Letní dovolená u jezera: Nejlepší možnosti v roce 2018

Kde strávit dovolenou? Tato otázka byla a bude vždy relevantní. Mnoho odpočinku standardním způsobem - zahraniční a domácí přímořská letoviska. V černomořských letoviscích se však v létě předpovídá neuvěřitelný spěch. To zase vede k nedostatku míst k pobytu, spousta turistů na plážích, frontách a vysokých cenách.

Alternativou k zahraničním svátkům a drahým svátkům na Černém moři může být odpočinek na jezerech. Článek bude diskutovat o populárních možnostech, kde si můžete odpočinout s rodinou, vidět nová místa, jít na ryby, zlepšit své zdraví a prostě mít velkou dovolenou.

Letní prázdniny u jezera Pskov

\ t

Nejvhodnější je dostat se k jezeru přes Pskov. Z Moskvy je nejjednodušší letět letadlem nebo použít vlak. Z Pskova, přímo k jezeru, se můžete dostat podél řeky Velikaya lodí nebo pravidelným autobusem.

Jezero Pskov leží na hranici s Estonskem. Je mělká a velká. Přibližně 4 metry jsou jeho průměrnou hloubkou. Od poloviny června je teplota vody poměrně pohodlná a je +22 stupňů. Je to velmi krásné. Břehy jsou pokryty písečnými dunami a jehličnatými lesy. Výběr jednoho ze středisek si můžete odpočinout.

Dvoulůžkový pokoj v rekreačním středisku "Lukomorye" bude stát kolem 2600 rublů. Ve stejném pokoji v létě na venkově hotel Pleskov stojí 3 600 rublů.

V těchto místech, velký rybolov a mnoho atrakcí v okolních vesnicích.Bude zajímavé obdivovat krásné staré Pskov.

Odpočinek na jezeře Bajkal

Na pomezí Burjatska a Irkutské oblasti se nachází jezero se světovým názvem, ruskou přírodní památkou je Bajkal. Na naší planetě je považován za nejčistší sladkovodní jezero. Jeho rozloha je srovnatelná s územím Holandska a má asi 32 000 metrů čtverečních.

Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat z Moskvy, je letadlem do Ulan-Ude nebo Irkutska.

Chivyrkuysky a Barguzinsky Bay jsou nejlepší místa pro koupání v této nádrži. V létě se zde voda ohřeje na +22 stupňů. Podél jezera se rozkládá obec Listvyanka, známá obec, 5 km.

Dvoulůžkový pokoj v penzionu Guest Bear Guest House stojí přibližně 1200 rublů. Stejný pokoj v sezóně v luxusním hotelu "Anastasia" stojí od 6 000 rublů.

Čistý a krásný ostrov Olkhon je energetickým centrem jezera. To je dobré místo, kde můžete důkladně zlepšit své zdraví.

Na těchto místech, v blízkosti vesnice Arshan, jsou buddhistické datsany. Zde nabízejí možnost seznámit se s historií. Pro děti a jejich rodiče bude zajímavé navštívit nepentárium, kde můžete vidět pečetě Bajkalů. Je to jediná instituce svého druhu na světě.

Jezero Elton

Mrtvé moře má svůj protějšek, který se nachází v Rusku. Toto jezero je Elton. Nachází se na hranici s Kazachstánem v regionu Volgograd.

Ve vzdálenosti 6 km od jezera se nachází železniční stanice Elton, kde můžetevlakem (směr Astana, Makhachkala, Astrakhan). Také z hlavního města do Volgogradského letounu.

V červenci dosahuje teplota vody u jezera Elton +25 stupňů. Po koupání v rybníce, musíte si vzít nevýraznou sprchu. Rekreanti přicházejí sem pro zdraví, stejně jako na Mrtvé moře. Léčí klouby, kožní nemoci, pohybový aparát i nemoci močového ústrojí, orgány gastrointestinálního traktu, nervový systém, dýchací cesty.

Náklady na pobyt v sanatoriu Elton, které bylo postaveno na počátku minulého století, jsou od 2900 rublů. Cena zahrnuje ubytování, léčbu a stravu.

Na jezeře Elton není prakticky žádná infrastruktura letoviska. Ale příroda je zde krásná. Růžové vody jezera zůstávají na památku hostů po dlouhou dobu. Je to zajímavé a fascinující procházka v Eltonském přírodním parku.

