Masky pro růst vlasů doma. Nejúčinnější recepty

Krásné dlouhé vlasy byly vždy pýchou každé dívky. Ale bohužel ne každý se může chlubit. Důvody pro špatný růst vlasů může být mnoho: od špatných diet a nedostatku vitamínů, přes časté stresy nebo zdravotní problémy. Každý z nás však může pomoci našim vlasům sami. K tomu stačí pravidelně masku, která může stimulovat jejich růst.

Vlastnosti používání domácích vlasových masek

Samozřejmě v obchodě nebo lékárně můžete najít obrovský výběr různých kosmetických přípravků, které slibují, že náš účes bude silnější a objemnější. Náklady na takové vlasové přípravky jsou však poměrně vysoké. Kromě toho si nemůžete být jisti přirozeností složek používaných pro jejich výrobu a absencí alergií.

Je mnohem bezpečnější používat masky na vlasy, které jste vyrobili doma. Jejich příprava vám nezabere mnoho času, ale budete si zcela jisti přirozeností tohoto nástroje.

Existují některá pravidla pro jejich použití:

 1. Pro dosažení maximálního účinku je důležité přesně dodržovat proporce a časy uvedené v receptu.
 2. Aby se zabránilo výskytu alergické nebo jiné negativní reakce, musíte po aplikaci přípravku na vlasy sledovat své pocity. Pokud pociťujete pocit pálení nebo jiné nepříjemné pocity, měla by být maska ​​vymyta. To platí zejména pro masky, které zahrnujíalergenní složky (kuřecí vejce, přírodní med atd.).
 3. Účinek použití speciální masky si můžete všimnout, pouze pokud je postup prováděn pravidelně.
 4. Odborníci doporučují pravidelně měnit masky. Výsledek bude lepší, pokud bude přístup k péči o vlasy komplexní.

Maska pro podporu rychlého růstu vlasů

\ t

Ve většině případů je důvodem špatného růstu vlasů nedostatek některých vitamínů, především vitamínů skupiny B. Náprava založená na černém chlebu pomůže napravit situaci.

Pro takovou masku bude vyžadováno:

 • af část bochníku černého žitného chleba;
 • 1 litr vody.

Maska je připravena velmi rychle a aplikována na nemyté vlasy. K přípravě je třeba namočit strouhanku do teplé vařené vody. To trvá 1 hodinu, než všechny živiny z chleba mohou jít do vody. Po hodině musí být tedy strouhanka vytlačena z vody a výsledná kapalina musí být vtřena do vlasových kořínků.

Poté, co je pokožka hlavy dobře naolejovaná, musí být vlasy zabalené (na hlavu můžete jednoduše vložit sáček nebo speciální čepičku), což vytvoří efekt sauny. Tato maska ​​by měla být na vlasy po dobu 30 minut, po které stačí jen umýt hlavu šamponem.

Ti, jejichž vlasy jsou příliš suché, mohou do takové masky přidat esenciální oleje a majitelé mastných vlasů mohou do svého složení přidat citrónovou šťávu. Díky tomu budou vlasové kořeny silnější, zatímcovlasy jsou krásnější.

Maska na hořčici

Domácí maska ​​připravená na bázi suché hořčice dobře fungovala. Vyžaduje následující složky:

 • 1 lžíce hořčičného prášku;
 • ½ šálku kefíru (jeho obsah tuku může být jakýkoliv).

Příprava masky začíná tím, že se hořčice a kefír míchají a nechávají se 15-20 minut. Během této doby bude směs silná.

Přípravek aplikujte pouze na kořeny vlasů, vyhýbejte se kontaktu s odhalenými konci kůže a vlasů. Po nanesení masky musíte zabalit hlavu ručníkem a nechat ji 15 minut.

Stojí za zmínku, že mírný pocit pálení z takové nápravy je normální. Ale pokud se náhle objeví těžké nepohodlí, pak byste měli okamžitě masku omýt teplou vodou bez šamponů. Je nemožné, aby taková maska ​​nebyla delší než 1 čas v 7-10 dnech.

Pivní maska ​​

Pivo pro přípravu takové masky by mělo být přijato v kvalitě. Je nejlepší zvolit, že nežijete pasterizované. Jeho základní látky mohou učinit vlasy zdravějšími a lesklejšími. K výrobě pivní masky budete potřebovat 500 ml dobrého piva a 200 g žitného chleba.

