Jak natáhnout boty doma. Nejúčinnější způsoby

Mnoho lidí ve svém životě čelilo situaci, kdy po koupi obuvi nesedí dobře na jedné noze a třese, i když všechno bylo s nákupem v pořádku. Tak to dopadá - boty jsou nové a krásné, a nosí to přináší nepříjemnosti a dokonce i bolest. Článek se bude zabývat způsoby, jak pomoci strečové boty z semiše, koženky, lakované kůže a přírodní kůže.

Vlastnosti napínacích bot

\ t

Pokud se po koupi otřásá nová dvojice bot, není třeba zoufat. Můžete ji vždy zvýšit a alespoň její velikost. Hlavní věcí v tomto procesu je trpělivost. Výrobek bude třeba nosit jen málo, jinak to bude možné zkazit. Proto je nutné postupovat postupně.

Je důležité si uvědomit, že ve večerních hodinách nohy osoby trochu nabobtnají, takže boty mohou být stlačeny, a ráno produkt pohodlně sedí na jedné noze. Je nutné lepit všechny problémové oblasti na nohy lepící páskou. Tyto akce zabrání tvorbě kuřích. Zvláštní pozornost je třeba věnovat natahování textilních bot. V opačném případě může dojít k poškození vláken a poškození výrobku.

Speciální polštář by měl být ošetřen dvojicí poté, co již byly boty rozšířeny na délku nebo na šířku. Tento proces zabrání dalšímu nárůstu produktu a umožní vám nastavit požadovanou velikost.

V závislosti na materiálu, ze kterého je bota vyrobena, bude na tom záviset způsob změny velikosti boty. Nejjednodušší způsob, jak natáhnout boty z pravé kůže. Pro ni je vhodná jakákoliv možnost, od těch, kteréjsou uvedeny níže.

Jak natáhnout boty z pravé kůže

Aby se boty natáhly z pravé kůže, musíte použít jeden ze způsobů:

  1. Vroucí voda. Boty musí být vloženy do nějakého druhu - vana, umyvadlo nebo umyvadlo. Poté je nutné nalijete vroucí vodou na výrobek z vnitřku po dobu několika sekund a okamžitě vylijte horkou vodu. Vyčistěte boty papírovým ručníkem a nechte je trochu vychladnout. Po tom, musíte nosit teplé ponožky, dát na boty a tak chodit po bytě trochu. Ti, kteří se bojí nalít horkou vodu do výrobku, mohou sáčky naplnit, svázat a vložit do boty.
  2. Zmrazení. Ve dvou malých baleních musíte nalít vodu do bot nebo obuvi. Produkt umístěte do mrazničky a počkejte, až kapalina zamrzne. Obaly se dostanou z bot po mírně vlhkém ledu. Po těchto manipulacích se pravé kožené boty dobře natáhnou.
  3. Alkohol nebo vodka. Vnitřní povrch boty musí být ošetřen vodkou nebo alkoholem. Poté se výrobek nosí a nosí několik hodin. Tento postup poskytne dvojici požadovaný tvar. Ale pamatujte, že alkohol je agresivní látka. Před takovou operací se tedy aplikuje na vnitřní stranu boty, aby se zajistilo, že se barva neodolá.

Natahovací koženkové boty

\ t

Boty, které jsou vyrobeny z přírodní kůže, se mnohem obtížněji natahují, protože poté často ztrácejí svůj tvar a snadno prasknou. Ale nezoufejte,Existuje několik bezpečných způsobů, jak pomoci natáhnout koženkové boty:

  1. vazelína. Vnitřek obuvi by měl být potřený vazelínou a počkat několik hodin, než se absorbuje. Po tom, musíte nosit boty a chodit v něm asi 30 minut.
  2. Noviny. Boty nebo boty by měly být pevně zabaleny vlhkými novinami. Nebuďte ale příliš horliví, protože kůže nebude schopna se vymačkat. V tomto stavu musí být produkt zcela vysušen. Snažit se urychlit proces sušení s ohřívači nebo vysoušečem vlasů nemůže. Pod vlivem tepla se může poškodit materiál.
  3. Krupice. Stretch boty koženka může být používána obilovinami. Za tímto účelem se do bot vkládají plastové sáčky. V každém z nich je třeba vyplnit malé zrno, a pak ji nalijte vodou. Po 9-11 hodinách bude záď nabobtnat a natáhnout produkt.

Jak natáhnout boty z lakované kůže

Protahovací obuv z lakované kůže je nejtěžší. Riziko, že povrch výrobku bude trhliny a ztratí lesk, je velmi vysoké. Proto je nutné jednat velmi opatrně. Pro lakování obuvi existují účinné způsoby:

  1. Alkohol. Připraví se směs 2 dílů alkoholu a 1 dílu vody. V tomto roztoku jsou nasáklé tlusté a tlusté ponožky. Ponožky potřebují stlačit a dát je na nohy, pak si nasadit boty. Mělo by to být asi za 2 hodiny, dokud nebude všechno suché.
  2. Mastný krém. Na vnitřní povrch boty se nanese mastný krém.Zvláštní pozornost by měla být věnována problémovým oblastem, jako je pata a špička. Pak jsou v botách pevně zabaleny noviny nebo tašky. V této formě jsou boty ponechány na několik hodin. Ale všechno by mělo být umírněné. Příliš zanícený je také nemožné.

Jak natáhnout semišové boty

\ t

Pro těsné semišové boty musíte udělat parní lázeň. Krásná nová semišová věc je natažena následovně. Pro tento postup se používá bavlněná tkanina. Měla by být mírně mokrá a vložena do páru. Pak se vezme velká pánev, do které se nalije asi 1,5 litru vody a přivede se k varu. Poté se na pánev umístí cedník, na kterém se umístí semišová obuv s podešví nahoru. Tato akce se koná nejvýše 2 minuty. Pak se z boty odstraní hadr. Dvojice je nošena na nohách a opotřebovaná asi 30 minut.

K dispozici jsou speciální nástroje pro změkčování a natahování bot - stříbrné, kiwi, twist, oke nebo Salamander. Doporučují se pro použití v stísněných kožených výrobcích. Nástroj je hojně aplikován na vnější a vnitřní část boty, která je umístěna na froté ponožkách. Pro lakované a semišové boty je taková operace prováděna pouze zevnitř. Po tom, v botách musíte chodit asi hodinu, než sprej nebo pěna úplně vyschne. Tento postup by měl být v případě potřeby několikrát opakován.