Ložnice-obývací pokoj: Územní možnosti a stylový design

Hlavním problémem vlastníků malých bytů je uspořádání prostoru. Koneckonců, v malé oblasti potřebují vytvořit samostatné funkční oblasti, při zachování pohodlí a ne přetížení interiéru. Nejčastěji musíte kombinovat obývací pokoj s ložnicí. Na první pohled je to velmi obtížný úkol, ale pokud se správně přiblížíte jeho řešení a použijete některou z technik územního plánování, můžete dosáhnout vynikajícího výsledku.

]

Myšlenky rozdělení místnosti na ložnici a obývací pokoj

První a nejdůležitější věcí je zvolit vhodnou zonální metodu. To bere v úvahu umístění oken a geometrii samotného rozložení.

Použití textilií

Nejjednodušší způsob rozdělení místnosti do zón je použití záclon. Po načrtnutí postele z několika stran textilem jej můžete bezpečně skrýt před zvědavýma očima. Hlavní výhodou této metody je mobilita. Textilní přepážku lze snadno smontovat, nebo naopak snížit.

Je velmi důležité mít kompetentní volbu materiálu. Vzduchový tyl rozdělí prostor v místnosti pouze vizuálně, což usnadňuje. Ale s masivním plátnem musíte být velmi elegantní. Tyto záclony nejsou vhodné pro příliš malé místnosti.

Posuvné příčky

\ t

Ti, kteří se k otázce územního plánování přistupují důkladně, se často rozhodnou oddělitprostorový posuvný design. S jejich pomocí můžete spolehlivě chránit intimní část místnosti. Materiál tohoto provedení může být odlišný. Dnes nejčastěji používají skleněné dveře v kombinaci se záclonami.

)

Vytvoření pódia

Majitelé bytu s vysokými stěnami mají velké štěstí, protože mohou účinně rozdělit ložnici a obývací pokoj vytvořením nové úrovně. Vypadá skvělé podlahy, které se nacházejí nad úrovní obývacího pokoje. Do této ložnice vede schodiště.

Tím, že se dokonce dosáhne mírné nadmořské výšky, lze rozdělit malý prostor do několika zón. Současně může být pódium použito pro postel nebo jako místo pro uložení různých věcí.

Územní uspořádání s nábytkem

\ t

Při navrhování ložnice a obývacího pokoje odborníci často používají speciální uspořádání nábytku, které ušetří na získání dalších atributů (příčky, záclony atd.). Skříně, regály a police, které v tomto případě nejsou instalovány podél stěny, ale kolmo k ní, se s tímto úkolem dokonale vyrovnávají. Židle, židle nebo pohovka také pomohou rozdělit obě zóny.

Návrh ložnice a obývacího pokoje: zajímavá řešení v různých stylech

Při rozdělování jedné místnosti do různých zón je harmonie a jednota stylu win-win.

Moderní design ložnice obývací pokoj

TotoDnešní směr je často používán designéry a je zastínit jakýkoliv dekor. Současně se do popředí dostává i uspořádání ložnice a obývacího pokoje. Místnost v tomto stylu vypadá stručně a funkčně, což dokládá barvu, strukturu a strukturu.

Klasický styl

Klasické kánony designu navrhují vytvoření malé rekreační oblasti, kde bude pozornost zaměřena na postele s luxusními polštáři, textilem a zdobeným baldachýnem. Při vytváření zóny pro příjem hostů moderním výkladem klasického stylu. V tomto případě je místnost lehká, prostorná a není přetížena malými detaily.

Loft Style

Loft styl je zaměřen na originalitu myšlenek, otevřenosti a svobody. Integritu stylu lze udržovat pomocí libovolných diskových oddílů.

Brutalita je charakteristická pro podkroví, takže zeď je zdobena imitací zdiva, trámy mohou být vyrobeny na stropě a nábytek často vykazuje známky stáří. A to vše v kombinaci s průmyslovými prvky.