Zbytek na teletskoye jezeře

Na hranici se západními Sajany na území území Altaj je Teletskoye jezero. Je považován za nejnavštěvovanější jezero a nejmalebnější rybník Ruska. Altyn-Kel - jak místní říkají toto místo. To znamená "zlaté jezero". V oblasti Altai je hlavním přírodním lákadlem Teletskoye. Jeho břehy jsou považovány za památkovou rezervaci a okolní příroda je pravěká. Jezero vypadá jako akvárium - voda je tak čistá a čistá. Počet všech ryb je zde prostě obrovský, kromě všeho ostatního se zde nachází lipan a burbim.

Do Gorno-Altaisk z MoskvyPravidelné přímé lety. Další, na autobus nebo auto bude muset jít další 150 km.

Turisté sem přijíždějí za přírodní krásy, čisté pláže a vynikající rybolov. Teplota vody v jezeře však stále zůstává chladná i v nejteplejších dnech. Voda se neohřívá nad +20 ° C.

Můžete bydlet v kempu nebo v jednom z 18 kempů. Denní náklady na ubytování od 350 do 6500 rublů na osobu.

Jezero Uvildy

Jezero Uvildy je považováno za nejkrásnější a největší nádrž Uralu. Do Čeljabinska se dostanete z ruského hlavního města vlakem nebo letadlem. Název jezera znamená modrou misku.

Z Čeljabinsk do resortu sanatoria "Uvildy" může být dosaženo po silnici.

Voda jezera Uvildy je křišťálově čistá a má léčivé účinky. Má pozitivní vliv na stav kůže, podporuje rychlé hojení ran. To je ideální místo pro trénink potápění. Množství všech ryb neumožňuje rybářům nudit se. Uvildi se nazývá výjimečné místo pro rybolov.

Kolem jezera se nachází mnoho dětských táborů a rekreačních středisek. O víkendu sem přijíždějí turisté z okolních měst. Ubytování v kempu nebo v sanatoriu v místnosti se soukromým zařízením se pohybuje od 2500 do 6000 rublů denně.

Jezerní oblast Seliger

Jezero Seliger bude soutěžit s přímořskými letovisky. To je úžasná země jezer, řek, malých ostrovů. Pláže na jeho pobřeží se táhnou 1 500 km. Seliger má krátkou sezónu plavání - od července do středuSrpen Voda se obvykle zahřeje na +22 stupňů.

Do stanice Ostashkov z Petrohradu nebo Moskvy se dostanete vlakem nebo autem.

Kolem jezera se nacházejí desítky sanatorií, kempů, penzionů. Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením je od 3 000 rublů. V intervalech mezi koupáním můžete navštívit známou pustinu Nilova. Zde můžete jezdit na jachtě nebo si pronajmout čtyřkolku.

Aljašské jezero Aya

Nejvhodnější je dostat se na břeh jezera přes Biysk. Odtud k pobřeží pravidelně jezdí veřejná doprava.

Tento vodní útvar je jedním z mála v pohoří Altaj, kde se v létě voda ohřívá na příjemnou teplotu ke koupání až do +21 stupňů. Ve výšce plážové sezóny, stanice otevřené na jeho pobřeží, kde si můžete pronajmout loď nebo katamarán. Po dobu 30 minut jízdy na katamaránu, 200 rublů se žádá od zbytku.

V okolí jezera je otevřeno mnoho sanatorií a rekreačních středisek. Zde jsou cestující zváni k návštěvě diskoték nebo zajímavých výletů. Ceny pokojů zde začínají od 2 000 rublů denně.

Odpočinek na Ladoga Lake v Karélii

Tato jedinečná přírodní a historická památka Karélie je jedním z největších sladkovodních jezer v Evropě. Pláže ve východní části Ladoga jsou považovány za ideální místo pro dovolenou na pláži. Voda je v mělké vodě, v teplých letních dnech se dobře zahřívá.

Na pobřeží jezera se nachází mnoho rekreačních středisek.Náklady na umístění v nich začíná od 2300 rublů.

Zbytek v Bashkiria u jezera Aslikul

Největší jezero v republice je zahaleno mnoha legendami. V létě se zde voda dobře zahřívá, takže fanoušci plážových prázdnin cestují na břehy. Ti, kteří se rozhodnou jet autem, by měli sledovat dálnici Ufa-Belebey.

Zde se můžete zastavit na území jedné z turistických základen nebo ve stanu na břehu nádrže. Fanoušci aktivní zábavy se zde mohou věnovat potápění, windsurfingu a paraglidingu.

Nejbližší osady Aslicul jsou Davlekanovo a Kupoyarovo. Rekreační zařízení a turistické komplexy se nacházejí přímo na pobřeží. Zde, denně, pro pokoj, hosté jsou požádáni o 300 až 1500 rublů.