Kazaň: historické a neobvyklé památky města

Každý rok navštíví Kazaň tisíce turistů z různých měst a zemí. To není překvapující, protože je to město, které je skutečnou výzdobou regionu Volhy a hrdostí Ruska. Pravidelně pořádá zajímavé akce, výstavy, soutěže, takže každý najde něco, co má dělat. Kromě toho, že je v Kazani existuje mnoho atrakcí, které jsou bohaté na jejich historii. Připravili jsme pro vás seznam hlavních, které stojí za to vidět, i když jste přišli jen na jeden den.

Kazaňský Kreml

Kazaňský Kreml lze právem nazvat hlavní atrakcí města. To je hlavní archeologický komplex, který obsahuje historické památky XII-XX století. Je úžasné, jak se západní a východní kultury harmonicky prolínají po celém území. Kromě toho stojí za zmínku, že Kreml je rezidencí hlavy republiky a vlády.

Mešita Kul-Sharif

Na území Kazaňského Kremlu je hlavní mešita Tatarstánu, která byla postavena v období 1996-2005. Dříve na jeho místě byla pravoslavná mešita, kterou zničili vojáci Ivana Hrozného. V moderním světě vypadá mešita úplně jinak a mnoho lidí ji nazývá architektonickým mistrovským dílem. Kombinace modrých kopulí a bílého kamene vypadá neuvěřitelně krásně. Proto sem každoročně turisté přicházejí z různých měst a zemí.

Palác zemědělců

Na rozdíl od mnoha architektonických památek byl palác postavennení to tak dávno, a to v období 2008-2010. Od té doby hostí Ministerstvo zemědělství Tatarstánu.

Navenek vypadá neuvěřitelně krásně a je často přirovnáván k italským a rakouským palácům. Místní obyvatelé však tuto budovu negativně vnímají a neustále ji kritizují. Budova je podle jejich názoru nevhodná a vyniká příliš mnoho na pozadí historických památek Kazan. Mnoho turistů se však chce podívat na Palác zemědělců a udělat si nezapomenutelné fotografie.

Loutkové divadlo Ekiyat

Neobvyklé, pohádkové, magické loutkové divadlo prostě nedokáže zaujmout pozornost. Ekiyat je znám nejen v Kazani, ale i daleko za jeho hranicemi. Samotná budova je jednoduše úžasná ve své dekoraci. Různé věžičky, vitráže, kopule a dokonce i socha Malého prince - to vše přivádí každého návštěvníka do dětství.

Mimochodem, dnes je loutkové divadlo v Kazani největší pro dětská vystoupení v celém Rusku. Doporučujeme proto zakoupit vstupenky alespoň na jeden výkon. Ujišťujeme vás, že vás určitě nezklame.

Kazanská radnice

V samém centru Kazaně ve vzdáleném roce 1854 bylo vybudováno neuvěřitelné sídlo. Vznikl speciálně pro šlechtické shromáždění, kde se konaly plesy, koncerty, společenské recepce a dokonce i volby. Kromě toho to bylo oblíbené místo pro setkání kazanské elity. Budova byla po celou dobu své historie vojenskou nemocnicí, kinosálem, stranickým velitelstvím a dokoncetaneční parket. A teprve v roce 2005 byla provedena rekonstrukce budovy.

Dnes zde sídlí městská správa. Kromě toho se v radnici v Kazani konají různé akce, jako jsou konference a charitativní akce.

Chrám všech náboženství

Návštěvníci města označují velmi podivný orientační bod a doporučují jej k povinné návštěvě. Toto je slavný chrám všech náboženství. Souhlasím, zní to velmi neobvykle. Byl postaven humanistou Ildarem Chanovem, který tak chtěl harmonizovat prostor. Za tímto účelem bylo všech šestnáct denominací sjednoceno na stejném území. V chrámu samozřejmě nejsou žádné náboženské obřady. Samotný komplex nese pouze symbolický význam.

Národní muzeum Tatarské republiky

\ t

Jedno z největších muzeí celé oblasti Volhy a v kombinaci hlavní muzeum v Tatarstánu by mělo být navštíveno naprosto každým. Existuje asi 800 tisíc různých exponátů, které vám poví o kultuře a historii, tradicích a životě národů Tatarstánu. Je to opravdu stojí za to tady, i když zbývá jen pár hodin. Koneckonců, toto muzeum je jedním z nejzajímavějších a nezapomenutelných v celém městě.

Kazanské rodinné centrum

Nedávno, konkrétně v roce 2013, se v Kazani objevil velmi neobvyklý mezník - palác manželství. Na rozdíl od klasických budov to ale vypadá zvlášťpůvodní Koneckonců, na vrcholu je obrovský kotel, který přitahuje pozornost turistů. Zajímavé je, že uvnitř jsou až tři místnosti, vyrobené v různých stylech. První z nich je klasický sál, druhý ve stylu bulharské Volhy a třetí ve stylu kazanské Khanate. Každý z nich je zajímavý svým vlastním způsobem.

Mimochodem pro turisty je vstup otevřen. Kromě toho, za malý poplatek, můžete dokonce vylézt na vyhlídkovou plošinu, která nabízí ohromující výhled. Do rodinného centra je však možné vstoupit pouze ve dnech bez registrace manželství.

Muzeum Chuck-Chuck

Pro opravdové sladké zuby doporučujeme navštívit Muzeum Chuck-Chuck. To je jeden z národních jídel Tatar kuchyně, který je známý a miloval mnoho. Muzeum nebylo otevřeno tak dávno, jen od roku 2014 z podnětu manželů Dmitrije Polosina a Ravshany Suleymanové. Ve stejném roce, on se stal vítězem v nominaci “objev roku 2014”, a cestující okamžitě začali vstupovat do jejich seznamu “musí vidět”.

Samotná exkurze probíhá ve formě upřímné konverzace o tradicích lidí a národních jídel. No, nakonec pro návštěvníky uspořádal čajový obřad ve spojení s ochutnávkou slavných chak-chak a dalších sladkostí.

Kazan rozhodně stojí za návštěvu pro každého a nezáleží na tom, v jakém ročním období. Je to úžasné město s bohatou historií a nádherným výhledem. Proto, pokud jste stále na pochybách, neváhejte a zakupte si vstupenky, rezervujte si ubytování a jděte se setkat s dobrodružstvím a novými poznatky. BýtJsme si jisti, že tento výlet bude pamatován na celý život.