Khosta - ideální místo pro rozpočtovou dovolenou v roce 2018

Nejpohodlnější a klidné osídlení Bolshoy Sochi je Khost. Zde se nacházejí slavná zdravotní střediska Matsesta, mnoho historických památek je soustředěno, a co je nejdůležitější - povaha mimořádné krásy a mírného subtropického klimatu. Znalci naměřené a klidné rodinné dovolené potřebují jít do Khostu. Je zde klid, není zde žádný shon. Každoročně do této rezortní vesnice přicházejí tisíce turistů z Ruska a dalších zemí, aby zlepšili své zdraví a získali sílu. Na třech stranách je zátoka, ve které se obec nachází, obklopena horami, takže zde není nikdy studený vítr a v nejteplejším počasí je z moře příjemný chladný vánek.

Jak se dostat k hostiteli

Nejbližší letiště Khosta se nachází v Adler. Let z Moskvy do Adler trvá 2,5 hodiny. Jednosměrná jízdenka stojí 1500 rublů. Z letiště do letoviska cca 10 km. Můžete ji překonat na autobusové zastávce Soči 105 nebo taxíkem. Autobus bude muset jít asi 30-40 minut.

Každou hodinu jezdí vlaky z Adleru do střediska. Proto většina pacientů rekreanti mohou využít tohoto typu dopravy a strávit na výlet asi 60 rublů. Z nádraží Kursky a Kazansky jsou za Kostsy následovány vlaky 083С a 104В. Vlak 115A pochází z Petrohradu.

Silnice pro cestování autem po celé trase do Khostu jsou snesitelné.

Odpočinek v Khostu na moři

Pláže Khostinsky lze popsat následovně - přístupnost anekonečno Plážová zóna se táhne od Adleru do centra Soči. V podstatě všechny místní pláže jsou písčité a oblázkové, malé oblázkové. Jsou městské, bezplatné a přesto dobře vybavené. Úklid se provádí denně.

Ve srovnání s centrem Soči je v Khosu málo turistů. Moře je teplé, příjemné a čisté.

Za příplatek si můžete vyzkoušet celou řadu standardních vodních aktivit na všech plážích letoviska. Na úrovni druhého patra je vybavena letecká technika. Mohou být vhodné pro nudistickou dovolenou.

Střediska a motely v Khost

Slavný Matsesta se nachází v okrese Khostinsky. Vany sirovodíkové, léčivé bahno Macesta jsou účinné při léčbě pohybového aparátu, kožních onemocnění a gynekologických onemocnění. Yeysk bahno se používá pro procedury. Při léčbě onemocnění trávicího traktu předepisuje minerální voda.

Denní odpočinek v Černém moři, správná výživa, klimatoterapie, vzduchové a sluneční lázně jsou doplněny o léčebné procedury. Po takovém souboru aktivit jsou zdravotní výhody karavanu zaručeny.

Soukromé pláže sanatorií a uzavřená území se táhnou podél celého pobřeží letoviska. Všechny budovy jsou hlavně Stalinovy ​​doby, ale všude tam byla rekonstrukce, moderní zdravotnické vybavení bylo instalováno. Nejznámějšími středisky jsou „Metallurg“, „Electronics“, „Svetlana“, „Cape Vidny“.

Aby nebydleli v sanatoriu, ale řekněme vsoukromého sektoru a zároveň podstoupit postup, můžete si zakoupit poukázku. Jak říkají zkušení turisté, tato možnost by byla levnější než nákup plnohodnotného poukazu.

Ceny za dovolenou v Khostu bez zprostředkovatelů: hotely, penziony, soukromý sektor

Khosta je v současné době velmi pohodlný, moderní a rozvinutý region Kavkazu na pobřeží Černého moře. Rekreanti uvítají bydlení jakékoli cenové kategorie a úrovně - od luxusních apartmánů až po malé pokoje.

Nejekonomičtější možností je žít v soukromém sektoru, ale nevýhodou této možnosti je, že budete muset projít asi 1 km k moři. Ubytování v dobré místnosti penzionu bude stát 1300 rublů.

V blízkosti moře se nacházejí velké hotely. Život v nich bude dražší, resp. Dražší.

