Hurghada 2018: Jak zajímavé je trávit čas v nejlepším letovisku Egypta?

Jedním z nejoblíbenějších a cenově dostupných středisek v Egyptě je Hurghada. Vše je děláno pro nádhernou dovolenou. Od května do listopadu - nejlepší období pro pohodlný pobyt. Mnoho turistů sem přijde na oslavu Nového roku a vánočních svátků, ale v této době převládají studené větry, takže koupání v moři není příliš pohodlné.

Jak se dostat do Hurghady

Prohlídku do Hurghady můžete zakoupit v každé cestovní kanceláři. Průměrná cena all-inclusive dovolené je od 46.000 rublů, což zahrnuje přímé lety, ubytování v hotelu a stravování.

Nejlevnější možností, jak se nezávisle dostat do Hurghady, je letecký let z Moskvy s přestupem v Istanbulu. Cestovní čas je 10-12 hodin, a cena je asi 350 dolarů. Ostatní trasy jsou rychlé, ale budou stát nejméně 100 dolarů.

Během letu z Petrohradu existují možnosti s transfery v Curychu, Mnichově, Praze, Istanbulu, Moskvě. Doba cesty bude od 10 do 14 hodin a cena letu začíná od 450 USD.

Letiště Hurghada se nachází několik kilometrů od města. Autem zde dostanete asi 15 minut. Můžete se dostat na městský autobus za 30 rublů, autobus za 110 rublů a taxík za 470 rublů. Ale pokud si objednáte taxi přes internet, cesta z letiště do města bude stát asi 170 rublů.

Dovolená v Hurghadě

\ t

Hurghada je podmíněně rozdělena do 3 okresů, z nichž každý má přístup k moři. PobřežíRudé moře je poseté zábavními komplexy a hotely.

Historická a nejstarší část města se nazývá El-Dahar. To je vždy přeplněné a hlučné tady, tolik jedinečných historických míst, zábavních center, stravovacích zařízení, klenotnictví, obchody se suvenýry jsou soustředěny v této oblasti.

Sakkaly - moderní centrum letoviska, kde je vše potřebné pro dobrý odpočinek - kulečník, bowling, diskotéky, hřiště, bary, pohodlné pláže.

Oblast New Hurghada se nachází podél pobřeží. To je nejvhodnější část města pro zbytek ruských turistů.

Pro milovníky plážové dovolené je tento egyptský resort skutečnou pohádkou - jemný, čistý písek, zábava pro každý vkus, rozvinutá infrastruktura. V resortu jsou desítky pláží. Ale bohužel nejsou žádné volné. Pro vstup bude muset zaplatit od 50 do 320 rublů.

"Staré Vic" a "Dream Beach" jsou považovány za nejpohodlnější a drahé pláže. Náklady na vstup zde přesahují 290 rublů. Každému rekreantovi je dán ručník, mohou používat lehátka, slunečníky, děti - hřiště.

Většina pláží je otevřena od 7:00 do 19:00. Děti do 6 let jsou zdarma.

Mojito Beach provozuje nepřetržitě. Přitahuje návštěvníky ze všech částí Hurghady. V noci se toto místo stává živým nočním klubem. Vstupenka nebude mít více než 110 rublů a v noci cena závisí na programu.

Pláž Paradise je jednou z nejvícedemokratický, vstup do kterého stojí od 55 do 80 rublů.

Odpočinek v Hurghadě na systému all-inclusive, ceny hotelů

Resort vzor - čím blíže k moři hotel, tím vyšší je cena za ubytování. Na pobřeží se táhne pás hotelů. Čtyřhvězdičková a pěthvězdičková zařízení mají vlastní přístup k moři a na pláž. Zde cena pokoje začíná od 1 200 rublů za den.

Jsou-li komfort a úroveň služeb nanejvýš důležité, je třeba zvážit možnosti, jejichž cena začíná od 1 700 rublů. V tomto případě hotel půjčuje kola, aquapark a vše, co potřebujete pro sport.

