Kde relaxovat v Rusku v létě 2018?

Rusko je obrovská země, ve které je všechno: moře, řeky, jezera, hory, pouště, atd. Proto, aby byla zajímavá dovolená, není nutné létat na druhou stranu světa. Pokud se vydáte na dovolenou, můžete se nejen opalovat na pláži nebo dobýt hory, ale také zlepšit své zdraví nebo lépe poznat historii a kulturu naší země. Zvažte nejoblíbenější turistické cíle v Rusku.

Dovolená na pláži

\ t

Léto je primárně spojeno s mořem. A turisté mají z čeho vybírat.

Černé moře

Kromě podporovaných Sochi, Anapa a Gelendzhik existuje mnoho letovisek na pobřeží Černého moře, kde není tolik lidí, takže můžete jít sem pro novomanžele a rodiny s malými dětmi. Mezi taková malá města lze rozeznat Abrau-Durso, Ashe, Krinitsa, Kabardinka, Dagomys, Divnomorskoe a další střediska území Krasnodar.

Další možností pro dovolenou na pobřeží Černého moře je výlet na Krym.

Náklady na letenku v létě z Moskvy do Anapa bude stát 9 tisíc rublů, Soči - 5700 rublů, Krasnodar - 6500 rublů, a Simferopol - od 6 tisíc rublů.

Průměrná cena pokoje v penzionu v Soči je od 1 000 rublů, zde si můžete pronajmout byt za 1500 rublů za den a pokoj ve 3hvězdičkovém hotelu bude stát 2 tisíc rublů. Ubytování v Anapě nebo na Krymu bude stát o něco levnější.

Prohlídka z Moskvy do Soči za dva bude stát od 12 tisíc rublů.

Azovské moře

Střediska Azovského moře méněpopulární než Černé moře. Nicméně, vzhledem k tomu, že všechny pláže zde jsou písčité, voda v moři je teplá, a tam jsou řády méně odpočinku, pobřeží Azovského moře lze považovat za ideální pro dovolenou s malými dětmi.

Výběr středisek je zde poměrně velký. Nejoblíbenější z nich jsou Yeisk, Kuchugury, Primorsk-Akhtarsk, vesnice Dolzhanskaya, Peresyp a Shelkino.

Náklady na letenku z Moskvy do Rostova na Donu začíná od 6 tisíc rublů.

Pokud jde o bydlení, bude místnost v penzionu Yeisk stát asi 1 tisíc rublů pro zbytek, můžete si pronajmout byt zde pro 1700-2000 rublů denně. Hotelový pokoj 3 * najdete od 2500 rublů.

Baltské moře

Výlet do Kaliningradské oblasti bude připomínán kouzlem pláží na pobřeží Baltského moře. Všechna střediska jsou určena především pro evropské turisty. Výlet do Zelenogradsku bude vzpomínat na pocit čistě německého ducha. Před několika stoletími zde odpočívali monarchové. Kromě toho zde můžete relaxovat v Svetlogorsk, Otradny, Amber nebo Pionersky.

Náklady na let z Moskvy do Kaliningradu začínají od 6800 rublů. Cena hotelového pokoje v Zelenogradsk pro 2 osoby od 1 -2,5 tisíc rublů. Můžete si pronajmout dům nebo byt za 1500 rublů.

Aktivity pro volný čas

Ti, kteří nemají rádi jen ležet na pláži, mohou nabídnout jednu z možností pro aktivní zábavu.

Kavkaz a jižní Rusko

Za nejlepší místo pro aktivní odpočinek se považujejižně od Ruska. Trekingoví fanoušci by měli jít do oblasti Soči, kde se můžete vyšplhat na Khmelevského jezera, která se nacházejí v nadmořské výšce 1800 metrů. Odtud je úžasný výhled do okolí. Kromě toho můžete navštívit Plechetskaya crack nebo se projít v yew-box háj poblíž vesnice Khosta.

Ti, kteří jsou přesvědčeni o své vytrvalosti, mohou být poučeni, aby vylezli Kazbek nebo náhorní plošinu Lago-Naki. Fanoušci vodní zábavy zvou vesnici Blagoveshchenskaya poblíž Anapa. Existují výborné podmínky pro kitesurfers. Ti, kteří chtějí jít na windsurfing nebo paragliding, by měli jít na pobřeží Azovského moře do vesnice Golubitskaya.

Krym

Poloostrov nabízí dostatek příležitostí pro outdoorové aktivity. Potápěči potěší potápění v blízkosti obce Olenevka nebo Cape Tarkhankut, kde můžete obdivovat korálové útesy. Náklady na potápění zde začínají od 2,5 tisíce rublů.

Můžete pověsit létání na hoře Klementieva u Koktebelu. Z jeho vrcholu je úžasný výhled na oblast Uzun-Syrt a masív Kara-Dag. 10-minutový let bude stát turista 3,500 rublů. Pokud se počasí neuskuteční, můžete navštívit rezervaci zde nebo se vydat na výlet lodí.

