Kemer je oblíbené a krásné letovisko v Turecku. Co vidět a jak se bavit?

Kemer se nachází mezi vysokými horami a mořem na pobřežním pásu. Toto turecké letovisko zahrnuje následující oblasti - Tekirova, Kirish, Goynuk, Beldibi a samotné město. Velké hotely obklopují vesnici ze severu a jihu. Mezi našimi krajany je tento resort velmi oblíbený, zejména mezi fanoušky systému "all inclusive". Proto v Kemeru personál dobře zná rusky.

Jak se dostat do Kemeru

Nejbližší mezinárodní letiště je přibližně 40 kilometrů severovýchodně od města Kemer - Antalya. Let z Moskvy bude stát od 10 000 rublů a bude trvat 3 hodiny a 45 minut. Z Petrohradu stojí zpáteční letenka od 16 500 rublů. Let bude trvat 4 hodiny. Lety na charterové lety jsou levnější.

Po příjezdu do Antalya, z letiště, musíte se dostat do města. K tomu použijte autobus nebo taxík, který bude stát asi 560 rublů, a transfer na trajekt nebo meziměstský autobus. Od autobusového nádraží Antalya po autobusy Kemer jezdí často. Cena vstupenky je 110 rublů, doba jízdy - 40 minut. Trajekt jezdí mezi Kemerem a Antalyou dvakrát denně. Od Antalya odjíždí v 9:00 a 16:00. Cena vstupenky je 140 rublů na cestě - 45 minut.

Pokud cestujete autem, musíte jet po dálnici D400. Tato dálnice spojuje resort s jihem země a severu (Antalya).

Pláže

Všechny pláže v Kemeru jsou oblázkové a velmi široké. Některé z pětihvězdičkových hotelů je dělají z velkého písku, ale stále s nimivstup do moře bude oblázky.

Pláž Moonlight a městská pláž Kemer jsou zdarma, včetně slunečníků a lehátek. Centrální městská pláž je dobře udržovaná, čistá. Má vše, co potřebujete, ale je přeplněné.

Moonlight Beach se nachází vedle parku Moonlight. Je písčitá a oblázková a je ideální pro rodiny s dětmi. K dispozici je pronájem vybavení pro všechny druhy vodních sportů.

Odpočinek v Kemeru: letoviska

Kemer centrum je nejoblíbenější mezi turisty. Zde jsou nejlepší večírky a diskotéky po celém pobřeží, spousta restaurací a barů.

Musíte jít do Tekirova pro relaxační dovolenou. Tato oblast se nachází 10 km od centra na sever. Zde jsou soustředěny nejlepší písečné pláže. A tam jsou také borovicové háje, mandarinkové plantáže, delfíni žijí v podvodních jeskyních.

Na sever je okres Beldibi. Pláže jsou většinou oblázkové a vzduch je svěží a nasycený vůní borovice. V této oblasti se nachází horská řeka a podvodní jeskyně. To je skvělé místo pro rafting.

Okres Goynuk je známý svými rybími restauracemi a krásnými zátokami. Celá krása okolí je vidět z hory Tahtali, která je vysoká 2365 metrů. Tuto výšku můžete vylézt lanovkou. Tato oblast je také známá svým Dinoparkem, který je považován za největší v Evropě. Zde je mnoho dinosaurů v plné velikosti. Mnozí z nich vrčí a pohybují se.

Okres Camyuve je považován za nejkrásnější. Voda v nocije zde zvýrazněn. A to vše díky fosforu, který je obsažen v chitinózním krytu měkkýšů žijících v pobřežních vodách. Velmi populární zde jsou čtyřkolky a jeep safari.

Dovolená v Kemer 2018: Paušální hotely

\ t

Hotely Kemer lze rozdělit do dvou kategorií - pro milovníky aktivní a relaxační dovolené. Za městem jsou rodinné hotely. Ve městě jsou možnosti bydlení pro mládež, protože noční zábava by měla být v docházkové vzdálenosti.

Na území pětihvězdičkových hotelů se nacházejí salóny krásy, divadla, kinosály, vodní parky, území parku a vlastní pláž. Kromě toho zde mohou být dětská zábavní centra, surfování a potápění sportovní sekce, diskotéky. Dvoulůžkový pokoj v takovém hotelu stojí od 6 000 rublů denně.

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu bude bydlet ve stejné místnosti od 3 500 do 6 000 rublů denně. Rozsah služeb nemusí být o nic horší než předchozí verze. V "tři" oblasti hotelu bude výrazně méně, ale bude zde restaurace, posilovna, bazén. Cena za dvoulůžkový pokoj stojí od 1 300 do 2 500 rublů denně.

