Loft v interiéru. Uspořádání prostor v brutálním stylu

Loftový styl označuje průmyslově-městský. Jeho charakteristickými rysy jsou otevřený prostor a všechny druhy průmyslových prvků, např. Cementová podlaha, nedokončené cihlové zdi, trubky, trámy atd.

Na první pohled takováto výzdoba interiéru nevyžaduje značné finanční náklady. Ve skutečnosti je však všechno přesně opačné, protože loft patří k nejdražším projektům.

)

Loftový styl v interiéru

\ t

Poprvé se půvabný styl objevil ve 40. letech minulého století v továrních čtvrtích Manhattanu, kdy mnoho průmyslových podniků přemístilo své dílny na předměstí. Budovy, které opustily, se ukázaly jako prázdné a místní bohém použil k vytvoření dílen a obytných prostor.

Po deseti letech se náklady na tyto prostory začaly rychle zvyšovat. A to vše nejen díky výhodné poloze, ale i zvláštnímu kouzlu. Takže na místě nedávno prázdných prostor začal vytvářet luxusní byty v půdním stylu.

„Loft“ je přeložen z angličtiny jako horní patro, podkroví, galerie výrobních nebo skladových prostor. Navenek, tento pokoj vypadá jako dílna. Loft styl navrhne otevřený prostor s obrovskými okny, vysokými stropy a nepřítomností nějakých příček.

Hlavní koncepceTento směr se stal harmonickou kombinací různých architektonických řešení, která harmonicky ladí s chromovanými detaily, moderní technologií a světelnými systémy.

Mezi vlastnosti stylu patří:

 1. Otevřený plán. Pokoj má minimální počet příček a vnitřních stěn.
 2. Vysoké stropy. Loftový styl lze vždy odlišit komunikačními trubkami, větracími strukturami a podpěrnými nosníky pod stropem.
 3. Dekorace z hrubé zdi. Zdivo nahoře není omítnuté, což dále zdůrazňuje skladovací účel místnosti.
 4. Světlé barvy v interiéru, navzdory drsnosti povrchu. Aby sluneční světlo volně pronikalo do místností, záclony se obvykle nepoužívají.

 1. Přítomnost ohniště nebo sporáku. Zpočátku byly používány k ohřívání výrobních prostor, ale postupem času se staly vnitřním zvýrazněním.
 2. Multifunkční nábytek. Loft umožňuje kombinovat moderní nábytek s prvky "minulého století". Jasné akcenty obvykle chybí.
 3. Dostupnost schodů. Vzhledem k vysokým stropům v takové místnosti můžete vytvořit druhou úroveň, kde může být pracovní prostor nebo místo k odpočinku.

Směr stylu podkroví

Dnes návrháři tento styl rozdělují do několika oblastí:

 1. Český loft. Všechny vlastnosti výrobních prostorů jsou však zachovány, veškerý nábytek a příslušenství však majíkreativních funkcí. Výzdoba v tomto případě může sloužit jako umělecké předměty (sochy, malby, ikebana).
 2. Okouzlující podkroví. Směr je charakterizován charakteristickým rozsahem barev. Obvykle jsou kombinovány pastelové a spektrální tóny (šedo-fialová atd.). Zvláštní pozornost si zaslouží dekor - stojací lampy, lampy, zrcadla, zvířecí kůže nebo velké květiny v květináčích.
 3. Průmyslová půda. Tento směr je nejoblíbenější. Vyznačuje se dřevěnými vazníky, závěsnými dráty, větracími strukturami. Nábytek má správný tvar a je multifunkční.

Tento styl upřednostňují lidé milující svobodu, kteří netolerují striktní rámec. Samozřejmě, ne každý může vytvořit obydlí v půdním stylu, ale každý může používat své jednotlivé prvky.

Interiér domu v půdním stylu

Pro vytvoření interiéru v tomto stylu potřebujete velkou místnost s cihlovými nebo betonovými stěnami a velkými okny. Ale správně kombinovat jednotlivé prvky, můžete dokonce vytvořit městské kouzlo i ve skromném bytě.

Stěny

Uspořádání místnosti v půdním stylu vylučuje přítomnost vnitřních stěn, s výjimkou ložnice, koupelny a technické místnosti. Zónování prostoru pomocí nábytku nebo vnitřních příček.

