Lermontovo 2018. Nezapomenutelná dovolená v útulném koutě území Krasnodar

V okrese Tuapse se nachází malá vesnice Lermontovo. Jednou na tomto místě sídlil pluk Tenginsky, ve kterém sloužil Michail Jurijevič Lermontov. A teď je to nádherné letovisko s dlouhou a širokou pláží "Gold Coast", kolem kterého je vynikající horské údolí.

Jak se dostat do Lermontova

Obec Lermontovo se nachází 5 km od Dzhubgy a 43 km od Tuapse. Vzhledem k nedostatku železnice v osadě se sem dostanete pouze autem nebo autobusem. Z Krasnodaru jděte do Lermontova přímých nebo projíždějících autobusů. Místem jejich odjezdu je staniční nádraží autobusového nádraží Krasnodar-1. Vzdálenost mezi těmito osadami je 150 km. Cesta trvá asi 2,5 hodiny. Ve výšce sezóny, zejména o víkendech, kdy dochází k dopravním zácpám na silnicích, se tento čas může zvýšit dvakrát.

Autobusy a minibusy jezdí do Lermontova az autobusového nádraží Tuapse. V hlavní sezoně, někdy turisté doslova bouří autobusy, takže v takové situaci je lepší použít taxi.

Zbytek v Lermontově bez zprostředkovatelů

V Lermontově je mnoho míst, kde rádi chrání turisty různými potřebami a různými finančními prostředky. Jsou zde velké hotely, hotely a penziony. Poslední v obci nejvíce. V podstatě náklady na penziony zahrnuje parkování, hřiště, Wi-Fi. Standardní pokoj bude stát od 300 rublů denně pro 1 osobu.

Chtěl bychoznačit soukromý dům "Loza". Soukromý dům "Oak Grove" je populární, i když je to asi 2 km od moře.

Hotely v Lermontově poskytují pokoje s jiným komfortem. Jejich cena závisí na úrovni. Pár set metrů od nábřeží se nachází hotel "Versailles". Parkování je zde zdarma. Standardní pokoj v "Versailles" stojí od 300 rublů za den na osobu. Cena zahrnuje stravu.

V komfortním hotelu "Laguna" bude stejný standardní pokoj stát o něco dražší - 500 rublů za den na osobu.

Na pobřeží je několik nádherných hotelů. Životní náklady v hotelu "Marseille" jsou 1500 rublů denně. V pokoji je veškeré potřebné vybavení. V ceně je zahrnuto stravování, hlídané parkoviště, Wi-Fi.

Hotel Little Italy se nachází v blízkosti hotelu Marseille, 1 km od moře. Podmínky jsou zde jednodušší než v předchozím hotelu - není zde sluneční terasa, pokoj je vybaven obyčejným nábytkem. V důsledku toho jsou náklady na bydlení v "Marseille" levnější - 530 rublů za den na osobu.

Cena bydlení ve standardním pokoji v hotelu Granat je v průměru 1500 rublů denně. V ceně je zahrnuto stravování, pokoje mají moderní nábytek a výbornou občanskou vybavenost.

V blízkosti moře se nachází hotel Golden Hills. Cena za pokoj zde začíná od 2800 rublů, které již zahrnují jídlo. Pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem. V pokoji minibar, internet, individuální sprcha akoupelna, klimatizace, trezor. Parkování na místě je zdarma. Na osobní pláži jsou všechny potřebné podmínky pro pohodlný odpočinek - toalety, šatny, sprchy, lehátka, slunečníky.

Výkon

Pokud se karavan zastavil v čestném sektoru, bude k dispozici kuchyň a veškeré potřebné nádobí k vaření. Mnozí lidé raději jedí v jídelnách u penzionů a hotelů, kde je také kavárna s různou úrovní cen a sortimentu. Jíst, Flamingo, hotely Equato, stejně jako kavárny Edelweiss a Victoria jsou oblíbené.

V průměru první jídlo v kavárně stojí 110-150 rublů, druhé jídlo - 110-160 rublů, pizza asi 500 rublů, sklenice piva - 110 rublů, minerální voda - 70 rublů.

Pláže

V blízkosti obce Lermontovo je dlouhá a široká pláž - oblázky v kombinaci s pískem. To se nazývá "Gold Coast". Pláž je dobře udržovaná a čistá.

Pláže, které provozují střediska a hotely a centrální pláž obce, jsou velmi pěkné s krásnou krajinou, ale Gold Coast je nad nimi mnohokrát lepší.

V polovině prvního měsíce léta se moře mění pod vodou, a proto se pobřežní vody znečistí. Ale pak se vše vrátí do normálu a věci jsou lepší. Když je daleko od pobřeží na lodi nebo na jachtě, voda v moři je velmi jasná. Čistota vody v pobřežní zóně přímo závisí na počtu turistů a na sezóně.

Zajímavosti a zábava v Lermontově

Stejně jako v každém středisku se trampolína, vodní skútr a jízda na vodním skútru a tobogány staly nedílnou součástí rekreace zde. A Lermontovo v tomto ohledu není výjimkou.

V údolí řeky Shapsuho můžete jezdit na vodních kolech, jezdit na výlety po horách na koních nebo na džípy. Zde můžete vidět tajemné dolmeny a velmi krásné vodopády Tenga. K vodopádům Tenginsky musíte jet asi 5 km. Kavkazská příroda je pozoruhodná ve své kráse - horské řeky, husté neproniknutelné lesy. Tato nádherná krása je vidět z lanovky, která se nachází nad samotným vodopádem.

V Lermontově je hipodrom, kde turisté, kteří se nudí ležet na pláži, mohou jezdit na koních.

Je možné se dobře pobavit v aquaparku, který se nachází v sousedním Dzhubga, který je také největší v okrese Tuapse.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Lermontovo je ideální, klidné a bezpečné místo k odpočinku. Zvláště rodiny s dětmi zde budou milovat. Ceny jsou rozumné, co je nezbytné pro rozpočet turista. Zde je nádherná pláž a teplé moře, není tam žádný povyk, který je vlastní resortům velkých měst.

Nevýhody zahrnují - trochu špinavé moře na začátku léta. Aktivní mládež v Lermontově se může zdát nudná, protože zde nejsou prakticky žádné noční kluby a hlučné diskotéky.