Výkon

Ceny ve stravovacích zařízeních v Kemeru jsou výrazně vyšší ve srovnání s turistickými oblastmi mimo turisty. V restauracích a kavárnách jsou prezentovány hlavně národní a evropská kuchyně. V institucích nabízejících tureckou kuchyni, podávané maso nebo ryby "meze", čočková polévka, hovězí maso, jehněčí maso. V Evropěv restauracích - steaky, těstoviny, pizza

Stravování v levné kavárně bude stát od 560 rublů na osobu. Večeře v restauraci s alkoholem pro dva bude asi 2800 rublů. Vzhledem k tomu, že resort má rozvinutou stravovací službu, z kteréhokoliv hotelu nebo restaurace si můžete objednat objednávku na oběd nebo večeři v pokoji.

Na trhu Kemer si můžete koupit nejčerstvější ovoce a zeleninu, koření, ořechy, med, čaj, kávu, olivový olej. Není to jen nákupní výlet, ale i zábava. Ceny jsou poměrně nízké, navzdory velkému počtu turistů. Čerstvě sklizené jahody lze zakoupit za maximálně 110 rublů /kilogram.

Zábava a atrakce

Zřícenina dávných měst, přírodní krásy - hlavní atrakce Kemeru. Park "Yoruk", který se nachází v severní části střediska, je skanzen. Je věnován historii tureckého lidu.

Z Kemeru můžete jet do Antalye s jednodenní exkurzí, kde bude zajímavé vidět památky města.

Znalci historických památek by měli navštívit starobylé město Phaselis, které se nachází 15 km od Kemeru. Byl založen v 7. století před naším letopočtem. Procházka zříceninou tohoto starého přístavního města, můžete vidět divadla, která přežila do dnešního dne, římské lázně, tržní náměstí a vodní kanály.

Další atrakcí je zřícenina města Olympos, která byla založena ve 2. století před naším letopočtem. Chrám je zde zachován.Hephaestus, zničený most, amfiteátr.

Krásná přírodní památka na východ od jeskyní Olympos - Beldibi. Ve starověku sloužili jako útočiště před dravci. Okolí je obklopeno jehličnatými lesy a na tomto místě je velmi krásný vodopád.

Pro potápěče je Kemer jen rájem. Nedaleko Tekirova se nachází zátoka „Tři ostrovy“, kde je mnoho krásných podvodních jeskyní obývaných paprsky, chobotnice, chobotnice, kojící ryby, delfíny a želvy a další živá zvířata. Potápěčská centra v resortu fungují od poloviny dubna do poloviny listopadu. Náklady na potápění pro začínajícího potápěče jsou 2 100 rublů. Samozřejmě se toto povolání bude konat se zkušeným instruktorem a po školení a výuce.

V blízkosti parku "Yoruk" se nachází park-beach komplex "Moonlight". V tomto místě bude zajímavé jak pro dospělé, tak pro malé turisty - delfinárium, dětský klub, tenisové kurty, bazény, bary, restaurace, nákupní centrum.

V Tekirově se nachází ekopark, ve kterém se sbírá více než 360 tisíc druhů plazů - krokodýli, obří ještěrky, kobry, divoši, pythoni, obojživelníci, chameleoni a další.

Dovolená v Kemeru s dětmi

Kemer je skvělý pro cestování s dětmi. Zde je otevřen vodní park DoluSu a delfinárium.

V Tekirovském eko ​​parku můžete vidět plazy, kterým hrozilo vyhynutí.

Děti budou milovat repliky dinosaurů, kteří se mohou pohybovat a vrčet. Chcete-li je vidětjít do Dinosaur Park, otevřený v oblasti Goynuk.

Výhody a nevýhody rekreace v Kemeru

\ t

Kemer je příjemné a pohodlné město ležící na břehu Středozemního moře. Existuje mnoho možností ubytování. Turistů láká rozumné ceny za pokoj a stravu, kromě mnoha hotelů pracuje na systému "all inclusive".

Ale ti, kteří hledají klidnější a klidnější atmosféru, Kemer není tou nejlepší volbou. Ve výšce sezóny v resortu je velmi přeplněné, takže je nejlepší jít na odpočinek na začátku nebo na konci sezóny. Od krajanů v Kemer nemůže relaxovat, protože tento resort je velmi populární mezi Rusy, a rodný jazyk lze slyšet všude.