Malebné Albánie: užitečné informace pro turisty o dovolené v roce 2018

Pro ruské turisty se Albánie stalo novým cílem. Tato malebná země se nachází na pobřeží mezi Černou Horou a Řeckem. Rozvoj cestovního ruchu zde začal teprve před několika lety. A nyní je Albánie sebevědomě rozvíjející se zemí, která je vždy připravena přijímat turisty z celého světa. Pro turisty, kteří se chystají zůstat v zemi maximálně tři měsíce, je vízum nepovinné.

Jak se tam dostat

V hlavním městě Albánie je Tirana jediné letiště v zemi, které přijímá mezinárodní lety. Nejsou žádné přímé lety do Albánie z hlavního města Ruska. Ural Airlines otevírá charterové lety ve výšce sezóny. Cena vstupenky začíná od 30.000 rublů a více.

Dovolená na moři v Albánii

Albánie je omýváno vodami Jónského a Jaderského moře. Jejich pobřeží má své charakteristické rysy.

Střediska Jaderského moře

Pobřeží Jaderského moře je oblíbené u turistů s malými dětmi. Vzhledem k tomu, že mnoho pláží se nachází v odlehlých zátokách, jsou chráněny před větrem. Nejoblíbenější letoviska na Jadranu:

  1. Durres je město s asi 200 000 obyvateli. Je zde obrovské množství zábavy pro každý vkus a rozvinutou infrastrukturu: fitness kluby, nákupní centra, lékárny a blíže k plážím - restaurace, kavárny, kluby, promenády, parky.
  2. Shengjin. Zde rádi chodí na dovolenou v Evropěturistů. Před několika desítkami let zde byla malá rybářská vesnice. Dnes je ideálním místem pro zotavení. Díky jehličnatým lesům, které se nacházejí v okrese, je vzduch považován za léčivý. Fanoušci malebné krajiny nepřestávají obdivovat krásu tohoto střediska.
  3. Lelsit Bay se nachází v centrální části země. Vedle ní je mys Kepi Rhodonite. Toto letovisko má bílé pláže a jehličnaté lesy se táhnou podél pobřeží.

Střediska Jónského moře

\ t

Střediska na pobřeží Jónského moře jsou považována za prestižnější:

  1. Ksamil. Místní obyvatelé nazývají toto letovisko Seychely. A to vše díky malebné přírodě. Voda má měkký modrý odstín a písek je bílý. Znalci relaxační dovolené by měli jít na klášterní pláž, která se nachází v blízkosti kláštera sv. Jiří. Na koho se to bude zdát nudné, můžete se vydat na výlet na řecký ostrov Korfu. Měli byste ale nejprve získat schengenské vízum.
  2. Saranda. V tomto malém městečku se nachází dobře rozvinuté turistické a luxusní hotely. Nejoblíbenější pláže ve městě jsou Lukova a Keparo. Voda je zde čistá a dno je většinou oblázkové. Vedle Sarandy se nachází letovisko Borsch, které je známé velmi krásnou krajinou a mořem bohatých modrých odstínů.
  3. Vlora. Tento resort se nachází na křižovatce dvou moří. Pláže pobřeží Jónského moře jsou pokryty oblázky a pláže Jaderského moře jsou písčité.

Cenyna dovolenou v Albánie 2018: hotely, all-inclusive, apartmány

\ t

Náklady na prohlídku v roce 2018 do Albánie pro dvě osoby začínají na 70 000 rublů. Ubytování bude v tříhvězdičkovém hotelu - 7 nocí. Pokud tato doba nestačí, můžete si domluvit prohlídku na 2 týdny. Jeho cena za stejných podmínek pro dva lidi - od 86.000 rublů. V Albánii zatím neexistuje žádný prvotřídní servis, protože země stále získává svou popularitu.

Systém all-inclusive je v zemi velmi vzácný. Ve střediscích nejsou žádné 5hvězdičkové hotely. Některé hotely zahrnují pouze snídani.

Turisté cestující sami si mohou pronajmout byt za 100 dolarů. Přenocování v hostelu s odpočinkem bude vyžadovat 5 eur.

V několika slovech lze Albánii popsat takto: levné, malebné, neobvyklé místo.

Výkon

Ceny potravin v Albánii potěší každého turistu. Oběd v levné kavárně bude stát asi 380 rublů, objednávka v restauraci bude maximálně - 1200 rublů. Náklady na pizzu - 290 rublů, sendvič - 120 rublů.

Za šálek cappuccina budete muset zaplatit 80 rublů, asi 1,5 rublů za 1,5 litru piva. Kvalitní albánská vína jsou velmi známá mimo zemi. Za láhev červeného stolního vína žádají 170 rublů. Voda se doporučuje pouze k pití. 5 litrová láhev stojí 58 rublů.

Atrakce a zábava

Navzdory malému počtu turistů je v Albánii mnoho zajímavých a neobvyklých míst. V této zemimnoho svatyně a kulturní památky, stejně jako významné množství přírodních míst, téměř nedotčených člověkem.

Riviera of Flowers je považována za nejmalebnější z nich. Toto jméno má letovisko se nachází mezi Saranda a Vlora. Pláže jsou zde čisté a velmi krásné. Výstavba výškových budov v areálu je zakázána.

Zajímavostí Albánie je starobylá silnice Egnanta, která má délku několik set kilometrů. Jednou překročila římské provincie. Navzdory tomu, že na některých místech byla silnice zarostlá trávou a zhroutena, stále vypadá působivě.

V Durrës byste měli navštívit benátskou věž. Vstup pro turisty je zde zdarma. K dispozici je také kavárna a bar s příjemnými cenami.

Drač je asi 30 kilometrů od hlavního města Tirany. Je vhodné se sem dostat podívat se na památky.

Středisko Vlora se doporučuje navštívit Národní mořský park "Karaburun-Sazan." Zde byste se měli potápět pod vodou s vybavením a zkušeným instruktorem, abyste viděli krásu podmořského světa, vraky druhé světové války a pozůstatky starých lodí.

V Albánii je mnoho pevností a kostelů. Mohou být vidět všude. Takže ve městě Saranda, v oblasti pláže Dhermi, je asi 30 pravoslavných svatyně.

Dovolená v Albánii s dětmi

\ t

Děti v albánských střediscích se mohou zdát nudné, protože v zemi nejsou žádné vodní parky ani hlavní zábavní střediska.Místo toho mohou nasávat teplý písek a seznámit se s podmořskými obyvateli.

Ve druhé polovině léta je země velmi horká, takže ti, kteří se rozhodli s dítětem odpočívat v Albánii, by měli přijít v září. Písečné pláže Durres, Lyalzat a Shengjin budou ideální pro rekreaci dětí.

Recenze svátků v Albánii: klady a zápory

Na základě přezkoumání rekreantů lze nedostatek hotelů na vysoké úrovni a extrémní teplo v létě označit za nedostatek rekreace v Albánii. V některých hotelech podmínky nesplňují požadavky, a to navzdory průměrným cenám. To zklame cestující špatné dopravní spojení mezi městy v této zemi.

Nicméně, teplé moře, bílý písek a krásná příroda nemůže, ale radovat se turistům. Výhody rekreace lze připsat i cenově dostupným nákladům na bydlení a stravu a přátelský přístup místních obyvatel ke všem svým hostům zanechá příjemnou stopu v paměti návštěvníků.