Dubaj 2018. Unikátní dovolená s orientální chutí

Výlet do Dubaje je jedinečnou příležitostí, jak se ocitnout v orientálním příběhu, seznámit se s arabskými tradicemi a kulturou. Kromě toho resort nabízí vynikající podmínky pro milovníky plážové dovolené v zimních měsících. Takové potěšení však není levné.

Jak se tam dostat

Náklady na letenku z Ruska do Dubaje závisí na ročním období. Cena letenky z Moskvy začíná od 18 tisíc rublů za přímý let a od 13 tisíc rublů za let s přestupem do Baku.

Životní náklady

Cena hotelového pokoje závisí na oblasti, ve které se nachází:

 1. Deira se nachází nedaleko letiště. Nachází se zde většina restaurací, trhů a nákupních center. Mnoho hotelů nabízí svým hostům bezplatnou kyvadlovou dopravu na nejbližší pláž. Hotely v této oblasti nejsou většinou drahé. Průměrné ceny pokojů od:
 • 2500 rublů pro dvoulůžkový pokoj ve 3hvězdičkovém hotelu;
 • 7 tisíc rublů pro čtyřhvězdičkový hotelový pokoj, který se nachází v blízkosti metra a nákupního centra;
 • 9500 rublů pro 5hvězdičkový hotelový pokoj, který se nachází v zátoce.

 1. Al Barsha okres se nachází v centru města. Ceny hotelových pokojů zde začínají od 6200 rublů.

 1. Okres Down Town Dubai. Zde je vizitka resortu Burj Khalifa, vedle kterého se nachází většina hotelů v regionu. Proto jsou ceny velmi vysoké. Takže, pro hotelový pokoj 4 hvězdy, musíte zaplatit od 20 tisícrublů denně.

 1. Oblast Jumeirah je nejblíže k pobřeží. Cena pokoje v místních hotelech začíná:
 • 5400 rublů za pokoj ve 3hvězdičkovém hotelu;
 • 7500 rublů za pokoj ve 4hvězdičkovém hotelu;
 • 14 tisíc rublů za pokoj v 5hvězdičkovém hotelu.

Navíc v Dubaji si můžete pronajmout byt. Ceny pronájmu jsou v rozmezí 10-60 tisíc rublů za noc a záleží na velikosti města a životních podmínkách.

Náklady na zájezdy

Pokud využijete nabídky cestovních kanceláří a koupíte „horkou cestu“ do Dubaje, můžete ušetřit spoustu peněz na dovolené, i když výlety do tohoto střediska nejsou nikdy levné.

Takže si můžete odpočinout společně na týden za 50-60 tisíc rublů, s ubytováním ve 3hvězdičkovém hotelu, který svým hostům nabízí plnou penzi.

Jídlo v Dubaj

\ t

Některé hotely v Dubaji nabízejí svým hostům plnou penzi, to znamená, že cena za tři jídla denně je již zahrnuta v ceně za pokoj. Většina hotelů však svým hostům nabízí pouze snídani. V tomto případě budete muset hledat místo, kde můžete mít oběd a večeři.

Průměrné náklady na potraviny v kavárně:

 • cena za snídani začíná od 388 rublů na osobu;
 • náklady na oběd - od 620 rublů na osobu;
 • večeře - od 1400 rublů.

Objednávka stejného souboru jídel v restauraci bude stát o něco dražší:

 • snídaně - od 930 rublů;
 • oběd - od 1700 rublů;
 • večeře - od 2650 rublů.

Nejlepší pláže v Dubaji

Středisko nabízí vynikající podmínky pro dovolenou na pláži. Mezi nejlepší pláže ve městě patří:

 1. Jumeirah Open Beach - 800 m pláž s jemným zlatým pískem. Odtud můžete vidět slavné mrakodrapy v Dubaji, včetně jediného světového sedmihvězdičkového hotelu a nejvyšší věže.

 1. Pláž Kite. Vítr zde neustále fouká. Proto je toto místo oblíbené u surfařů. Místní obyvatelé rádi chodí sem létat draka. Na pláži si můžete zahrát fotbal nebo volejbal na speciálně vybavených pozemcích.

