Kréta - odpočinek na ostrově bohů v roce 2018

Řecký ostrov Kréta je turistickým centrem Středozemního moře. Podnebí je subtropické, velmi mírné. Více než 300 dní v roce je na ostrově slunce. Plážová sezóna zde začíná od poloviny dubna a trvá do poloviny listopadu. Přátelští a pohostinní obyvatelé Kréty srdečně přivítají všechny své hosty, kteří sem přijíždějí po celý rok dobíjet své baterie.

Jak se dostat na ostrov

\ t

Ruské letecké společnosti létají na ostrov a charterové lety. Hlavní letiště ostrova se nachází v Heraklionu. A cesta kolem ostrova obvykle začíná objevováním tohoto města.

Druhé největší mezinárodní letiště se nachází v Chánii. Další možností, jak se dostat na Krétu, je letět do Athén, a už v tomto městě, vezměte trajekt do Heraklionu. V tomto případě bude zájezd zároveň vzduchem a mořem.

Z přístavu Piraeus jdou lodě na ostrov Kréta. Tento přístav se nachází v blízkosti Heraklionu, takže ostrov může být zaslán lodí, i když tato cesta bude delší než v letadle.

Pláže Kréty

Nikdo nebude schopen spočítat počet pláží na ostrově. Co tam prostě nejsou - ze světa známého miniaturními osamocenými zátokami. A severní část ostrova je pevná pláž několik desítek kilometrů dlouhá.

Nejvýznamnější pláže Kréty:

 • Bolos;
 • Elafonisi;
 • Wai.

Pláž Elafonisi je známájeho azurové moře a nádherný růžový písek. Místo pláží Vai a Balos, tam byl pirátský přístav dávno, a teď tam jsou datum háje poblíž těchto pláží.

Pláže Vai a Elafonos jsou velmi dobře vybavené, jsou zde parkoviště. K dispozici jsou šatní kabiny, lehátka, slunečníky.

Pláž Balos má bílou barvu písku a moře je zde akvamarínová barva. Tato pláž je kvůli své odlehlosti vybavena horší, ale je zde také méně lidí. Starobylá pevnost a vraky v laguně Balos ukazují, že zde žili piráti.

Ubytování na ostrově

\ t

Pokud má být zbytek ekonomický, pak byste měli věnovat pozornost jižnímu nebo západnímu pobřeží ostrova. Zde se můžete ubytovat ve skromném penzionu nebo penzionu. Tyto zóny však mají své výhody - na plážích je méně turistů než v severní části.

Na severu ostrova jsou nejlepší hotely. Ubytování zde stojí od 50 eur na osobu a den. Ale v severní části ostrova si můžete pronajmout dům v jedné z vesnic, čímž se trochu šetří.

Za příplatek v každém hotelu nebo hotelu vám poskytne dvě jídla.

Potraviny na Krétě

Rodinné taverny jsou rozšířeny na Kypru, kde jsou hostům podávány domácí jídlo. U vchodu do takové hospody visí menu, se kterým se návštěvník může seznámit ještě předtím, než se posadil ke stolu. Stoly jsou pokryty kostkovanými ubrusy. Jídlo je velmi chutné, porce jsou velmi velké. Host určitě budeNa písku nabídla sklenku vína a řeckou kávu. Tyto hostince pracují vždy až do posledního zákazníka. Sirtaki tančí na živou hudbu, která zde hraje. A ti, kteří tento tanec neznají, budou okamžitě učeni. Chcete-li jíst dva v hospodě, bude stát 40-60 eur.

Kromě rodinných taveren na Krétě jsou populární i anglické hospody. Menu na těchto místech je jednoduché, ale srdečné:

 • ryby a maso na grilu;
 • steaky;
 • občerstvení v těstíčku;
 • místně vyráběné pivo.

Čerstvý chléb a máslo se každému návštěvníkovi bezplatně předkládají - doplnění instituce. V televizi v těchto hospodách obvykle ukazují sportovní zápasy a v sálech hrají rock and roll.

Kavárny světových sítí se nacházejí ve velkých letoviscích a městech.

Zajímavosti Kréty

Ostrov je v oblasti poměrně malý, ale na něm se nachází velké množství historických památek. Zdá se, že ostrov má všechny představitelné a nepochopitelné budovy vytvořené lidmi a přírodou:

 • kláštery;
 • paláce;
 • pevnosti;
 • parky;
 • jeskyně;
 • zátoky.

Palác Knossos

Podle legendy zde byl labyrint Minotaur. Palác byl postaven během rozkvětu minojské civilizace králem Minosem. Jedná se o obrovskou obdélníkovou budovu několika pater s více než 1000 asymetrickými sály. Vedení Knossos bylo provedeno z tohoto paláce.

Klášter Arkadi

Klášter bylpostaven v 5. století. Své aktivity nikdy nepřestal, přestože Turci několikrát zničili. Odtud začalo obecné povstání proti osmanskému jho. Klášter Arkadi nyní symbolizuje nezávislost a nebojácnost řeckého lidu.

Město Falasarna

Toto město je starobylá památka, která byla založena v VIII. Století před naším letopočtem. Bylo to největší město. Zde byly raženy vlastní peníze a moc tohoto města byla řečena daleko za hranicemi ostrova.

Pevnost Frangokastello

Pevnost byla postavena v XIV století. V té velmi bouřlivé době byla postavena na ochranu města Chania před nájezdy kmenů a před útoky pirátů.

Archeologické muzeum

Toto je jedno z nejznámějších muzeí v Řecku, které se nachází v centru Heraklionu.

Botanický park

V roce 2009 byl v blízkosti města Chania otevřen nedaleký park, v němž rostou palety datlovníků, pomerančovníky a vinice. A v korunách stromů a keřů žijí stovky druhů ptáků a motýlů.

Zábava na Krétě

Ostrov je umýván několika moři, takže zde je mnoho mořských akvárií. CRETAquarium - největší v celém Středomoří. To je vzrušující pohled. Návštěvník se cítí hluboko pod vodou obklopený tisíci různými druhy ryb.

V akvarijním teráriu, které se nazývá Aquaworld, jeho majitelé berou všechny opuštěné plazy a zvířata. Výlety pro hostystrávit osobně a říct svým hostům životní příběhy o svých domácích mazlíčcích.

Na ostrově je mnoho vodních parků. Vodní město je největší z nich. Má 23 tobogánů a 13 bazénů, spoustu zábavy pro děti, několik vodopádů.

Na ploše více než 1000 metrů čtverečních. m nachází rodinný park "Labyrint", který zahrnuje kino, atrakce s čtyřkolkou, zahrada, kavárna.

Kréta je rájem pro potápění. Kdo by se nechtěl potápět v místech pirátské slávy? V tomto směru jsou desítky klubů.

Výhody a nevýhody ostrovních prázdnin

Vidět vlasti Zeuse a jiní olympijští bohové. Jaké jsou nevýhody po návštěvě ostrova Kréta? Zde je vše nasyceno tisíciletou historií. Za každou historickou památkou leží vlastní legenda a vlastní vzrušující příběh. Nádherné klima, stovky čistých a krásných pláží, vysoká úroveň hotelových služeb, nádherná příroda, vynikající silnice a vynikající místní kuchyně. No, ne za nic, že ​​si bohové vybrali Řecko.

Řečtí je obtížné pochopit. To je mínusová dovolená na ostrově. Názvy zboží v obchodě, názvy ulic a různých značek - vše je napsáno v řečtině. Ale musíš jít na Krétu.