Povrch stěn je obvykle ponechán ve své původní podobě, hrubě omítnutý nebo pokrytý lehkým tónem na vodní bázi. Přijatelné dekorace na zeď se dřevem nebodekorativní cihla. Žádná tapeta nemůže být, kromě těch, které napodobují kámen nebo cihlu.

Paul

Podlahy by také měly být tradiční pro dílnu nebo sklad. Jeho nevýhodou je, že je zima, takže je přípustné používat:

 • mozaikový beton;
 • parkety;
 • mramor nebo umělý kámen;
 • desky nebo parkety;
 • laminát;
 • keramické obklady.

Koberce se používají pro zónový prostor.

Strop

Vysoké stropy umožňují použití průmyslových prvků (vazníky, nosníky, dřevěné obložení, ventilační potrubí). V bytě s nízkými stropy můžete použít omítku, která je natřena bílou barvou.

Okna

Loft zahrnuje dřevěné rámy nebo rámy s povlakem, který napodobuje přírodní dřevo. Přetížení závěsů otevírání oken je nepřijatelné. Ideální je použití žaluzií. Lze použít také bavlněné rolety.

Osvětlení

Loft zahrnuje použití různých zdrojů osvětlení. Díky četným svítidlům je možné nejen dobře osvětlit místnost v noci, ale také zónovat prostor. K tomu použijte lustry, závěsné lampy, LED osvětlení a stojací lampy.

Nábytek

Při vytváření interiéru v půdním stylu by mělo být minimální množství nábytku. Odtudsměr stylu, může to být starožitný nebo břit. Vypadá to jako dobrá kombinace nových a starých období. Například střed obývacího pokoje se může stát velkou pohovkou čalouněnou v kůži a vedle ní lze umístit luxusní židle.

Jediná podmínka, kterou musí nábytek splňovat, je multifunkční. Může být vyroben ze dřeva, oceli, hliníku, chromových vložek, plastu a kůže.

Loft Style v interiéru kuchyně

Obvykle pro kuchyň v místnosti není moc místa a umístěte ji do rohu. V interiéru kuchyně se rozhodlo použít spoustu chromových prvků a skla.

Hlavní místo zaujímají domácí spotřebiče. V tomto případě je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že nábytek a spotřebiče, například lednice, jsou dobře kombinovány. Světlé jídelní židle nebo starožitný bufet mohou být vrcholem jídelny.

Interiér obývacího pokoje ve stylu podkroví

Hlavní detaily obývacího pokoje v tomto stylu jsou velká okna, stěny s hrubým povrchem, dřevěná podlaha a nábytek čalouněný tlustým textilním materiálem nebo kůží. Kolem pohovky je instalován malý stůl, poufs nebo židle. Zároveň je třeba se vyhnout hromadění předmětů na konferenčním stolku.

Ložnice ve stylu podkroví

Toto místo je v takovém bytě nejzajímavější. Zbytek prostoru je blokován stěnami nebo neprůhlednou přepážkou. Pokud to výška stropu dovolí, pakložnici lze přejít na druhou úroveň.

Vzhledem k tomu, že tato místnost zaujímá pohodlí, jsou stěny zde natřeny v uklidňujících odstínech. Jedna stěna je ponechána nezpracovaná (cihla nebo beton). Pokoj si můžete vyzdobit světlými polštáři nebo květinami. Je důležité, aby všechny prvky ložnice byly ve stejném stylu.

Koupelna ve stylu podkroví

Design koupelny se může lišit: od high-tech až po eklektiku. Zde bude vhodná koupelna se zakřivenými nohami a sprchovým koutem. Kromě toho jsou zde instalovány originální umyvadla nebo skleněné police.

Dětský pokoj ve stylu podkroví

Prostor pro dítě v každém domě je jedinečný, takže když ho navrhujete, nemůžete omezit svou představivost. Zároveň byste neměli zapomenout na bezpečnost a pohodlí pro drobky. Loftový styl je docela brutální, takže místnost pro dítě může být zředěna jasnými odstíny.

Důraz zde lze klást na pytle na fazole nebo na mimořádný koberec. Pracoviště by však mělo být neutrální.

Předsíň

Jelikož obeznámenost s domem začíná chodbou, měl by být při přípravě mimořádně opatrný. Jeho interiér naznačuje světlé barvy a nutně dobré osvětlení.

Navzdory své brutalitě může být podkrovní pokoj velmi útulný. Za tímto účelem je hlavní věc správně umístit akcenty. Bude to snadné, protože tento stylpřijímá experimenty.