníky aktivní zábavy, hlučných párty a nakupování. Město má mnoho zajímavých historických a přírodních památek, vodních parků a pohodlných rekreačních míst.

Alanie

Alanya je obzvláště oblíbená u mladých lidí, kde mají velké příležitosti pro jakýkoli druh dovolené. Mezi jeho zajímavosti patří Červená věž a krápníková jeskyně Dalmatash. Město má mnoho moderních hotelů, nočních klubů, pláží a nákupních center. Navíc budou turistům nabídnuty různé sportovní aktivity.

Belek

Jeden z nejdražších a nejprestižnějších tureckých středisek, z nichž většina hotelů je velmi vysoká. Belek se nachází v malebné krajině obklopené eukalyptem a borovými lesy. Město otevřelo řadu nákupních center, obchodů se suvenýry a báječných restaurací.

Bodrum

Mezi turisty Bodrum obdržel jméno prázdninového města. Ve výšce turistické sezóny je zde vždy přeplněné. Hotel láká cestovatele s dobrým servisem a bohatým nočním životem. Kromě toho, tam jsou velmi čisté pláže na pobřeží Egejského moře a mnoho atrakcí, které se podařilo splynout s moderním vzhledem Bodrum.

Kemer

Středisko se nachází na pobřeží Středozemního moře. Město je jednoduše ponořeno do zeleně citrusových stromů a borových lesů. V létě se však teplota vzduchu často rozumí až +40 stupňů. Nedaleko resortu se nachází mnoho zajímavých památek, kde se turisté mohou vydat na prohlídku regionu.

Kusadasi

Není to tak dávno, co tu byla obyčejná rybářská vesnice. Ale po minimální dobu bylo možné vybudovat zde rozvinuté turistické centrum. Pobřeží je obklopeno azurovým mořem na jedné straně a borovými lesy na straně druhé. Středisko je vybráno fanoušky plážové dovolené, vyhlídkové a gastronomické turistiky, stejně jako mladí lidé, kteří dávají přednost trávení času v klubech.

Marmaris

Bez nadsázky je Marmaris jedním z nejmodernějších středisek v Turecku. Toto místo je již dlouho vybíráno Evropany. Proto se na ně zaměřuje většina místních hotelů a restaurací.

Strana

Toto středisko je ideální pro rodiny. Plážové dovolené v Side mohou být kombinovány se studiem historie a kultury regionu. Město má dlouhou historii a je jednou z nejvýznamnějších archeologických zón v zemi, kde se shromažďuje obrovské množství historických památek.

Fethiye

Každý, kdo zde byl alespoň jednou, oslavuje mimořádnou povahu letoviska. Nejčistší pláže a krásné odlehlé ostrovy lákajíbohatých turistů. Kromě historických památek a ruin starověkých měst, cestující často navštívit Blue Lagoon, Butterfly Valley a Saklikent Gorge.

Ceny výletů

\ t

Turecko je velmi zajímavá země s dlouhou historií. V každém resortu jsou turistům nabídnuty k návštěvě jedné z fascinujících výletů, které pomohou přiblížit se tureckým památkám. Na základě recenzí lze nejlépe nazvat takové exkurze:

 1. Pamukkale. Toto místo se nazývá zázrakem přírody, kde vytvořilo jedinečnou krajinu. Na území města jsou horké prameny, o nichž dávní Římané věděli o jejich léčebném účinku. Náklady na cestu je 5-80 dolarů.

 1. Troy. Nejstarší město je již dlouho archeologickou památkou. Během prohlídky navštíví turisté: dům Schliemann, staré schůzky, starobylé obydlí, posvátná místa a samozřejmě model trojského koně. Cena prohlídky je 80-100 dolarů.

 1. Prohlídka Bodrum. Součástí programu je návštěva pevnosti sv. Petra, brány Mindosa, antického divadla. Zaslouží si pozornost a povahu resortu. Náklady na cestu jsou 60-90 dolarů.

 1. Prohlídka Marmarisu. Zde je obrovské množství starověkých ruin. Náklady na cestu jsou 70-90 dolarů.

 1. Kekova a světy Lycia. Cestou na ostrov Kekova mohou turisté projít nejčistší mořskou vodouzvážit zbytky starověkých měst, které se v důsledku silného zemětřesení ukázaly být potopené. Po tom, turisté navštíví hlavní město starověké Lycia - město světa. Jsou zde unikátní skalní hrobky a kostel, ve kterém byl podle legendy pohřben sv. Cena prohlídky je 65-80 dolarů.

 1. Ostrov Kleopatra. Výlet začíná od zálivu Gokova. Po tom, turisté půjdou na ostrov Geliobola, pokryté tajemství, hádanky a podvodní jeskyně. Na konci prohlídky navštíví palác Apollo, který se nachází na ostrově Kleopatra. Náklady na cestu jsou 30-50 dolarů.

