Fascinující Feodosiya - oblíbené letovisko pro letní dovolenou

Feodosiya je oblíbený krymský resort na jihovýchodě poloostrova. Turisté lákají do města nejen mnoha kilometry krásných pláží, ale i exkurzemi, zábavou pro všechny chutě a možností zlepšit své zdraví. Město má zajímavé století staré historie, která je připomínána věž Janovců a pevnost Kafa.

Jak se tam dostat

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Feodosie. Nejrychlejší a nejvhodnější z nich je letenka. Nejbližší letiště do města je v Simferopolu, kde pravidelně jezdí lety z mnoha velkých ruských měst. Náklady na jejich letenku v Moskvě je asi 2800 rublů. Z letiště do Feodosie se dostanete autobusem nebo trolejbusem za 350 rublů.

Druhou možností, jak se dostat do Feodosie, je trajekt. Z Anapy odjíždí pravidelný autobus. Náklady na autobusovou jízdenku a trajekt na poloostrov stojí asi 500 rublů.

Dovolená ve Feodosii 2018 bez zprostředkovatelů: soukromý sektor, hotely, penziony, all-inclusive

Středisko nabízí různé možnosti ubytování - pokoje v soukromém sektoru, penziony, hotely, penziony, rekreační střediska atd. Cena pokoje ve 4hvězdičkovém hotelu v centru města bude asi 4 tisíc rublů denně. Ceny pokojů mohou zahrnovat náklady na stravu a lázeňské procedury.

U dvoulůžkového pokoje ve 3hvězdičkovém hotelu budou rekreanti muset zaplatit od 2500 rublů. V soukromých mini-hotelích, pokoje jsou pronajaty asi 2 tisíce.rublů. Můžete si pronajmout pokoj v soukromém sektoru od 200 rublů za den.

Pokoj v penzionu na vrcholu sezóny lze pronajmout za 1300 rublů denně.

Některé hotely, jako je pevnost Kafa, pevnost Knox nebo plachetnice Scarlet Sails, nabízejí turistům ubytování all-inclusive. Životní náklady zde začínají od 5500 rublů denně.

Ceny potravin ve Feodosii

\ t

S jídlem ve Feodosii nemají turisté žádné problémy. Zde jsou otevřeny různé kavárny a restaurace pro každý vkus a rozpočet. Nejoblíbenější restaurací v resortu se stala restaurace Weeping Willow, kde je hostům k dispozici široký výběr pokrmů z ryb a mořských plodů, které si můžete vybrat v akváriu.

Na pláži „Golden“ je otevřena restaurace „Sunrise“, kde jsou stoly umístěny přímo u vody. Průměrný účet v restauraci je asi 500 rublů na osobu.

Nejlepší grilovaná jídla se připravují v kavárně pod měsícem. V průměru stojí večeře asi 1500 rublů na osobu.

Oběd v jídelnách Feodosia bude stát asi 300 rublů na osobu.

Dovolená u moře v Feodosii

\ t

Ve Feodosii je více než 10 různých pláží. Nejoblíbenější mezi turisty jsou:

  1. Děti. Pláž s jemným pískem a snadným vstupem do moře. Přihlaste se zde. Na pláži jsou četné atrakce a atrakce pro děti i dospělé.

  1. Perla. Svůj název dostal díky růžovo-perlovému písku, který ho mělpokryté Vstupné je zdarma. Můžete si pronajmout slunečníky a lehátka.

  1. Golden Beach je vybavena vším potřebným pro kvalitní dovolenou. Tato pláž je velmi oblíbená mezi turisty, takže zde je vždy spousta lidí.

  1. Scarlet Sails - bezplatná pláž s jemným pískem. Pro rekreanty je zde široký výběr vodních sportů a další zábavy.

  1. Pebble Beach je oblázková pláž, která se nachází na území komplexu „Afrika“.

Zlepšení ve Feodosiya: motely a penziony

\ t

Středisko nabízí vynikající podmínky pro obnovu. V blízkosti města bylo otevřeno asi 60 penzionů, středisek a rekreačních středisek. Pro léčbu a prevenci mnoha onemocnění, minerální voda, mořský ionizovaný vzduch a bahno bahna s léčivými vlastnostmi se zde používají již mnoho desetiletí. Sanatoria Feodosia se specializují na léčbu a prevenci nemocí oběhového, respiračního, nervového, trávicího systému, diabetu a metabolických poruch.

Zábava a atrakce

Turisté na dovolené v Feodosii se nebudou nudit. Zde jim bude nabídnuta zábava pro každý vkus. Kromě toho existuje mnoho historických a architektonických památek ve městě a jeho okolí, které budou zajímavé k návštěvě.

Všechny turistické trasy ve Feodosii zahrnují návštěvu věže sv. Konstantina a janovské pevnosti, která se stalaarchitektonické symboly města, které vypráví o bohatém dědictví regionu.

Další architektonickou památkou je Stamboli dacha. Její budova byla postavena na kopci v maurském stylu. Kolem je malebný park s fontánou.

Nejstarší architektonickou dominantou Theodosia je pravoslavný kostel Vvedenský, postavený ve století VII-IX na místě řecké církve. Dnes je zde funkční klášter, který je zdrojem léčivé vody.

Jedním z nejoblíbenějších výletů je již dlouho prohlídka svatých míst Theodosia a Krymu.

Můžete se naučit historii tvorby bankovek v muzeu peněz, kde se uchovává obrovská sbírka mincí, včetně bankovek Zlaté hordy, mincí starověku, knížectví Tmutarakan a Království Bosporského.

Mezi exponáty antického muzea Theodosia můžete vidět věci nalezené při vykopávkách osad Hun, Polovtsian a Khazar.

Milovníci umění budou mít zájem o návštěvu umělecké galerie Aivazovského, kde se shromažďují jeho práce. V Zeleném muzeu se můžete seznámit s biografií a prací velkého spisovatele. To bylo v těchto zdech že on psal taková mistrovská díla jako “běžet na vlnách”, “silnice nikde” a jiné práce. Také ve Feodosii je dům-muzeum Paustovského a literárně-umělecké muzeum Tsvetaevových sester.

Obdivujte nádhernou přírodu okolí letoviskana hoře Echki-Dag. Pravidelně se zde pořádají exkurze pro aktivní turisty.

Rekreanti určitě potřebují najít čas na návštěvu přírodní rezervace Karadag, která si zaslouží titul jednoho z nejkrásnějších míst na poloostrově.

Turisté s dětmi budou mít zájem zúčastnit se prezentace v delfináriu Karadag.

Recenze dovolené v Feodosii: výhody a nevýhody střediska

\ t

Ročně navštíví Theodosia tisíce turistů. Co je tady přitahuje? Především je to vynikající příležitost pro dovolenou: pláž, rodinu, aktivní atd. Většina pláží ve městě je zdarma, zatímco jsou čisté a dobře udržované. Na každém kroku jsou kavárny, restaurace, obchody a obchody se suvenýry. Ceny jsou rozumné.

Existuje mnoho historických, kulturních, architektonických a přírodních památek ve Feodosii, které lze vidět během prohlídky města nebo na návštěvě nezávisle. Existují desítky středisek a letovisek, které nabízejí zdravotní služby.

Co se týče nedostatků, je zde ve výšce sezóny spousta turistů, proto se doporučuje rezervovat si apartmán předem.