Kuchyně 12 čtverečních. m: Moderní designové nápady a nejlepší dispozice

Kuchyně o rozloze 12 m2. m - sen mnoha žen v domácnosti. Koneckonců, bude to dopadnout najít téměř každý nábytek a domácí spotřebiče. Ale musíte vzít v úvahu některé nuance, takže místnost dopadla nejen funkční, stylová, ale také co nejpohodlnější.

Rozložení kuchyně 12 m2 M. m

Důležitým bodem při plánování kuchyně je výběr optimálního kuchyňského setu. Z toho bude záležet na vzhledu místnosti a její funkčnosti.

K tomu je třeba nakreslit plán na kus papíru, kde označit otvory dveří a oken, jakož i komunikaci. Kromě toho byste se měli rozhodnout pro domácí spotřebiče, které mají být umístěny v kuchyni. Výběr kuchyně ovlivní také tvar místnosti a přítomnost balkonu.

Kuchyně rohové

Uspořádání ve tvaru písmene L je považováno za univerzální a vhodné pro umístění jakéhokoliv tvaru, včetně dlouhých a úzkých kuchyní. Zde můžete umístit maximální počet interiérových předmětů a zároveň zůstane místnost ergonomická a praktická.

Mezi výhodami rohové kuchyně není možné jmenovat skutečnost, že bude mít dostatek volného prostoru pro plnohodnotný jídelní kout nebo kuchyňský ostrov. Ostrov lze použít k vložení varné desky, dřezu, spotřebičů a úložného prostoru. Kromě praktické chvíle vypadá tato kuchyně esteticky a racionálně.

Rohová kuchyňka dokonale doplněnajídelní kout. Stůl, který zde bude instalován, může mít obdélníkový, čtvercový, kulatý tvar. Ani použití kuchyňského koutu s pohovkou nepovede k přeplnění místnosti.

Kuchyně lineární

Tuto možnost volí ti, kteří nemají dostatek místa v místnosti. Linear set lze kombinovat s ostrovem nebo jídelním koutem.

Když instalujete kuchyňskou linku podél dlouhé stěny, v místnosti zbývá mnoho místa. To je děláno v závislosti na velikosti rodiny a životním stylu všech domácností. Stačí jen obrovský jídelní stůl. Současně jiní dávají přednost večeři, zatímco sedí na vysokých barových stoličkách vedle baru.

Uspořádání ve tvaru písmene U

Pro integraci do stávajícího prostoru maximálního množství domácích spotřebičů můžete využít kuchyně ve tvaru písmene U. Tuto možnost volí velké rodiny. V závislosti na tvaru místnosti je ve středu instalován jídelní stůl. Může být obdélníkové nebo kulaté.

Tato konstrukce umožňuje pohodlně umístit "pracovní trojúhelník" instalací chladničky, sporáku a dřezu na opačné strany. V tomto případě budou zohledněny všechny bezpečnostní požadavky a ergonomie.

Paralelní uspořádání

Pokud je v kuchyni kontrolní stanoviště nebo je zde balkon, je účinnější uspořádat náhlavní soupravy podél dvou paralelních stěn. Uvnitř čtvercového tvaru stolovánízóna se nachází ve středu. Pokud je kuchyň příliš rozšířená, pak jídelna nemusí sedět a bude muset být převezena do obývacího pokoje.

Design kuchyně 12 m2. m: vyberte si svůj ideální styl

Předpoklad 12 m2 M. m vhodný pro dekorace v téměř každém stylu. Je důležité přemýšlet v interiéru a umístit každou věc na své místo a harmonicky zapadnout do celkového obrazu.

Moderní kuchyně

Moderní styl v interiéru znamená absenci všeho zbytečného. Povrchy jsou většinou hladké a mají neutrální odstín, police jsou zavřené. Dekor, textil a květiny v takové místnosti by byly zbytečné. Materiály jsou vybrány lehké a snadné v péči - plast, ocel, chrom, sklo, přírodní kámen. Vynikajícím doplňkem bude vestavěná technologie vybavená dotykovým ovládáním.

Kuchyně Classic

Klasický styl v interiéru bude vždy populární. Vyznačuje se nábytkem z přírodního dřeva, lesklými kování a vyřezávanými vzory na fasádě, mramorovými deskami. Při výběru domácích spotřebičů se upřednostňují retro kolekce.

Skandinávský styl v kuchyni 12 metrů čtverečních. m

Chladný skandinávský styl se stal výrazným rysem, který kontrastuje s přirozenými detaily (křesla z proutí, dřevěný stůl, textilní rohože), které přinášejí pohodlí. Světlé odstíny zde převažují (bílá, modrá, světle šedá).

Provence Style

CharmFrancouzské provincie pomohou zprostředkovat pastelové barvy, vintage nábytek, tenké nosníky na stropě a spotřebiče, zdobené starožitností. Zde budou vhodné proutěné košíky, krajkové záclony, ubrus v malých květinách a krásné sklenice na koření na otevřených policích.

Loft Style

Při pohledu na cihlové zdi, průmyslové lampy nebo hrubě ošetřené dřevo může vyvolat dojem dočasného obydlí. Je to však právě tento design, který je často volen lidmi, kteří milují svobodu a jsou unaveni z toho, jak je krutost a náročnost. Charakteristickými rysy podkroví jsou vysoké stropy a velké množství volného prostoru.

Kuchyně s pohovkou

12 metrů čtverečních. m bude stačit na kuchyňské pohovce. Může to být:

Direct. Taková konstrukce je nejběžnější. Nejlepší je dát pohovku vedle okna na jedné straně stolu.

Úhel. Pohovka může být stacionární nebo skládací. Zde se zároveň může ubytovat několik lidí.

Půlkruh. Tato možnost je ideální pro efektivní poražení jídelny, což činí obrysy místnosti flexibilnější.

Pokud je televize plánována v kuchyni, je třeba při výběru místa pro instalaci pohovky věnovat pozornost skutečnosti, že všechny domácnosti jsou co nejpohodlnější sledovat televizi.

Kuchyně s balkonem

Balkony se dnes již nepoužívají ke skladování. To je skvělá příležitost rozšířit prostor. Proto se často kombinují. S tímtona balkóně bude vypadat velkolepý jídelní kout.

Pokud není možné kombinovat kuchyň s balkonem, je nutné se starat o design dveří s krásnými záclonami.

Interiér kuchyně 12 m2. m na fotografii

] (140 ) 151) )