Minimalismus

Pro vytvoření více zón v malé místnosti dokonale zapadá minimalistický styl. V tomto případě se obvykle používají originální barevná řešení, nábytkové transformátory a uzavřené fasády. Vyvážení místnosti pomocí jasných čar a tvarů.

Skandinávský styl

Tento styl je velmi podobný minimalismu. Zde je neutrální barva bílá barva, zastínění kvalitního nábytku, diskrétní výzdoba a vysoce kvalitní textil. Vzhledem k použití různých zonovacích technik nebude taková místnost vypadat těžkopádně.

Ložnice a obývací pokoj ve stejné místnosti: správné použití barvy

Pro vytvoření správné nálady v místnosti používejte různé barvy. V prostoru na spaní nemusí být snadné, protože kromě zajímavého designu by měly být optimální podmínky pro odpočinek.

Monochromatická paleta

Takzvaná kombinace odstínů stejné barvy. Neměli byste si myslet, že je to nudné, protože jedna barva má více než 50 různých variant. Jednobarevná paleta vám umožní dokončit místnost a umožní použití oddílů pro zónový prostor.

Paleta kontrastu

Pokud používáte kontrastní barvy, můžete vizuálně učinit návrh zlomkovým, zvýraznit důležité položky a rozdělit místnost do různých zón. Zároveň by měly odstíny vypadat harmonicky.

]

Neutrální paleta

Neutrální barvy jsou bílé, černé, béžové a šedé. Vzhledem k tomu, že jsou dokonale v kombinaci s ostatními a jinými barvami, což je přízvuk nebo naopak tlumení, jsou často používány v interiéru. Příklademložnice obývací pokoj, mohou být použity pro nábytek, dekorace nebo příčky.

Možnosti dokončování v ložnici obývacího pokoje

Tato místnost by měla být multifunkční, takže k jejímu dokončení můžete použít jak identické, tak různé materiály. Vzhledem k tomu, že je zde rekreační oblast, měly by být všechny šetrné k životnímu prostředí.

Paul

To nejlepší lze nazvat parkety. Pokud jsou finance omezené, pak bude kvalitní linoleum. Efektivně imitují dřevo a jsou odolné vůči teplu a vlhkosti.

Nástěnná dekorace

V tomto případě existuje mnoho možností dekorace na zeď. Univerzální lze nazvat tapetování nebo malování stěn. Lze je kombinovat nebo použít společně s kamenem, panely, korkovou povrchovou nebo dekorativní omítkou.

Povrchová úprava

Pokud jsou stropy v ložnici v obývacím pokoji nízké, můžete je nechat jen namalované. Pokud to umožňuje výška stropu, můžete použít celou řadu závěsných konstrukcí. Víceúrovňový strop umožní zonovanou místnost.

Výběr nábytku pro obývací pokoj

Ložnice i obývací pokoj vyžadují použití velkého množství nábytku, který se v jedné místnosti často nedá snadno kombinovat. V takových případech přichází k záchraně transformace nábytku. Může to být rozkládací pohovka, která bude sloužit jako místo na spaní a pro přijímání hostů.Další možností je skříň, ve které jsou skryty zásuvky a pracoviště.

Osvětlení a dekorace

Při uspořádání ložnice v obývacím pokoji návrháři doporučují použít minimální množství dekoru.

Díky závěsům můžete místnost přeměnit, aby byla co nejpohodlnější. V závislosti na velikosti místnosti a zvoleném stylu se používají světelné záclony, žaluzie nebo pelety.

Jako dekor můžete na stěnách použít polštáře zdobené jasným potiskem - pověsit fotografie.

Světlo také pomáhá zónovým prostorům. V rekreační oblasti by měla být tlumena, a tam, kde se plánuje přijímat hosty, naopak světlé.

Při vytváření interiéru v místnosti, kde se má kombinovat několik zón s různými účely, je třeba věnovat pozornost každému detailu. Pouze tímto způsobem můžete kompetentně kombinovat ložnici s obývacím pokojem, což činí pokoj stylovým a multifunkčním.

Designové nápady pro ložnici-obývací pokoj 16-20 m2. m na fotografii

]