 1. Jumeirah Beach Residence - pláž se nachází v oblasti Marina a je oblíbený mezi místními obyvateli.

Kromě toho je ve městě otevřeno několik plážových parků:

 1. Jumeirah Beach Park se nachází v centru Dubaje. Dvakrát týdně (pondělí a sobota) v parku je tzv. „Ženský den“, kdy je zde zakázán vstup mužů. Vstup do parku stojí asi 78 rublů.

 1. Plážový park Al Mamzar. Park se nachází mezi Dubajem a Sharjah. Jeho území je zdobeno světlými květy a stromy. Náklady na přijetí je asi 78 rublů.

Památky a výlety

Chcete-li se dozvědět více o historii a kultuře emirátů, musíte navštívit místní zajímavosti. Některá architektonická díla můžete navštívit zdarma: zpívající fontány, mešitu JumeirahMešita, atd.

Ostatní musí platit za vstup:

 • Dubajské muzeum - od 47 rublů na dospělého a 15 rublů na dítě.

 • Flower Park - od 465 rublů.

 • Zoo - akvárium - od 78 rublů.

 • Vyhlídková plošina na vrcholu věže Burj Khalifa je asi 1900 rublů na dospělého a asi 1500 rublů na dítě.

Turistům je navíc nabídnuta řada zajímavých výletů:

 1. Jeep safari v poušti. Během cesty, turisté navštíví velbloudí farmy a budou moci jezdit na těchto zvířatech. Ti, kdo si přejí, se budou v písku. Večer se každý bude najíst pod širým nebem s místními pokrmy. Náklady na cestu jsou 50 dolarů.

 1. Prohlídka města. Prohlídka zahrnuje návštěvu zátoky Creek, historické čtvrti Bastakia, pevnosti Al-Fahidi, mešity Jumeirah, věže Burj Khalifa, fontán a dalších zajímavostí města. Cena prohlídky je 35 USD.

 1. Jízda přes duny na kočárku. Cena - 60 dolarů.

 1. Výlet podél pobřeží Indického oceánu. Během cesty navštíví turisté rybářské vesnice a přístavní města Furgeyra a Khorfakkan, budou se moci seznámit s místními řemesly, obdivovat krajiny údolí a kaňonů. Cena prohlídky je 60 USD.

Zábava

Samozřejmě, že odpočinek na pláži a výlety není jediná věcmůže udělat během cesty do Dubaje. Turisté zde najdou zábavu pro každý vkus:

 1. Parašutismus. Náklady na tento let s instruktorem je 20 tisíc rublů.

 1. Návštěva aquaparku. Město má 2 populární vodní park. Cena letenky pro dospělé je 4030 rublů, dětská jízdenka je 3410 rublů.

 1. V nákupním centru Dubai Mall nebo Al Nasr Leisureland můžete vždy lyžovat, snowboardovat nebo bruslit.

 1. Řeka chůze, během které můžete vidět staré domy emirátů, které stojí na pozadí obrovské mrakodrapy. Pronájem lodi nebo lodi na 1 hodinu zde může být asi 1 tisíc rublů.

Klady a zápory odpočinku

Vzhledem k tomu, že Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejbohatších zemí světa, je luxus na každém kroku. Mezi výhody rekreace v Dubaji patří:

 1. Vysoká úroveň služeb v místních hotelech a restauracích.
 2. Neposkvrněné pláže.
 3. Ideální pro dovolenou s malými dětmi. Zvláště pro ně jsou všude dětská hřiště, malé bazény, zábavní parky, zoologické zahrady, vodní parky a další místa zábavy.
 4. Výborné podmínky pro outdoorové aktivity.
 5. Dobré nákupní podmínky.
 6. Kriminalita téměř chybí.

Je zde jen málo nedostatků, přesněji 2 - to je dlouhý let, který bude zdlouhavýmalé cestující a vysoké ceny za všechno.

Návštěva Dubaje může dobýt i ty nejnáročnější cestovatele. A všechno proto, že hraní hraničí s luxusem. Jen málo si může dovolit odpočinout, ale pokud máte příležitost, nenechte si ji ujít.