High-tech styl: zázraky technologie v designu moderních interiérů

V současné době se při změně eura opravuje nový styl, hi-tech. Vysoká technologie, ztělesněná v interiéru - to je to, jak můžete vysvětlit toto západní jméno. Článek se bude zabývat hlavními možnostmi a aspekty tohoto stylu a jeho výkladem při opravách bytu či domu.

Historie stylu

\ t

První stopy stylu se objevily v americké architektuře. V 70. letech XX. Století, zároveň s populární beletrií a komiksy, se svět dozvěděl o vysokých technologiích. Jejich fanoušci rychle našli neobvyklý přístup k opravám prostor a originálních forem.

V architektuře francouzského Pompidou viděli Evropané příklad špičkové technologie. Design této budovy v sedmdesátých letech byl revolucí. Pro vnitřní střih se směr hi-tech začal používat v 80. letech. A každý rok tento styl získal svou hybnou sílu pro svou popularitu.

Zásady high-tech

Podobně jako v jiných směrech má hi-tech své vlastní zásady:

  1. Světlé barvy dominují interiéru hi-tech.
  2. Uvnitř montuje mnoho vestavěných světelných panelů a svítidel.
  3. Mimořádné konstrukce a moderní příčky nahrazují běžné dveře.
  4. V interiéru jsou neošetřené holé cihlové zdi, podobně jako půdní styl.
  5. Nábytek má přísné linie a vymezené formy.
  6. Návrh má minimalismus. Domácí spotřebiče, další položky skryté.
  7. Při dokončení místnostiPoužívají se pouze umělé materiály - plast, sklo, kov atd. Studený barevný gamut je vytvořen jejich kombinací.

Povrchová úprava a materiály pro high-tech

\ t

Kovové části se používají v konstrukcích a tvarovkách, které je třeba posílit. Ve dveřích skříněk, v deskách, ve vnitřních dveřích je vidět sklo.

Materiály, které se používají v high-tech stylu, jsou velmi neobvyklé. S pomocí různých textur a tvarů se neutralita tónů zředí. Místo namalovaných stěn, tvarovaných plastových panelů a lesklé asfaltové podlahy vypadají velmi originální a neobvyklé.

High-tech byt

High-tech je považován za hlavní požadavek hi-tech. Proto, aby se vytvořil interiér v tomto bytě, je nutné vybrat moderní vybavení. A to zase vyžaduje velké finanční náklady.

Při organizaci oprav v bytě je nutné odstranit „alyapické“ dekorativní prvky a zbytečné věci. Měly by být nahrazeny stručnými obrazy a černobílými fotografiemi. V technologii a dokončovací materiály viditelné high-tech. Ve všech ostatních ohledech je třeba pocítit nevtíravost a lehkost. Stropy jsou zařízené v úchvatných lesklých provedeních. Doporučujeme používat plastový nábytek. Textil by měl mít stejnou barvu a správný geometrický tvar.

Tabu v hi-tech interiéru

Podle odborníků není nutné v interiéru používat přirozené základní struktury. Teplé odstíny zde nebudou vhodné. Semišová pohovka a dřevěný nábytek nestojí za nákup. Také není třeba se podívat na objem a velké položky, klasické detaily.

High-tech vítá multifunkční řešení - skrývání regálů, postelí, transformátorů, skládacích stolů atd. Není dovoleno zakrýt stěny tapetou a ještě menší důraz na ně. V interiéru by neměly být žádné drobné doplňky, suvenýry, které sbírají prach

High-tech ložnice

Místo pro odpočinek a odpočinek by mělo být stručné, pohodlné, funkční. Ložnice by měla mít vše po ruce. Všechno navíc je vyloučeno.

Jsou-li dodrženy principy špičkové technologie, je v ložnici vítáno lůžko s automatickou úpravou čela a osvětlení s ovládáním jasu je vítané. Věci by měly být uloženy ve skříni, která je skrytá za přepážkou ve zdi.

Z nábytku je povolen pár nočních stolků. TV je vestavěný do zdi. Podlahové krytiny by měly být vybrány nenápadně a hustě.

V ložnici je barevné schéma vybráno nenápadně a lehce. Stínovací barva na stěnách může být fialová, modrá, světle šedá. Okna jsou uzavřena tlustými závěsy pomocí automatického systému. Model postele je vybrán bez nohou s nižším osvětlením.

Koupelna a kuchyň v high-tech stylu

Tento směr v interiéru zajišťuje přítomnost moderních domácích spotřebičů. Základem výzdoby této oblasti je přítomnost velkého množství zrcadel a skla v kuchyni. Tato krása je kombinována s praktičností a trvanlivostí. Pravidlo jedna - minimalismus a prostor. Je lepší dokončit podlahu mimořádnými obklady nebo dlažbou.

Zdobené tvrzeným sklem, kovovými a plastovými moduly. V koupelně můžete umístit průhlednou kabinu s lesklou podšívkou a chromovými povlaky. Nejlepší je kombinovat barvy modré, bílé, černé a jejich barvy. Všude by měla být neonová světla - sprcha, zrcadla, pracovní plocha. Židle z plastu nebo průhledného polymeru vypadají v kuchyni velmi harmonicky.

High-tech salonek

V obývacím pokoji je nutná správná zonace prostoru. Kolem elegantní pohovky by měla být pohovka nebo židle. Bude to způsob, jakým bude designový stůl se skleněnými a kovovými díly. Na podlaze - koberec, na zdi je širokoúhlá TV.

Na pozadí matné stěny bude vypadat dobrá výplň lesklá podlaha. Závěsné skříně a složité lampy vytvoří kreativní a futuristický vzhled. Fanoušci kina a kvalitní hudby mohou instalovat audio systém do obývacího pokoje. Čítač barů vytvoří paralelu mezi místem vaření a obývacím pokojem.

Nejnovější technologie v uspořádání venkovského domu

\ t

Inovativní venkovský dům je upraven nejen interně, ale i externě. Bohaté bydlení se vyznačuje zeleným trávníkem, lakonickou zahradou, bazénem, ​​přítomností teras a velkými sklopnými okny. Externě je budova vyrobena ve tvaru kostky, zdobí ji futuristické prvky.

V hi-tech stylu na malém pozemku, inteligentní domácí technologie je dokonale ztělesněna. Pro obyvatele města je důležité mít jednotu s přírodou a pohodlnými životními podmínkami. Zahradní keře a pokojové rostliny zředí situaci.

Vstupní hala high-tech

Standardní obraz obyčejného bytu - chodba je přeplněná nábytkem. To je typická chyba. Vnitřní chodba by měla být tak pohodlná a promyšlená do nejmenšího detailu. Místo pro uložení obuvi a svrchního oděvu musí být maskované, čímž se otevře prostor pro průchod.

Šperky, které se drží oka, by měly být odstraněny, osvětlení by mělo být dostatečné. V úzké chodbě není nutné chodbu zúžit instalací příček. Je lepší ho propojit s pokojem pro hosty. Výhled na chodbu by měl být v souladu s ostatními místnostmi.

High-tech styl v interiéru na fotografii