Hotel "Breeze" v obci resort je považován za jeden z nejlepších. Hosté mohou zdarma relaxovat v aquaparku, který se nachází na místě. Hotel "Parus" je také skvělou možností ubytování, skládající se z dvouhvězdičkových a čtyřhvězdičkových moderních obytných budov. Jedná se o komplex sportovního tréninku a kromě servisů sportovních táborů se sem dostávají běžní turisté, kde jim nejen poskytne nádherný odpočinek, ale i vynikající léčbu.

Výkon

V Khosu můžete jíst všude - od elegantních restaurací až po jednoduché kavárny. Existuje spousta obyčejných jídelen, kde se nachází samoobsluha, distribuční linka a prostý interiér. A pořádzde kromě prvních, hlavních jídel a salátů nabízejí velmi chutné koláče a housky.

Khost má mnoho stravovacích zařízení, která se specializují na kavkazské pokrmy. Středisko není výjimkou - zde, stejně jako v každém jiném městě, jsou pizzerie a sushi bary. Nejoblíbenějším rychlým občerstvením jsou řecké špejle na špejlích a souvlaki. Kromě masa si můžete ochutnat i další řecká jídla.

Kavárny a restaurace střediska lákají hosty kubánskými víny, skutečnými lahůdkami a brilantním občerstvením. Na Platonově ulici je velmi oblíbená vinná sklípek. Tato hospoda láká návštěvníky vynikajícími místními víny, gurmánským jídlem, vlastním mini-muzeem a stolními hrami. Na stejné ulici je slavná jídelna "Platan" - nejstarší instituce Hosts, která slouží vynikající pivo.

Památky a zábavní hostitelé

V okolí obce se nachází velké množství historických a přírodních zajímavostí. Vedle Khosty se nachází hájek z tisu a javoru - přírodní muzeum a přírodní památka. Tento les je starší než 30 milionů let. Být tady, turista se cítí jako hrdina staré pohádky nebo hrdina filmu "Jurský park".

Dalším turistickým tahem je kancelář lesního hospodářství Matsesta - Bílá, jsou to také Orlické skály. Na tomto místě mohou návštěvníci shlédnout vzácné reliktní rostliny - lesní fialovou,Kavkazská pivoňka, lila lesní pelargónie.

Pro milovníky relaxační dovolené je ideální soutěska Navalischenskoe. V tomto lese je vždy tichý a soumrak, protože listy reliktních stromů, které zde rostou, téměř nepřenášejí světlo. Je zde velmi krásná - skály neuvěřitelných forem, jeskyně, lesní jezero, vodopád.

Na hoře Akhun je vyhlídková plošina. Věž, která se na ní nachází, má výšku 30 metrů. Odtud je krásný výhled na Abcházie, Adler a za dobrého počasí můžete dokonce rozeznat turecké pobřeží.

Na území sanatoria Green Grove mají hosté možnost navštívit chalupu soudce Stalina. Jedná se o velmi oblíbené ruské muzeum. Po mnoha desetiletích se na tomto místě téměř nic nezměnilo - stejná zahrada, stejné pokoje s nábytkem. Ti, kteří si přejí strávit noc zde - část muzea byla přeměněna na hotel. V místní restauraci můžete ochutnat oblíbená jídla vůdců národů.

Odpočinek v Khost s dětmi

V Khostu se nachází dobrý vodní park, který se nachází na pláži Breeze. K dispozici je kavárna, bar s nealkoholickými nápoji, mnoho atrakcí, různé vodní svahy, několik bazénů.

Rodiče mohou své děti na nějaký čas opustit v dětském klubu „Země Igraliya“. Na děti budou dohlížet profesionální animátoři a pedagogové, kteří pro ně pořádají soutěže a hry, tvůrčí dílny a divadelní představení.

Výhody a nevýhody rekreace v Khostu

Odpočívej vKhost bude mít ve své paměti pouze pozitivní emoce a vzpomínky na každého rekreanta. Toto lázně s příznivým klimatem, mnoho atrakcí a zábavy každoročně přitahuje mnoho turistů.

Z nedostatků střediska turisté označují úzké pobřežní čáry a železniční tratě podél pláží.