Krym je úžasné místo pro horolezectví. Mezi turisty jsou populární setkání svítání na Ai-Petri a procházka po malebné Taraktashsky stezce.

Altaj

Altajský král je úžasnýmísto, které kombinuje malebné krajiny, mystické a romantické místa, spolu se spartánskými podmínkami odpočinku. Chystáte-li se do kampaně do pohoří Altaj, musíte si vzít stan, spací pytel a SUV. Jako možnost kontaktujte cestovní kancelář, kde Vám bude nabídnuta řada možností pro aktivní zábavu: turistika, auto, jízda na kole, jízda na koni, rafting atd.

Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat z Moskvy, je letět do Novosibirsku letadlem. Průměrná cena jízdenky je od 10 tisíc rublů nebo Gorno-Altaisk od 14 500 rublů. A pak autem nebo autobusem se dostanete přímo na místo odpočinku.

Kamčatka

Navzdory obtížné dostupnosti Kamčatky si tento region zaslouží pozornost turistů. Zde je jeden z divů Ruska - Údolí gejzírů a jediné pole gejzíru na kontinentě. Můžete se sem dostat jen vrtulníkem. Náklady na tuto prohlídku je 40 tisíc rublů na dospělého a 30 tisíc rublů na dítě do 12 let.

V Kamčatce jsou turistům nabízeny také rafting na horských řekách, koupání v horkých pramenech nebo horolezecké sopky.

Letenka z Moskvy do Petropavlovsk-Kamchatsky stojí od 30 tisíc rublů.

Bajkal

O tomto regionu existuje obrovské množství mýtů, legend a tradic. Baikal je nejčistší jezero na planetě. Chcete-li odhadnout jeho velikost, je nejlepší jít na plavbu Bajkal, cena, která začíná od 45 tisíc rublů.

Nejvhodnější je dostat se z Moskvy do Irkutska letadlem. Cena vstupenek začíná od 25 tisíc rublů.

Karélie

Tento region se také nazývá okraj řek a jezer. Drsné klima a malebné krajiny lákají romantiky a milovníky dobrodružství. Zde můžete vylézt na nejvyšší bod Karélie - hory Nuorunen, kterou místní obyvatelé považují za posvátné, ponořit se do vod Bílého moře, zotavit se na výlet lodí podél Ladoga skerries nebo jít dolů kajakem podél horské řeky.

Odpočinek s dítětem

Zejména odpovědný by měl být přístup k místu odpočinku pro ty, kteří se chystají zotavit se na cestě s malým dítětem. Nejdříve se musíte rozhodnout, který typ dovolené je pro vás vhodnější: pláž, aktivní, kulturní nebo zdravotní.

Dovolená u dětí s dětmi

\ t

Skvělým místem pro rodinnou dovolenou budou střediska Azovského moře. Je zde mírné klima, písečné pláže, teplá mořská voda a mírný vstup do moře. Na pobřeží Černého moře byste měli věnovat pozornost jižnímu pobřeží Krymu a malým vesnicím území Krasnodar.

Volnočasové aktivity s dítětem

Pokud je dítě již dospělé, můžete si ho vzít s sebou na výlet na Krymu nebo na Kavkaz. Na Krymu jsou dětem nabízeny široké možnosti aktivní zábavy. V mnoha městech jsou otevřeny vodní parky. Na plážích se můžete vydat na katamarán nebo skočit s bungee.

Kulturní a exkurzerekreace

Pokud vaše dítě nikdy nebylo v Moskvě nebo v Petrohradu, pak bude léto skvělou příležitostí k návštěvě zde. Zde můžete navštívit spoustu pamětihodností, které pomohou přiblížit se kultuře, historii a architektuře země.

Zájemci o architekturu budou mít zájem o výlet kolem Zlatého prstenu Ruska. Během cesty turisté navštěvují četné chrámy, pevnosti a kláštery. Náklady na takovou prohlídku budou záviset na trase, délce cesty a programu výletů. V průměru se pohybuje od 7 do 25 tisíc rublů.

Rekreační rekreace

\ t

Jedním z nejoblíbenějších lázní v Rusku jsou kavkazské minerální vody. Zde je vše, co je dobré pro odpočinek a zlepšení vašeho zdraví: čistý horský vzduch a minerální prameny. Ubytovat se zde můžete v některém z penzionů nebo si pronajmout byt. Náklady na bydlení v sanatoriu 2 tisíc rublů denně. Zahrnuje již potraviny a standardní soubor postupů. Můžete si pronajmout byt za 1-1,5 tisíc rublů.

V Rusku je spousta míst, kde bude zajímavé navštívit v létě - teplé moře, malebné hory, minerální prameny a mnoho dalšího. Zde každý najde to, co mu vyhovuje v zájmu a hodnotě.