Jednopokojový design bytu: 100+ nápadů, jak pohodlně, stylově a nudně vybavit dům

Majitelé jednopokojových apartmánů mají velmi ohleduplný přístup k používání každého centimetru ve svém domě. Současně s využitím práce moderních designérů, a to i v místnosti skromné ​​velikosti, můžete vytvořit útulný ostrov, kde budou všichni pohodlní.

]

Návrh jednopokojového bytu o rozloze 30 m2. m.

Pokud se tento byt nachází v nové budově, je možné prostor rozšířit zapojením do této lodžie. K tomu je třeba zahřát a glazovat, po kterém může sloužit jako jídelní kout nebo studie. To poskytne příležitost k vyložení kuchyně a využití osvobozených metrů čtverečních s maximálním přínosem.

Je lepší neskladovat věci v objemných skříních, ale jako multifunkční skladovací systém. Knihy a další maličkosti mohou být ukryty v zavěšených nebo úzkých, vysokých policích. Ideální možností by byly rohové skříně, které zabírají minimum volného místa, ale mohou se pochlubit prostorností. Výběr nábytku, věnujte pozornost možnostem transformátorů.

Majitelé malého bytu ve starém domě byli méně šťastní, protože by nemohli využít lodžii tím, že by zde vybavili kancelář nebo jídelnu. Ale tady si můžete vytvořit místo pro skladování. Samozřejmě, oblečení v zimě zde bude vlhké, ale je zde možné uskladnit nádobí nebo krabice.

Ve starých domech jsou zpravidla k dispozici skladovací prostory, jejichž plochaněkdy až 4 m2. m. V případě potřeby mohou být převedeny pod skříňku.

Pro takový malý apartmán je třeba zvolit světlé teplé barvy, díky kterým bude váš domov útulný a pohodlný. Ideálním stylem bude minimalismus.

Návrh jednopokojového bytu 36 m2. m.

Vždy je třeba přistupovat k problematice pečlivého uspořádání malé místnosti, věnovat pozornost výběru barev a správnému umístění nábytku. Nejdříve je třeba vyčlenit prostor pro prostornou šatnu. K tomu můžete použít stávající spíž nebo uměle vybudovat výklenek. Musí existovat dveře s kupé, které jsou zavěšeny v malé místnosti a vybírají již nedostatek místa.

Pro zonaci místnosti můžete použít záclony. A při výběru sádrokartonových konstrukcí, měli byste, aby to co nejvíce vzdušné, s využitím všech druhů otevřených polic, slotů, výklenek osvětlení, atd.

V kuchyni v takovém bytě je obvykle přiděleno ne více než 6 metrů čtverečních. m. Proto by měl být nábytek uspořádán kolmo. Kromě toho můžete použít parapet, takže je ze stejného materiálu jako stolní deska. Trouba je lépe umístěna přibližně v úrovni očí, na horní část vestavěné mikrovlnné trouby. Na spodní liště budou myčky a myčky.

Pokud to plánování dovoluje, je lepší kombinovat koupelnu s toaletou. Aby byl pokoj prostornější, je místo koupelny instalován sprchový kout.

PouzePokoj v takovém bytě má několik funkcí najednou. Je to rekreační oblast, host a kancelář. Veškerý nábytek by měl být kompaktní a multifunkční. Pohovka, postel a židle si vybrat z kanceláří, určených pro skladování. Tabulka by také měla být kompaktní a transformovatelná.

Interiér jednopokojového bytu o velikosti 40 m2. m.

Tato oblast může postačovat pro 3 nebo dokonce 4 osoby za předpokladu, že každý centimetr se použije správně. A především byste se měli zabývat ukládáním věcí. Ideální možností by byla rohová skříň nebo vysoká skříň, ve které jsou posuvné dveře.

Je-li šířka chodby větší než 3 m, lze zde umístit skříň. Aby bylo opravdu prostorné, je lepší, aby to na objednávku, s přihlédnutím k výšce stropů. Ideální, pokud jsou dveře v něm sklopné nebo posuvné.

Nábytek se také doporučuje zvolit skládací nebo posuvné. Jakýkoliv nábytek-transformátor je nejlepším přítelem malých bytů.

A nezapomeňte na lodžii. Minimálně je vhodný pro uskladnění věcí, aby bylo v bytě více prostoru.

Design jednopokojového bytu 45-50 m2. m.

Už nyní můžete přemýšlet o racionálním zónování, aby byl prostor co nejfunkční. K tomu použijte příčky, vzduchové výklenky, povrch skla nebo zrcadlo.

Není třeba přetížit jednopokojový bytdekorativní prvky. Stačí umístit zajímavé objekty na několik míst a skrýt vše ostatní v uzavřených skříních.

V rekreační oblasti můžete instalovat velkou postel, zavřít ji přepážkou ze skla nebo sádrokartonu, plátna, textilní záclony nebo jiných materiálů. Pokud je v rodině dítě, v rekreační oblasti by neměla být televize. Bude vhodnější v oblasti pro hosty, vedle malé rozkládací pohovky.

Jak vybavit jednopokojový apartmán pro rodinu s dítětem

Při vyřizování bytu v tomto případě je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že žádný koutek není prázdný. Nicméně, umístit všechny položky podél jedné ze stěn není také volba. Bez ohledu na oblast obydlí je systém skladování poprvé promyšlen. Může se jednat o vybavené pódium, kde je nahoře umístěna postel nebo stůl a uvnitř se skrývá ložní prádlo nebo jiné doplňky.

V rodině s dítětem může být vybavena podkrovní postel. V ideálním případě budou k dispozici mechanismy s vestavěnou skříní nebo roletovým stolem. Je tedy možné vybavit dětský koutek, který nebude mít dostatek místa.

Velikost jednopokojového bytu obvykle neumožňuje instalaci velké postele. Proto je třeba se starat o výběr rozkládací pohovky.

K ukládání věcí by měla být použita hala nebo spíž. K tomu jsou vyrobeny police a vysoce kvalitní osvětlení. Sinstalace dveří v malém bytě by měla být upřednostňována před posuvnými modely. Pokud nemůžete udělat bez kyvné dveře, pak je otevřít do zdi, a barva plátna je co nejblíže k výzdobě stěn.

V kuchyni by měly být použity vestavěné spotřebiče. Koupelna v kombinaci s toaletou.

Návrh jednopokojového bytu v moderním stylu

Ti, kteří doma jen zřídka večeří, si mohou vybrat skládací stůl, který nezabere mnoho místa. Moderní život není možný bez počítače, ale pro jednopokojový byt není vždy přijatelná stacionární varianta. Proto je lepší koupit notebook. Obchod na papíře a knihy mohou být na policích.

Při výběru nábytku dávejte přednost světelným verzím: bílá, béžová, modrá nebo olivová. Tmavé barvy mohou být také přítomny, ale pouze jako akcenty.

Design fotografie jednopokojového bytu

)