Lázeňská pedikúra. Charakteristiky postupu

Naše nohy si zaslouží zvláštní pozornost stejně jako pero nebo obličej. Lázeňský pedikurní procedura, která zahrnuje nejen odstranění ztvrdlé kůže, ale i masáže, výživy a dokonce i aromaterapie, pomáhá udržovat pokožku na nohou dobře upravenou a sametovou. Zdá se, že lázeňskou pedikúru můžete udělat pouze v salonu. Nicméně, není to tak, ukáže se, že každý z nás je schopen udělat to sami pro sebe.

Funkce pedikúry

Tento postup se liší od jiných typů pedikúry neinvazivními metodami ošetření kůže na nohou. Vzhledem k tomu, že hrubozrnná epiderma není odříznuta a nemůže být řezána, jsou všechna zranění vyloučena. Současně, kukuřice, natoptyshs a jiné pečeti jednají se zvláštními prostředky, který vést k jejich změkčení a být snadno a bezbolestně odstraněn.

Celá procedura trvá asi 2 hodiny a spočívá nejen v odstraňování odumřelých kožních buněk, ale také v její výživě, hluboké hydrataci a relaxaci nohou masírováním.

Výhody postupu

Na rozdíl od běžné pedikúry, účinek tohoto postupu je delší, takže asi měsíc úplně zapomenete, že kůže na nohou může být suchá a drsná. Kromě toho má lázeňská pedikúra další pozitivní body:

  1. Je možné dosáhnout měkké a čisté kůže na nohou bez použití řezných nástrojů.
  2. Při provádění této pedikúry se používají různé prostředky, které mají změkčující, výživný a zvlhčující účinek.
  3. Tento postup umožňuje maximálněrelaxovat a získat velké zdraví.

Jak dělat pedikúru

Aby bylo možné vytvořit pedikúru, potřebujete speciální nástroje vyrobené na bázi esenciálních olejů. K tomu nejsou zapotřebí žádné řezné nástroje. Jediným nástrojem, který mistr používá, je oranžová tyčinka, která pohybuje pokožkou. Někdy je to kombinováno s hardwarovou pedikúrou.

Některé salóny umožňují jejich variace lázeňské pedikúry. Jeho hlavní stádia zůstávají nezměněna: napařování kůže na nohou, její změkčení, očištění, vyživování a zvlhčování pokožky. Zvažte každou z fází podrobněji.

Napařování

\ t

Procedura vždy začíná páracími nožičkami. K tomu se nohy ponoří do lázně s teplou vodou, která navíc přidává antiseptikum. Teplota této lázně by měla být kolem 38 stupňů. Pokud je voda teplejší, pak mohou nádoby trpět. Studená voda nedosáhne účinku napařování, takže kůže nebude měkká.

Přibližně 5–10 minut se obvykle používá pro vaření v páře. Pokud to uděláte déle, pak se do pokožky vstřebá velké množství vlhkosti, v důsledku čehož získá volnou strukturu. Pro lepší přípravu kůže na nohou pro další procedury se do vody přidávají speciální přípravky.

Loupání

V dalším kroku by měla být očištěna zrohovatěná vrstva epidermy. K tomu použijte křoviny vytvořené na základě mořské soli, písku nebo alfa-roxylůkyseliny. Takové složky mohou nejen provádět odlupování, ale také připravovat nohy pro následnou aplikaci rozpouštědlového séra.

Složení tohoto séra zahrnuje speciální ovocné kyseliny, jejichž hlavním úkolem je odstranění suché a husté kůže na nohou, mozolech a kuřích. Proto se podpatky stávají velmi měkkými a hladkými. Po opláchnutí nohou vodou můžete pokračovat dalším krokem.

Výživa a zvlhčování

K tomu, aby se pokožka na nohou hydratovala a vyživovala vhodnými látkami, použijte masku vytvořenou na bázi přírodních složek, vitamínů a aromatických olejů. Mohou to být minerální jíly, řasy, mentol, glycerin, aloe extrakt, atd. Musíte tuto masku udržet na nohou po dobu asi 25 minut, pak ji jen omyjte vodou.

Masáž

Procedura končí masáží nohou. Na našich podrážkách je spousta aktivních bodů, a pokud na nich budeme jednat, můžeme zlepšit práci téměř všech vnitřních orgánů. Takovou masáž tak lze považovat nejen za kosmetický, ale i za wellness.

Dobře provedená masáž vám dává možnost zmírnit napětí ve svalech, uvolnit je, zmírnit napětí v kloubech, zbavit vás únavy a dokonce i bolesti hlavy. Kvůli měkkým masážním pohybům se zvyšuje krevní oběh dolních končetin, respektive je jim dodáváno mnohem více kyslíku a živin.

Na konci masážeKrém na nohy je aplikován s vyživujícím účinkem, takže pokožka se stává hladkou a praskliny na ní zmizí. Často je postup kombinován s parafinovým obalem. Je známo, že parafín má zvlhčující účinek a pleť je měkčí a jemnější.

Konečným dotekem je použití chladicího účinku na nohy. Může obsahovat citronový nebo mátový olej. Poté můžete začít zpracovávat nehty.

Kontraindikace lázeňské pedikúry

Jak vidíte, tento postup má mnoho pozitivních vlastností, ale zároveň jeho kontraindikace. Odmítnout držet lázeňskou pedikúru by měli být ti, kteří mají:

  • diabetes;
  • houba na kůži nohy;
  • jakékoli vyrážky, včetně alergických;
  • křečové žíly dolních končetin;
  • období těhotenství.

Náklady na řízení

\ t

Průměrné náklady na lázeňskou pedikúru v salonech jsou v rozmezí 700 až 1800 rublů. Záleží na prestiži instituce, kterou jste si vybrali, na zkušenosti pána, na použité kosmetice (tonikum, křoviny, krémy atd.), Stejně jako na operacích, které se provádějí za účelem zlepšení stavu nohou.

Pokud se rozhodnete udělat si v salonu lázeňskou pedikúru, pak se rozhodněte zodpovědně podle svého výběru. Mistr musí mít nejprve všechny doklady, které potvrzují jeho kvalifikaci. Kromě toho by kabina měla mít příjemnou a útulnou atmosféru: atraktivní interiér, klidnou a příjemnou hudbu, využitíaromatické oleje. Četnost procedur 1 krát za 1-1,5 měsíce.