Fantastická dovolená na Kypru v roce 2018: ceny, nejlepší letoviska, pláže, hotely

Kypr je považován za místo narození bohyně Afrodity. Kromě toho jsou zde ideální podmínky pro rodinnou a aktivní rekreaci mládeže. Výběr resortu bude záviset na účelu vaší cesty. Nejromantičtější je ostrov Paphos. A pro milovníky zápalných stran by byla vhodnější Ayia Napa. Zvažte podrobněji populární střediska Kypru a náklady na odpočinek na nich.

Dovolená na Kypru v roce 2018: ceny zájezdů a letenek

Ihned je třeba poznamenat, že náklady na prohlídku budou záviset na zvoleném resortu a roční době. Před objednáním prohlídky se musíte rozhodnout pro hotelovou možnost. Ne každý hotel na Kypru může nabídnout all-inclusive hosty. Mnoho oblíbených turistických komplexů hotelových komplexů má "polopenzi".

Průměrné náklady na prohlídku pro 2 osoby se dvěma jídly v dubnu až květnu jsou:

  • cesta do Larnaky po dobu 5 dnů bude stát 38 tisíc rublů;
  • za sedmidenní cestu do Paphosu bude muset zaplatit 71 tisíc rublů;
  • týden odpočinku v Nikósii stojí v průměru 34 000 rublů;
  • a na cestu na 5 dní do Limassolu musíte zaplatit asi 62 tisíc rublů.

V letním období budou tyto náklady muset zaplatit přibližně 30–50%. A od září ceny opět klesají na jarní hodnoty.

Náklady na let z Moskvy do Larnaky budou asi 12,5 tisíc rublů.

Ayia Napa

Město má rozvinutou infrastrukturu a je vhodné,pro rodinnou dovolenou a pro líbánky. Výlet do resortu bude kdykoliv během roku vzpomínat. Vzhledem k tomu, mnoho turistů dávají přednost večeřet v restauracích nebo strávit značnou část své dovolené na poznávací výlety, bylo by racionálnější zvolit ne all-inclusive hotel, ale zaplatit pouze náklady na nocleh. Cena za noc v bytě Rio Ganders bude stát 2880 rublů na osobu. Pokoj ve 4hvězdičkovém hotelu Melpo Antia Hotel Apartments stojí 3880 rublů na osobu a v pětihvězdičkovém hotelu Anmarya - od 6900 rublů.

Při výpočtu nákladů na prohlídku pro dva by se mělo vzít v úvahu několik nuancí. Především je to doba výletu. V létě bude cena o 30-50% vyšší. Náklady na prohlídku mohou také ovlivnit vybraný let a hotel. Většina hotelů na Kypru nabízí v případě nepředvídaných situací službu předprodeje pokoje a bezplatnou rezervaci. Můžete tak dále ušetřit na dovolené.

Můžete se pohybovat po městě autobusem, jízdné ve výši 2-10 eur, v závislosti na vzdálenosti nebo taxíkem, jehož cena začíná od 5 eur. Kromě toho jsou ve městě otevřena jízdní kola, skútry a čtyřkolky. Pronájem kol začíná od 5 eur, skútr - od 15 eur, a čtyřkolky - od 50 eur.

Současně by mělo být objasněno, zda je nutné použít přilbu a do jaké míry je povoleno jezdit na pronajatém vozidle. Nedodržení těchto požadavků může mít za následek pokutu. Pokud jde oautopůjčovny, pak se doporučuje provést to jen v případě, že je to naprosto nezbytné. To je způsobeno tím, že nedostatek prázdných parkovacích míst a trvalé dopravní zácpy snadno zkazí váš dojem ze zbytku. Náklady na pronájem automobilu budou stát 20-30 za den pro levné auto a 150 eur za prémiové auto.

Mezi zajímavosti této oblasti patří klášter Ayas Napas, skalní hrobky, mys Greco, most hříšníků, kostel Ayia Anargiri a Afroditův chrám.

Ayia Napa potěší milovníky pláže. Všechny místní pláže obdržely modrou vlajku pro čistotu a bezpečnost. Vstup do nich je zdarma a pronájem deštníku a lehátka stojí 7,5 eur. Do 3 hodin může každý používat zdarma wi-fi. Další bude muset zaplatit. V šeku najdete přístupový kód. Mezi oblíbené pláže letoviska patří: pláž Macronissos, pláž Golden Beach, pláž Nissi, pláž Sandy Bay a Limanaki.

Ayia Napa je populární mezi mladými lidmi pro mnoho setkání. Většina barů a klubů se nachází ve čtvrti Club. Vstupenka na diskotéku stojí 10-17 eur.

Na hlavním náměstí se pravidelně konají různé koncerty a festivaly. Zde jsou obchody, kde si můžete koupit suvenýry.

Najíst v hospodě za 8-15 eur na osobu. Cena večeře v restauraci začíná od 20 eur.

Larnaca

Dovolenou na pláži v Larnace lze kombinovat s prohlídkou mnoha zajímavostí. Při plánovaném odpočinku v resortu v roce 2018 se doporučuje rezervovat si prohlídku předem, protože na konci léta -začátkem podzimu sem chodí mnoho turistů.

Mezi levné hotely v Larnace můžete jmenovat 3hvězdičkový hotel Sun Hall Beach Apts, dvoulůžkový pokoj, ve kterém si můžete za 7 dní pobytu pronajmout za 23,5 tisíc rublů. Týden ve čtyřhvězdičkovém hotelu SENTIDO Sandy Beach stojí 66700 rublů pro dva.

