Gagra je vynikající středisko pro rodinnou rekreaci a rehabilitaci.

Gagra je oblíbené letovisko v Abcházii na pobřeží Černého moře a nejkrásnější město tohoto regionu. Vzhledem k nedostatku průmyslových podniků ve městě, vzduch kolem je nasycen kyslíkem, mořské soli a ionty, což přispívá k léčení turistů. Toto středisko je vhodné pro všechny - pro páry s dětmi i pro aktivní mladé lidi.

Jak se dostat do Gagra

Nejbližší ruské město Adler se nachází 45 km od Gagra a státní hranice je 10 km od letiště. Můžete se tam dostat autem, autobusem, vlakem nebo letadlem.

Je snadné řídit s pohodlím soukromého auta. Silniční a pěší stanoviště hraničních terminálů pracují nepřetržitě. K dispozici je veškerá občanská vybavenost, která umožní řidiči i cestujícím trochu se uvolnit od dlouhé cesty.

V létě jsou autobusové zájezdy do Abcházie, zejména do Gagra, organizovány z ruských měst. Cesta z Moskvy bude stát 3000 rublů a bude trvat asi 1,5 dne.

Nejsou žádné přímé spoje s Abcházským městem, ale můžete si vzít přímý vlak do Sukhumi nebo Adler. Vlak Moskva - Adler na cestě trvá asi den, kupónová jízdenka stojí 4000 rublů. A s Adlerem se můžete dostat do konečného cíle za 200 rublů. ve vlaku.

Přímý spojovací vlak Moskva - Sukhumi je na cestě po dobu 1,5 dne. Náklady na kupónový lístek jsou asi 5 800 rublů. Na ruské hranici projíždí vlak celní kontrolou a stojí asi 1 hodinu na Abcházsku - asi 40 minut.

Zapnutoletadlem z Moskvy můžete letět do Soči za 2 hodiny. A od Soči autobusem nebo vlakem se dostanete do Adleru. Od letiště Soči je autobus do Gagra, cena, která jízdenka začíná od 2000 rublů.

Další možností, jak se dostat ze Soči do Gagra, je motorová loď nebo katamarán. Cesta bude stát asi 500 rublů.

Odpočinek v Gagra bez zprostředkovatelů: soukromý sektor, penziony, domy pro odpočinek

\ t

V tomto moderním letovisku můžete zůstat v penzionech, rekreačních domech, hotelech nebo pronajmout byt. V závislosti na platební schopnosti hosta jsou k dispozici všechny typy pokojů. Gagra je drahé letovisko.

Pro jednoduché turisty, levné pokoje k pronájmu od $ 10 do $ 15 za den. Dům pro čtyři osoby bude stát 60-80 dolarů.

Ceny ubytování jsou závislé na ročním období a přirozeně v jejich středu dosahují své maximální hodnoty. Před vypořádáním je nutné vyjednat všechny podmínky pobytu. V některých případech mohou děti do 7 let zůstat zdarma.

Ti, kteří upřednostňují pohodlný pobyt s veškerou občanskou vybaveností, můžete zvážit možnosti ubytování v penzionech nebo rekreačních domech. Životní náklady v nich začínají od 1100 rublů denně.

Ceny potravin v Gagra

Ve městě Novaya Gagra jsou ve srovnání se Starým městem díky jeho rozvoji mnohem modernější stravovací zařízení. Restaurace a kavárny slouží hostům až do 00:00. Ceny jsou poměrně vysoké. Jídla s omezeným rozpočtem mohou být vstravování a bufety. Oběd v těchto místech bude stát od 5 do 15 dolarů.

V Primorském parku Old Gagra se doporučuje navštívit letní kavárnu Araucaria. Toto místo je oblíbené mezi turisty, který se nachází hned vedle penzionu "Kolkhida". Můžete jíst zde za 15-25 dolarů.

V kavárně, interiér, který připomíná vojenské akce ve státě, tzv. "Ústředí", můžete mít večeři za 10-15 dolarů. Hosté hotelu jsou vítáni s japonskou, evropskou a kavkazskou kuchyní.

Kavárna Ritsa, která se nachází na pobřeží Černého moře, je populární. Jídla se zde podávají kavkazské a evropské kuchyně. Oběd pro jednu osobu bude stát 15-25 dolarů.

