Jak strávit dovolenou v Jaltě? Všechno ostatní v roce 2018

Středisko Jalta je známé mnoha klimatickými a terapeutickými podmínkami po mnoho desetiletí. Je to perla a hlavní město středisek na Krymském poloostrově, které potěší všechny hosty masem památek, krásnou přírodou, hrady, paláci, horami a samozřejmě mořem. Plánujete strávit svou dovolenou v Jaltě, pak náš článek bude velmi užitečné.

Jak se tam dostat

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na krymský poloostrov, je letadlem na letiště Simferopol. Let z Moskvy bude stát 6500 rublů, z Jekatěrinburgu 17200 rublů, z Novosibirsk 17500 rublů. Yalta ze Simferopolu lze dosáhnout následující dopravou:

 • trolejbus;
 • autobus;
 • taxíky.

Přímo u letiště můžete jet trolejbusem č. 9 nebo č. 10 a po 2,5 hodině bude čekat dlouho očekávaná Jalta. Výlet v trolejbusu nebude velmi pohodlný, ale bude stačit vidět spoustu hor.

Z letiště, hlavního autobusového nádraží a vlakového nádraží se můžete dostat do Alushty autobusem. Je to mnohem pohodlnější než první způsob, ale náklady na cestu budou do 3 eur.

Za 40 EUR s větrem se můžete do cíle dostat taxíkem.

Další způsob, jak se dostat do Simferopolu, je vlakem. Jedinou nevýhodou takové cesty je dlouhá doba cesty.

No, nejpohodlnější a nezávislý na všech způsobech, jak se dostat na krymský poloostrov, je autem. Nyní z Ukrajinylepší ne jít autem. Zůstane jen přes Kerčský průliv na trajektu. Trajekty odjíždějí v intervalech 1 hodiny po celý den. Převod motoru přes moře bude stát v rozmezí 2000 rublů. Cena letenky pro dospělé je 162 rublů, děti od 6 let - 81,00 rublů. Cestující mladší 6 let jsou zdarma.

Přímé autobusy z velkých měst Ruska jsou přímo do Jalty. Cena jízdenky bude zahrnovat náklady na přechod přes Kerčský průliv trajektem.

Ceny bydlení v Jaltě 2018: soukromý sektor, hotely, hotely, penziony

\ t

Před nástupem na dovolenou je lepší rozhodnout o ubytování. K tomu je třeba zavolat předem se sanatoriem, penzionem nebo s majitelem domů v soukromém sektoru, projednat podmínky, náklady av případě potřeby rezervovat byt. Ceny za ubytování jsou velmi rozmanité a čím pestřejší balíček služeb, tím dražší bude ubytování. Přítomnost klimatizace, sprcha, Wi-Fi, počet míst, vzdálenost na pláž, měsíc odpočinku a mnoho dalších faktorů ovlivnit cenu.

Soukromý sektor

Pro srovnání bude považován měsíc červenec - nejteplejší a nejdražší.

 • Standardní třída bydlení - 1 pokoj pro 3 místa, klimatizace, studená /teplá voda, na pláž 1 minuta: 2000 - 2400 rub.
 • Standardní třída ubytování - 2 pokoje pro 6 osob, klimatizace, lednice, internet, studená /teplá voda, na pláž 20 minut: 2500 - 3500 rublů.
 • Luxusní ubytování - 1 pokoj pro 4 osoby, klimatizace,lednička, mikrovlnná trouba, fén, TV, internet, Wi-Fi, studená /teplá voda po celý den, na pláž 1 minuta: 3500 - 4500 rub.
 • Ubytování v třídě Lux - 2 pokoje pro 4 lůžka se stejným vybavením jako v předchozím apartmá Lux: 5000 - 6000 rub.

V hotelu nebo penzionu s jídlem jsou samozřejmě náklady na ubytování mnohem vyšší:

 1. Penzion Cocos. Cena v tomto penzionu začíná od 1600 rublů. den /osoba Třída "Suite" se samostatným vchodem a veškerou občanskou vybaveností - od 2000 rublů. den /osoba
 2. Hotel Florentina. Pohodlné podmínky, v blízkosti nábřeží, s výhledem na moře, ve standardním pokoji v červenci bude stát od 4500 rublů. den /osoba Apartmá - od 6500 rub.

 1. Mini hotel Massandra. Prostorné pokoje s původní architekturou budou stát 4900 rublů. den /osoba K dispozici jsou luxusní pokoje v hodnotě 10 000 rublů. Platba zahrnuje ubytování, bazén, kulečník, parkoviště, bufet.

Ceny potravin

\ t

Jestli si půjdete odpočinout do svého auta, musíte si koupit nějaké jídlo ještě doma, protože v hlavní sezóně jsou ceny potravin poměrně velké. Ceny některých potravinářských výrobků v Jaltě (v rublech):

 • vejce: 50;
 • brambory: 40;
 • mrkev: 40;
 • okurky: 60;
 • zelí: 15;
 • krkovička vepřová: 300;
 • cukr: 58;
 • kuře: 150;
 • Rajčata: 80
 • kefír 54.

Oběd v běžné kavárně bude stát asi 500 rublů. Vyjde restaurace s několika sklenkami červeného vínaasi 2600 rub. Ve veřejných stravovacích zařízeních umístěných v blízkosti cen moře jsou samozřejmě mnohem vyšší.

Památky Jalty

V Jaltě je co vidět. Jedná se o velmi krásné město s krásnou historií:

 1. Arménská církev. Kostel byl postaven 10 let, počínaje rokem 1909. Postaven na modelu kostela postaveného před více než tisíci lety v Arménii - Saint Hripsime. Její krása je velmi působivá s množstvím řezbářských ozdob rohů a oblouků.