Chléb se rozpadne na kousky a nalije pivo. To by mělo být provedeno v široké misce s vysokými stěnami, takže v ní můžete použít směšovač. Mák nechte 20-30 minut. Poté promíchejte obsah nádoby se směšovačem, dokud nebude homogenní.

Výsledná hmota se aplikujena čisté, suché vlasy a namočte po dobu 40 minut, pak důkladně opláchněte vodou. Pravidelné používání takové masky bude vaše vlasy lesklé, dále posílit.

Pepřová maska ​​

Pálivá paprika má příznivý vliv na stav vlasů a vlasové pokožky a působí na vlasové folikuly, což způsobuje rychlejší růst vlasů. K vytvoření masky na pepř budete potřebovat:

 • vaječný žloutek;
 • tinktura z feferonky;
 • čerstvá citronová šťáva;
 • olej z lopuchu;
 • přírodní tekutý med.

Všechny složky musí být odebrány ve stejném množství a smíchány tak, aby hmota měla homogenní konzistenci. Aplikace takové masky by měla být prováděna nejen na pokožce hlavy, ale i na vlasech. Je důležité, aby se hlava dobře ohřála polyethylenem a teplým šátkem nebo šátkem. Po půl hodině musíte dobře umýt vlasy vodou. Pokud pociťujete nepříjemné pocity, je třeba nástroj nejdříve vyprat.

Maska lopuchu

Dívky často používají olej z lopuchu jako nástroj, který pomáhá vyhnout se nadměrnému vypadávání vlasů. Na základě toho si můžete připravit masku, která může nejen zastavit jejich ztrátu, ale také stimulovat růst. Budete potřebovat:

 • olej z lopuchu;
 • cibulovou šťávu;
 • přírodní med;
 • tekuté mýdlo.

Všechny součásti musí být odebrány ve stejném množství. U dívek se středně dlouhými vlasy je obvykle dostačující 1 lžíce každé složky. Všechny složky se míchají až do té dobypóry, dokud se hmota nestane homogenní konzistencí. Poté ho naneste na celý povrch vlasů včetně kořenů a jemně masírujte pokožku hlavy. Masku je třeba udržovat na hlavě asi 2 hodiny. Chcete-li se zbavit cibule vůně, vlasy by měly být umýt teplou vodou, která přidává šťávu z čerstvého citronu.

Vaječná maska ​​

Kuřecí vejce se často používají k výrobě domácích masek na vlasy. Obsahují mnoho stopových prvků, které posilují vlasový folikul a vedou ke zvýšení růstu vlasů. To bude vyžadovat následující produkty:

 • 1 vejce;
 • olivový olej a přírodní med.

Med a rostlinný olej by se měly používat ve stejném poměru (1 polévková lžíce, pokud má srst průměrnou délku).

Všechny složky jsou dobře promíchány. Maska je rovnoměrně rozložena do vlasů. Z výše uvedeného je třeba ho zahřát a držet asi 20-30 minut. Pak si musíš umýt hlavu. Doporučuje se postup opakovat 1 krát za 5-7 dnů.

Vitaminová maska ​​

Je důležité si uvědomit, že ne všechny vitamíny lze vzájemně kombinovat. Nejúčinnější budou tedy tyto kombinace:

 1. B2 + B6;
 2. C + B9;
 3. A + C + E;
 4. C + E.

Kterýkoli z těchto vitaminů lze zakoupit v lékárně v ampulích. K přípravě masek se smíchají ve stejném poměru.

Každá z těchto masek je schopna saturovat vlasy základními vitamíny a zajistit jejich rychlý růst. Před použitím vitamínového léku,měli byste zkontrolovat, zda máte alergickou reakci na tyto vitamíny. K tomu se malé množství vitamínové masky aplikuje na kůži za uchem. Pokud po 10-15 minutách nevyjde žádná negativní reakce, můžete takovou masku bezpečně použít.

Takovou masku udržujte na vlasech asi 40-50 minut a navíc ji zahřejte. Průběh používání vitamínové masky - 15 procedur, které je třeba udělat ne více než 3x týdně. O měsíc později se kurz může opakovat.

Navzdory zdánlivé jednoduchosti takových masek mohou být velmi účinné. Je však třeba mít na paměti, že by měly být prováděny pravidelně, protože z 2-3 postupů bude účinek zanedbatelný. Ale po 1-2 měsících pravidelných procedur, můžete si všimnout, že vaše vlasy se staly nejen poslušné, lesklé a silné, ale také lépe rostly.