Loftový apartmán: designové prvky a velká fotogalerie luxusních interiérů

V současné době existuje mnoho směrů a stylů, ve kterých převládá maximum otevřeného prostoru, volné plánování, množství vzduchu a světla. Jeden z těchto stylů je podkroví. Je vhodný pro kreativní lidi, milující svobodu, kteří nechtějí žít podle obecně uznávaných norem a pravidel, kteří chtějí vytvořit prostředí pro svůj jasný a bohatý život.

Vlastnosti půdního stylu v interiéru

Svoboda nebo prostor - to je způsob, jak můžete popsat styl podkroví jedním slovem. To je svoboda projevu a prostor pro kreativitu.

Tento vývojový trend se objevil již ve 40. letech minulého století. Díky své praktičnosti si nyní podkrovní styl získal velkou poptávku a slávu.

Jeho příběh začíná, když vynalézavý americký realitní makléř jednou založil opuštěný podnik pro bydlení. Plocha těchto bytů byla velká a náklady jsou výrazně nižší. Lidé si koupili takové bydlení, které nemělo velké finanční prostředky, ale měli mnoho nápadů, jak tento prostor zlepšit a využít. A teď, po několika letech, se toto bydlení stalo elitou. Překlad z angličtiny, "loft" je přeložen jako "horní patro" nebo "podkroví".

Tento styl kombinuje různé architektonické trendy. Ale jeho cíl je stejný - dispozice by měla být otevřená a interiér bydlení co nejblíže vnitřní situaci průmyslového podniku.

Aplikace půdního stylu v interiéru bytu

Pochopit, co jeLoft, musíte zvážit jeho hlavní rysy:

  1. V interiéru dominují světlé barvy.
  2. Vintage interiér kombinovaný s moderním.
  3. Linoleum se prakticky nepoužívá. Pro podlahu se používá porcelán, dlažba pod kamenem nebo laminát, zdobený pod stromem.
  4. Povrch stěn v místnosti by měl vypadat neošetřený - hrubá omítka, dřevo, beton, kov, cihla bez podkladu. Iluze prostoru bude dávat surové zdi a obrovské zrcadla.
  5. Musí být přítomny nosníky a jiné nosné konstrukce budovy.
  6. Vysoké stropy s drsným povrchem.
  7. Okna jsou obrovská a široká, bez záclon a záclon.
  8. Spousta vzduchu a světla.
  9. Územní prostor. Prostřednictvím barevných kontrastů je prostor vymezen. Můžete použít skleněné příčky, ale tak, aby nedocházelo k narušení otevřeného uspořádání místnosti.
  10. Otevřený plán. Kromě koupelny není prostor rozdělen na místnosti. Místnost bude rozlišovat mezi úspěšným uspořádáním nábytku.

Ideální podmínky pro vytvoření interiéru ve stylu podkroví

Tento styl je ideální pro celkové prostory. Dokonale vhodné apartmány o rozloze nejméně 100 metrů čtverečních. Velká okna a vysoké stropy jsou stejně důležité pro půdní styl.

Pro co nejblíže k tomuto směru a vizuálně zvětšit prostor, je nutné použít světlé barvy v designu - béžová, šedá, bílá v kombinacičerná nebo hnědá.

Nábytek v interiéru podkroví

\ t

Funkčnost je hlavním požadavkem v půdním stylu nábytku. To může být návrhář, moderní, a také starožitné. Kombinace moderních a minimalistických objektů s vintage vzhledem je velmi působivá.

Je třeba se vyhnout křiku a jasným barvám v designu. Je lepší zvolit neutrální barvy s prvky výrazných akcentů.

Nábytek v bytě se používá v minimální výši. Aby byl prostor prostornější, je nutné mezi objekty ponechat co nejvíce místa.

Jaké by mělo být osvětlení?

Osvětlení hraje velkou roli při vytváření podkroví. Čím více světla v místnosti, tím lépe. Takové podmínky mohou poskytnout velká okna. Záclony v tomto stylu neplatí. Během dne proniká obrovské množství světel skrz obrovské okenní otvory a odráží se od povrchů, které jsou většinou světlé odstíny.

Večer pomáhají svítidla osvětlovat obydlí. Stručně zdůrazňují nedbalost tohoto stylu a jsou velmi podobné lampám, které se používají v průmyslových závodech. Žárovky na copu nebo na šňůře dále přivedou byt do půdního stylu.

Loftové byty velkých velikostí

\ t

Interiér bytu je možné vyzdobit v půdním stylu, přestože je přijatelný pouze pro vysoké a velké pokoje. Samozřejmě, ve velkém bytě s vysokýmstrop je snazší přivést tento styl k životu, než do malé místnosti.

Prvořadým úkolem je ponechat pouze nosné stěny a stěny oddělující koupelnu. V každém případě by se byt měl proměnit v jednolůžkový pokoj. Vizuálně rozšířit prostor může hrát se světlem, a použití zónování.

Pokud existuje taková příležitost, pak by měla být dvě nebo více oken spojena do jednoho, čímž by se okno rozšířilo na maximum. Standardnímu oknu s dvojitým zasklením lze zabránit, pokud do místnosti vnikne velké množství světla.

Hlavními podmínkami stylu jsou harmonie v interiéru, originalita, praktičnost, neutrální barvy, minimální nábytek, záclony.

Design malého nebo standardního podkrovního bytu

Plné dosažení požadovaného stylu v malém nebo obyčejném bytě bude velmi obtížné, protože bylo původně určeno pro velké výrobní prostory. Ale přinejmenším přinést design do požadovaného efektu je docela možné.

Hlavním úkolem je odstranit všechny příčky a stěny. Nábytek v bytě by měl být minimální. Tím se zvýší volný prostor. V interiéru by měly dominovat světlé barvy. To poskytne místnosti dostatek vzduchu a světla.

Průmyslové rysy malého bytu budou moci poskytnout všechny druhy návrhů, radiátorů, odvodených komunikačních trubek. (84 ) ]