 1. Výlet na Rhodos. Jen 50 minut jízdy lodí z Marmaris, se nachází unikátní řecký ostrov Rhodos, který nabízí prohlídku turistů. Zde navštíví Staré Město, rytířský hrad a uvidí zříceniny Rhodosského Kolosu. Pro takový výlet však budete potřebovat otevřené schengenské vízum. Náklady na prohlídku jsou 25-40 dolarů.

 1. Prohlídka Alanyi. Zde turisté čekají lázně Kasra, Červená věž a jeskyně milenců. Náklady na cestu jsou 40-60 dolarů.

 1. Výlet na želví ostrov Dalyan. Prohlídka vám umožní přiblížit se úžasné přírodě Turecka a podívat se na jedinečnou faunu Egejského pobřeží. Výlet zahrnuje návštěvu Dalyanu, bahenního údolí, pláže Iztuzu a hrobek. Náklady na prohlídku jsou 30-40 dolarů.

 1. Exkurze do Izraele. Během výletu navštíví turisté svatá místa a Mrtvé moře. Náklady na cestu je 250-280 dolarů.

Aktivity a zábava

\ t

Kromě informativních výletů mohou turisté aktivně a pobavit v Turecku. Taková zábava se stala velmi populární zde:

 1. Rafting. Ti, kdo odpočívají v Antalyi nebo v Kemeru, budou nabídnuti, aby se vydali na Kapruchayskou soutěsku a projeli po horské řece. Náklady na cestu jsou od 30 dolarů.

 1. Potápění. Střediska Daliana, Kemer, Marmaris a Fethiye jsou považována za nejlepší místa pro potápění. Náklady na ponoření od 50 dolarů.

 1. Piknikový rybolov. Tato zábava bude zajímavá nejen pro dospělé, ale i pro děti. Během pikniku si můžete odpočinout na břehu jezera Karajaaoren. A skuteční gurmáni budou spokojeni s pokrmy národní kuchyně, připravené z ryb osobně ulovených turisty. Náklady na takovou cestu jsou od 50 dolarů.

 1. Moto Safari. Tento výlet vám dá dobrou část adrenalinu. Náklady na cestu jsou od 35 dolarů.

 1. Výlet do aquaparku. Téměř každý turecký resort má vlastní vodní park a některé z nich nejsou ani jedno. Vstupenka zde stojí od 20 do 30 dolarů.

Kdy jít

Pláže v Turecku trvají od května do října. Nicméně, v květnu, voda v moři není ohřátá dost. Ale tentokrát je ideální pro milovníky.okružní jízdy. Od ulic není mnoho turistů a není příliš horké.

Skutečný plážový boom začíná v druhé polovině června a trvá až do září. V této době jsou střediska vždy přeplněná, a proto doporučujeme rezervovat si hotelové pokoje předem.

Září - říjen je nejlepší čas pro ty, kteří netolerují letní horko. Voda v moři je stále poměrně teplá a teplota vzduchu se postupně snižuje. Kromě toho, toto období je vhodné pro poznávání mnoha památek v zemi.

Navzdory skutečnosti, že Turecko sdružuje Turecko výhradně s dovolenou na pláži, jsou zde vynikající lyžařská střediska. Ceny zájezdů v této době se liší a závisí na vybraném resortu. Takže v 5-hvězdičkový hotel v Alanyi nebo Marmaris, v zimě můžete relaxovat společně na týden za $ 800-900. Ubytování v hotelech v Belku bude stát více - od 1900 dolarů (2 osoby na 7 dní).

Klady a zápory zbytku Turecka

Jaké jsou tajemství dovolené v Turecku? Po prostudování recenzí těch, kteří zde již byli, můžeme konstatovat, že mezi pozitivními body, které zaznamenali:

 • vízum není třeba;
 • zájezdy do Turecka nabízejí všechny cestovní kanceláře a odlety pocházejí ze všech velkých měst;
 • let trvá přibližně 2 hodiny;
 • dobrý převod;
 • možnost nákupu prohlídky typu all-inclusive;
 • dobrá úroveň služeb v hotelech;
 • pláže promalé děti;
 • přítomnost velkého množství atrakcí;
 • mnoho možností pro outdoorové aktivity a další zábavu;
 • Atraktivní nákupní prostředí.

Zde jsou však některé nedostatky:

 • některé hotely nesplňují evropské normy;
 • jazyková bariéra;
 • ne všechny pláže mají kvalitní vybavení;
 • spousta lidí zde odpočívá během sezóny, což může způsobit určité nepříjemnosti.

Obecně zde není tolik nedostatků a všechny z nich lze překonat pečlivým výběrem resortu.