Oběd v již zmíněné staré restauraci „Gagripsh“, ve které se konaly světské koule dříve, bude stát návštěvníka 15-30 dolarů.

Turistické atrakce v Gagra

Město je rozděleno řekou Zikhervoi na dvě části - novou Gagra a Staré Město. Nová Gagra - moderní město s rozvinutou infrastrukturou. Ve Starém Městě, které bylo postaveno před říjnovou revolucí, jsou všechny památky umístěny.

Přímořský park prince Oldenburga, zabírající pobřežní území města - to je pravděpodobně hlavní atrakcí letoviska. Tento park je známý pro své množství rostlin, které přivezli z různých zemí planety, z nichž je více než 600 druhů. Pěstují se zde banány, kokosové ořechy, data, magnólie, cukrovinky, atd. Tento park máněkolik rybníků, v nichž plavou labutě a kachny, a sochy Curychu Cereteli zdobí celé území. Zde je nejstarší restaurace ve všech Abcházii, kde se mi líbilo relaxovat Bunin, Čechov, Gorky. Nazývá se "Gagripsh".

Zajímavostí je návštěva pevnosti postavené Římany ve 4. století. Nachází se v blízkosti řeky Zhoekvara a je také nazýván.

Doporučujeme navštívit chrám Gagra. V současné době je neaktivní. Jedná se o mohutnou monumentální budovu, ve které dnes sídlí Muzeum Abcházských zbraní, kde návštěvníci uvidí fascinující sbírky dýk, mečů a nožů. Na obou stranách chodníku vedoucího do chrámu rostou vysoké cypřiše a sama je vyložena z různých talířů, vyleštěných do zrcadlového lesku.

Dalším místem, kde by měli hosté střediska navštívit, je hrad knížete Oldenburga. Po výstavbě tohoto hradu v roce 1902 začala stavba letoviska.

Na pobřeží, v houští akátu, se nachází památka ranného křesťanství Gagra a všech Abcházie - baziliky Tsandripsh.

Volný čas a rekreace na moři

\ t

Abcházie Gagra je nádherné místo pro rekreaci rodin a mládeže. Pláže tohoto střediska jsou obklopeny stálezelenými palmami. Celková délka pláží je 53 km. Jsou písčité a oblázkové. Tam jsou placené pláže, ale v podstatě všechny veřejně dostupné.

V Gagrě je vodní park - jediný ve všech Abcházii,které děti opravdu mají rádi. V prázdninovém období je zde instalován zábavní park a atrakce jsou ještě větší. Náklady na návštěvu aquaparku jsou 15 dolarů.

Milovníci outdoorových aktivit se nebudou nudit - rafting, výlety do hor, jízda na koni, potápění, paragliding a závěsné létání, přítomnost tenisových kurtů. Na zasněžených svazích čekají milovníci lyžování na horách.

Ve Starém Městě je život zaneprázdněn v noci. Diskotéky, bary, noční kluby čekají na své návštěvníky na pobřeží Černého moře. Noční kluby pracují téměř až do rána.

Recenze svátků v Gagrě: výhody a nevýhody

Velkou výhodou dovolené v Gagrě je, že je snadné se sem dostat, a pokud se cesta uskuteční v osobním automobilu, nadcházející výlet přinese další potěšení z dobrého povrchu vozovky. Samozřejmě, že klima, úžasná příroda, jemné teplé moře, příznivé umístění přidat do tohoto města resort mnoho extra bodů. Město vítá návštěvníky s mnoha resorty a hotely. Ve městě nejsou žádné problémy s veřejnou dopravou.

Z těchto nedostatků je třeba poznamenat:

  • mnoho turistů na centrálních plážích;
  • neexistuje žádná taková péče, která byla ve městě v SSSR;
  • vysoké ceny za ubytování a stravu;
  • časté výpadky vody a světla;
  • nedostatek kvalifikované lékařské péče.

Pokud chcete odpočívatAbcházie by si mělo určit, co je pro vás nejdůležitější ve vašem odpočinku. Pokud si chcete odpočinout v krásné přírodě a lehnout si na špatně obydlenou pláž, Gagra Vám bude dokonale vyhovovat. Ale pokud resort je pro vás hlavní pokročilé služby a četné zábavy, měli byste hledat jiné místo na dovolenou.