Po městě se můžete pohybovat autobusem, jehož cena je 0,5 EUR. Kromě toho zde nabízí možnost zakoupení denní jízdenky, která platí na všech trasách za 5 eur a týdenní jízdenku za 20 eur. Ti, kteří chtějí využít taxi služby, budou muset zaplatit 4 eura za stravování a pak 0,7 centů za každý kilometr.

Náklady na pronájem kola stojí 6 eur, motocykl - 15 eur za den.

Fanoušci prohlídek mohou navštívit mešitu Hala Sultan Tekke, kostel sv. Lazara, keramickou dílnu, místní muzea nebo navštívit vykopávky Hirokitiya.

Centrální pláže rezortu jsou oceněny Modrou vlajkou. Na Mackenzie Beach jsou pořádány denní diskotéky. Turisté s dětmi budou milovat pláže Castella, Pyla nebo Faros. Šnorchlování nabízené na pláži Yannates.

Dovolená na Kypru s dětmi v roce 2018: letovisko Paphos

\ t

Středisko je známé svou historií. Podle mýtů se zde Aphrodite dostala z mořské pěny. Středisko je velmi populární mezi turisty, takže hotelové pokoje doporučují rezervaci předem. Přibližné náklady na týdenní prohlídkuv květnu to bude 53,5 tisíc rublů, a v říjnu - 47,2 tisíc rublů, včetně letu. Cena pokoje v 5hvězdičkovém hotelu s "all inclusive" systémem začíná od 76 tisíc rublů.

Můžete se projít po městě pěšky na kole nebo autobusem. Náklady na autobusovou jízdenku jsou 1,5 eura na den a 5 eur na noc. Průměrná cena cesty taxíkem je 25-30 eur. Auto si zde můžete pronajmout za 30 EUR na den.

Nejoblíbenější pláží Paphos jsou: Coral Bay, Geriskop, Pachyamos a Lara. Všechny jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný odpočinek.

Středisko je ideální pro rodiny s malými dětmi. Pro ně je v Paphosu k dispozici zoologická zahrada, vodní park, vodní projížďky atd. Náklady na letenku pro dospělé do aquaparku jsou 35 eur a děti - 20 eur.

Pro milovníky aktivní zábavy: potápěčská centra, golfový klub, sportovní a zábavní centrum.

Nejlepším místem pro nakupování bude oblast Zlatý trojúhelník, kde se nachází mnoho obchodů, butiků a obchodů se suvenýry. Cena suvenýrů začíná od 2 eur.

Ti, kteří mají rádi výletní turistiku, stojí za to navštívit: Archeologický park, hrad Saranta Kolones, opevnění, rokli Agavas a lázně Afrodity.

Limassol

Středisko nabízí turistům odpočinek pro každý vkus a rozpočet. Cena hotelového pokoje závisí na jeho třídě. Cena levného hotelového pokoje v Limassolu začíná od 28 tisícrublů. To zahrnuje lety, 5 nocí a snídaně.

Je vhodné cestovat po městě autobusem. Cena vstupenky zde je 1,5 eur za den a 2,5 eur za noc. Pro ty, kteří plánují hodně cestovat, jsou cestovní karty nabízeny za 5 eur za den a 14 eur za týden.

Pláže ve městě krajinářský. Nejen, že se můžete opalovat, ale můžete také cvičit na centrální pláži Dasoudi. Speciální hřiště jsou na pláži Ladys Mile. Můžete jít rafting nebo surfování na Curium Beach.

Pro milovníky atrakcí byste měli věnovat pozornost: starobylému Amathusu, hradu Kolossi, hradu Limassol, starověkému Kourionu a muzeu středověku. V létě se ve městě koná divadelní festival a v září festival vín.

Mezi oblíbené restaurace ve městě, turisté volají Seasons Oriental a Terra & amp; Mare, průměrný účet, který začíná od 50 eur. V pizzerii Gianno Di Mirafori si můžete objednat pizzu za 15 eur. A ve Finnbarr Irish můžete jíst za 20 eur.

Protaras

Je možné kombinovat relaxační dovolenou s rehabilitací v Protarasu. Minimální náklady na prohlídku resortu na osobu bude 14-27 tisíc rublů.

Všechna zajímavá místa ve městě jsou v docházkové vzdálenosti, takže turisté nepotřebují veřejnou dopravu. Ale pro ty, kteří chtějí navštívit další města na Kypru, si můžete pronajmout auto. Průměrná cena takové služby je od 2 tisíc rublů denně.

Mezi zajímavosti, které nabízejí návštěvu turistů: Fig-Three Bay, Ilya Temple,město duchů Varosha, most hříšníků. V Fig Three Bay, můžete jít potápění, plachtění, nebo jít rybařit. Kromě toho mohou hosté rezortu navštívit akvárium, vodní park nebo obdivovat taneční fontány.

Ceny potravin v Protaras se neliší od cen jinde na Kypru. Občerstvení v plážové kavárně zde za 8 eur. Komplexní oběd stojí od 10 eur a průměrný šek v restauraci začíná od 30-40 eur.

Kypr je skvělé místo pro milovníky pláže. Kromě toho, místní střediska nabízejí vynikající podmínky pro aktivní zábavu, zábavu a prohlídky památek.