 1. Čechovův dům. Stojí za to se podívat na dům, kde je velký ruský spisovatel, dramatik A.P. Čechov. V tomto nenápadném malém domku je v současné době muzeum věnované životu spisovatele. Slibují, že brzy začnou s obnovou domu, protože v tuto chvíli vypadá chátrající.

 1. Vlaštovčí hnízdo. Na vysokém útesu s výškou asi 40 metrů, který se nachází nad mořem, byl postaven středověký hrad. Jeho architektura a řemeslo jsou působivé.

 1. Botanická zahrada Nikitsky. Jedná se o nejstarší botanickou zahradu, založenou v roce 1812. Na jaře av létě zde stromy vždy kvetou a přivítají své hosty svou krásou a omamnými pachy.

 1. Vinařství Massandrovsky. Můžete navštívit vinařství a zjistit, jak se víno vyrábí, jak se skladuje. Vinařství je největší sbírkou vín na planetě. Vyzkoušejte některá dostupná vínaběhem prohlídky.

Zábava v Jaltě

Ve městě štěstí - to je také název tohoto letoviska, množství zábavních zařízení, jejichž návštěva po dlouhou dobu zanechá na pamětích svých hostů pozitivní otisk. V tomto městě bude každý rekreant schopen dobíjet baterie po celý rok.

 1. Zoo pohádka. 13 let od otevření soukromé zoologické zahrady ji navštívilo asi 2 miliony návštěvníků. Více než 130 druhů zvířat přivezených ze všech kontinentů planety zde žije v luxusních podmínkách. Dětská jízdenka (od 3 do 10 let): 250 rublů., Dospělí: 500 rublů.

 1. Delfináriá. Město má několik delfinárií:
 • Yalta „Aquatoria“. Dospělí a děti zde dostanou spoustu pozitivních emocí. Obrovské území s velkým parkovištěm, akvárium z Černého moře, bary, trh se suvenýry. A lachtani, bílí velryby, mroži, delfíni spolu s lidmi demonstrují celá představení, stejně jako skuteční herci. Vstupenky stojí od 800 do 1200 rublů.

 • Delfinárium v ​​Partenitu. Můžete vidět cirkusové dovednosti delfínů v delfináriu Partenitovsky, který se nachází v sanatoriu Krym. Rodiče s dětmi dostanou za jednu hodinu prezentace mimořádně nadšené emoce.

 1. Crocodilium v ​​Jaltě. Zde jsou různé plazy z celého světa. Žije zde asi 100 krokodýlů různých typů a velikostí. Tam je také mnoho želv, iguanas, hadi, krabi a jiní obyvatelé.Vstupenka pro děti je 300 rublů, pro dospělé 400 rublů.

V Jaltě existuje mnoho dalších zábav, které lze popsat více než jeden den. Jedná se o kulečníkové kluby, golfové hole, potápění, bowling, jachting, vodní parky, noční kluby, muzeum motýlů, divadla a kina.

Pláže letoviska

Ve městě je spousta pláží. Nejoblíbenější jsou:

 1. Pláž Massandra. To je nejvíce centrální v letovisku. Vždy je spousta lidí. Všechny druhy atrakcí pro koupání a lyžování. Zahrnuta v desítce pláží zemí SNS. Místa k obsazení zde jsou lepší od rána, jako v sovětských časech.

 1. Pláž Dolphin. Odpočinek na tom je o něco méně. Stejně jako Massandrovsky je to zdarma. Všechny pláže Jalty jsou většinou pokryty oblázky. Je zde mnoho barů a sprchových kabin.

 1. Městská pláž Jalta. Nachází se v blízkosti hotelu Oreanda - centrum města. Jako mnoho jiných pláží jsou zde placené služby. Lehátko - 50 rublů. Nabídka doplňkových služeb: dvě lehátka, sprcha, toaleta a stůl - asi 750 rublů.

 1. Pláž Livadia. Nachází se v obci Livadia. Stejně jako všude jsou placené a svobodné sektory. No, zpravidla platí, že placené sektory jsou čistší a vybavené. Náklady na placený sektor začínají od 180 rublů.

Podnebí

Podnebí tohoto střediska je subtropické. Průměrná roční teplota je +13 ° C. Zimní průměrná teplotao +4 stupňů, v létě +27 stupňů.

Zima a časné jaro - Jalta je známá svými lyžařskými středisky. Ale v horách je spousta sněhu. V samotném Jaltě je sníh vzácný, i když padá, okamžitě se roztaví.

V létě se teplota černomořské vody v blízkosti břehů Jalty otepluje na 24 stupňů. Daredevils začínají plaveckou sezónu v dubnu a většina turistů přichází od června, kdy je voda již teplá. Plavecká sezóna končí počátkem října, spolu s koncem sametové sezóny.

Výhody a nevýhody odpočinku v Jaltě: recenze turistů

Po přezkoumání recenzí turistů, kteří navštívili Jaltu, můžete vytvořit seznam výhod a nevýhod rekreace v tomto středisku. Mezi výhody patří:

 1. Unikátní povaha.
 2. Čisté moře.
 3. Rozvinutá infrastruktura.
 4. Velké množství zajímavých památek.
 5. Velký výběr bydlení pro každou peněženku.

A vzhledem k nevýhodám turisté tradičně zahrnují:

 1. Vysoké ceny za ubytování, stravu a zábavu.
 2. Velký počet rekreantů na plážích v Jaltě.
 3. Téměř všechny pláže ve městě jsou oblázkové, což je nevhodné pro malé děti.

Odpočinek v Jaltě je čistý vzduch, úžasná příroda, zajímavé výlety a živé dojmy. Proto se sem určitě vyplatí. A když jste tu alespoň jednou, budete se chtít znovu vrátit.