V zásadě platí, že ve všech hotelech, a to i ve třech hvězdičkách, je snídaně zahrnuta v ceně. Hotelový pokoj této úrovně bude stát od 800 do 1200 rublů. Pokud relaxaci na pláži a teplé moře není hlavním cílem pobytu v Hurghadě, pak bydlení lze nalézt levnější. V El-Dahar dvoulůžkový pokoj bude stát více než 400-530 rublů.

Výkon

Hurghada představuje kuchyně z celého světa - německé, italské, středomořské, japonské, evropské, atd. Národní jídla připravená s národní chutí jsou mezi turisty velmi oblíbená. S volbou stravovacích zařízení je třeba zacházet zodpovědně, protože dochází k častým případům otravy jídlem. Nedoporučuje se pít vodu z kohoutku.

Mezinárodní sítě, jako jsou Sinnabon, KFS, McDonalds, Pizza Hut atd., Budou mít dobřeušetřit na potravinách. Můžete jíst dobře zde 220-400 rublů. Zároveň tato místa nabízejí různé pokrmy - egyptské, indické, italské nebo mořské. Jídelní lístek zahrnuje dokonale vařené mořské plody Rudého moře.

Náklady na oběd pro dva v drahých střediscích nepřesahují 1 300 - 2 100 rublů.

Atrakce a zábava

Abychom cítili mentalitu a ducha Egypťanů, měli bychom navštívit oblast El-Dahar - Staré Město. Právě zde jsou soustředěny hlavní historické památky, mezi nimi největší mešita v Hurghadě - El Mina.

Koptská církev je slavná křesťanská svatyně. Uvnitř je velmi podobná pravoslavným církvím Ruska a mimo ni má prvky islámu a křesťanství, které jsou úzce propojeny.

Muzeum mořské biologie umožní bližší pohled na faunu a flóru Rudého moře. Toto místo obsahuje obrovskou sbírku mořských rostlin a korálů, korýšů a ryb. Tam je dokonce i podvodní výzkumná stanice.

Je velmi zajímavé cestovat lodí na ostrov Giftun Island nebo přes poušť na brouky.

V Hurghadě se nachází slavná ulice spojující historickou El-Dahar a přímořskou promenádu. Nazývá se Sheraton. Existuje obrovské množství obchodníků se suvenýry a pár méně turistů. Tato ulice je vždy přeplněná a hlučná.

Středisko je velmi rozvinuté, protože Rudé moře je jedním z nejlepších míst,vytvořený přírodou pro výkon tohoto sportu. Nikdo nebude k velkolepým podvodním reliéfům, barevným rybám, složitým korálům lhostejný. Výcvikový program a pár ponorů stojí 1 600 - 1 750 rublů. Pro zkušené potápěče, den potápění bude stát asi 1200 rublů.

Odpočinek v Hurghadě s dětmi

Většina pláží má tobogány a kolotoče. V Hurghadě je odpočinek s dětmi jedním z potěšení. Existuje spousta míst, kde se můžete bavit s dětmi.

V paláci „Tisíc a jedna noc“ se každý turista může ponořit do skutečného orientálního příběhu. Dospělí a děti budou mít velkou radost show programy, které se zde konají.

Výhody a nevýhody odpočinku v Hurghadě

\ t

Hurghada má vynikající klimatické podmínky. Rudé moře s krásnými podmořskými obyvateli si můžete jednoduše prohlédnout plaváním běžnou maskou. Tento resort je nejlepší volbou pro cestovatele s rozpočtem. Servis a úroveň služeb si zaslouží slušné skóre.

Lidem, kteří mají zdravotní problémy, se v létě nedoporučuje chodit do Hurghady, takže je v této době velmi horká. Mimo hotel, turista může vidět špinavé a chudé země.