Koupelna design 2018: design nápady s živými příklady na fotografii

Z nějakého důvodu se to stalo od sovětských časů, že je zde jen velmi málo prostoru vyhrazeného pro koupelnu v bytě. I když, pokud řádně uspořádat prostor, koupelna nebude tak malý. Hlavním úkolem je odstranit všechny zbytečné věci z koupelny a zbavit se zbytečných věcí.

)

Design malé koupelny

U koupelny o skromné ​​velikosti udělá výjimečně minimalistický design. Mnoho detailů, barevné ornamenty, složité curlicues, kudrlinky, baroko - nebude fungovat. Všechny tyto techniky učiní malou koupelnu ještě blíž.

Dobrým způsobem, jak vizuálně zvýšit objem malé místnosti, je umístit na stěnu jedno nebo více zrcátek. Ale v koupelnovém zrcadle se bude neustále potit, takže je těžké se o něj starat. Pro vizuální zvýšení prostoru musí být interiér vyzdoben v jasných barvách. Světlý odstín musí doplňovat prvky kontrastní barvy. Například, švy lehkých dlaždic v koupelně jsou tření s tmavý zálivkou nebo s více sytě barevnou zálivkou. Tam je pravidlo vizuálního zvýšení prostoru - vertikální pruhy na stěnách zvětšit výšku stropů místnosti. A horizontální pruhy dělají místnost širší a objemnější.

Je nutné opustit podlahové a nástěnné skříně - zmenšují prostor. Vestavěný nábytek je nejlepší volbou pro malou koupelnu. Mělo by opustit veškeré doplňky a maličkosti. Prodlužte koupelnu - uniformuosvětlení, zrcadlo může být dodatečně vybaveno bodovým osvětlením. Dveře musí být vždy otevřeny směrem ven, aby se nezachytil další prostor.

Design kombinované koupelny

Pro rozšíření prostoru můžete kombinovat koupelnu a WC. Nebuďte tedy smutní, pokud máte byt s kombinovanou koupelnou. Ale pokud velký počet nájemníků bydlí v bytě, pak tato možnost není nejlepší. Dekorativní obrazovka - výstup v této situaci.

Pro kombinovanou koupelnu se nejčastěji používají možnosti uspořádání:

 1. Veškerý nábytek je postaven podél dlouhé zdi a koupelna je široká.
 2. Kolem koupelny se vyrábí polokruhové pódium a prostor, který je díky tomu zmenšen, je kompenzován velkým zrcadlem. Tento design se také nazývá „žádné rohy“.

Konstrukce rohové vany

Kompromisem mezi instalací sprchové kabiny a instalací běžné obdélníkové oválné vany je vybavení koupelny s rohovou vanou. Instalatéři v současné době nabízejí spotřebitelům rohové vany různých tvarů:

 • kulatý (není vhodný pro malé místnosti);
 • čtverec;
 • ovál;
 • zakřivený tvar.

Design koupelny se sprchou

Pro ty, kteří mohou dělat bez koupelny a chtějí ušetřit místo, můžete nainstalovat sprchu.stánek. Tento krok sníží stopu o polovinu.

Výrobci provádějí spodní část některých sprchových koutů ve formě sedací lázně. Lehněte si zde nebude fungovat, ale můžete sedět v horké vodě. V malé koupelně by měla být zakoupena sprcha s průhledným sklem, ale ne s matnou. Pak se rozpustí v interiéru a nebude přitahovat pozornost.

Moderní design koupelny v Chruščově

Chruščov - to není věta. První věc, kterou je třeba ušetřit, je odstranit standard, možná i litinovou koupel a nahradit ji moderní. Moderní akrylové koupelny po dlouhou dobu udržují teplotu, ne horší než žehlička. Rohová vana by byla v tomto případě tou nejlepší volbou.

Umyvadlo v takové koupelně nelze instalovat vůbec. Pračka, která nemá v kuchyni místo, může být zavěšena na zeď v koupelně. To je v případě, že v koupelně není prakticky žádný volný prostor.

Obklady do koupelny

Design a oprava koupelny začíná výběrem barev, stylem a volbou obkladů pro stěny a podlahy. Obklady velkých velikostí jsou vhodné pro koupelny s velkou plochou. Lidské oko je navrženo tak, že v malém prostoru nejprve vnímá počet dlaždic a teprve poté jejich velikost. Čím větší počet dlaždic na zdi, tím více se objeví místnost. Stěny koupelny lze rozložitmozaika. Ale velmi barevné barvy sníží prostor.

Se zavedenou metodou - spodní část koupelny je vyložena tmavými dlaždicemi a horní část je světlá, rozděluje prostor. A člověk se podvědomě snaží tyto poloviny sjednotit.

Pro malé místnosti se doporučuje zvolit lesklou dlaždici. Stejně jako zrcadlo, vizuálně zvětší prostor.

Organizace oprav

\ t

Čím dříve nebo později čelí problémům sovětských staveb. To platí i pro koupelny - trubky jsou pevně upevněné, nerovné stěny.

Dlaždice by měla spadnout na ploché stěny, a proto by měly být stěny nejprve vyrovnány - omítka, tmel. Ale dříve, než budete muset načrtnout projekt a jasně pochopit, kde se bude instalovat koupelna, pračka a pračka. Tj Před vyrovnáním stěn je nezbytné, aby byla uložena veškerá komunikace včetně elektrického zapojení.

Hlavní věcí během opravy je jasné pochopení a reprezentace všeho. To platí i pro oblast koupelnových a materiálních zdrojů. S nedostatečnými zkušenostmi a úrovní dovedností je lepší důvěřovat odborníkům.

Výběr nábytku

Bez ohledu na konstrukci a velikost budoucí koupelny by nábytek v ní měl být primárně odolný proti vlhkosti. Při volbě je nutné provést start pouze z tohoto parametru. Koneckonců, nikdo nechce všechno změnit během jednoho nebo dvou let.interiérové ​​předměty.

Nábytek do koupelny je vyroben z těchto materiálů:

 • dřevotřískové desky;
 • plast;
 • MDF;
 • kámen (přírodní nebo umělý);
 • sklo.

Přírodní dřevo ve výzdobě a koupelnový nábytek se doporučuje použít, pokud je dobré nucené větrání a podlahová plocha 7 m2. metrů Pokud se rozhodnete použít dřevo, měli byste použít nábytek z dřevodekoru odolného proti vlhkosti - iroko, zebrano, wenge, teak.

Zrcadlo

Zrcadlo v koupelně je nejlepší k zavěšení na rovnou, plnou délku. Můžete dokonce zrcadlit celou zeď. To bude vizuálně zvyšovat objem místnosti, ale přidává další problémy - neustálé tření zrcadel.

V současné době prodávaná zrcátka, která jsou pokryta speciálním filmem. Tato inovace je dražší a umožňuje, aby se zrcadla nepotila. To ale také ušetří na péči a čisticích prostředcích.

Příslušenství

Malý prostor koupelny by neměl být zapleten do nejrůznějších prvků. Mýdlo, sklo pro skladování kartáčků na zuby a další příslušenství by mělo být kombinováno s celým interiérem, ale ne vyčnívat a nezajímat pozornost.