Moderní design dětského pokoje pro chlapce: ne nudné nápady na fotografiích

Uspořádání dětského pokoje je nákladné, obtížné a odpovědné zaměstnání. Tento proces je zároveň zajímavý a příjemný. Design místnosti pro chlapce závisí na věku malého majitele, na tvaru místnosti, preferencích, zájmech a koníčcích dítěte. Současně by nábytek a dekorace měly být šetrné k životnímu prostředí a bezpečné. Článek představuje designové projekty chlapeckých místností pro všechny příležitosti.

Navrhněte místnost pro chlapce podle věku

Věk chlapce je nejzákladnějším a nejzákladnějším aspektem pro vytvoření funkčního, pohodlného a pohodlného interiéru místnosti. Když je dítě stále poměrně malé, měl by se návrh školky obrátit především na rodiče. Když jsou dospělí v klidu, šťastní, v rodině je uklidněná nálada - dítě, respektive pocit, že to všechno bude také veselá a aktivní.

Dítě začíná vyrůstat, má preference v kreativitě a hrách, koníčcích, oblíbených aktivitách. V interiéru svého pokoje už chtějí vidět kreslené postavičky. Ve školním věku jsou hry posouvány do pozadí a prostor není nutný pro ukládání hraček, ale pro sportovní doplňky a knihy. V adolescenci může dítě vyjádřit svůj názor na své přání ohledně interiéru a designu svého pokoje - vzoru přehozu, barvy záclon a tapet atd.

Konstrukce chlapce v pokoji do 3 let

Místnost pro děti do tří let musí být uspořádána v pastelových, jemných tónech. V herně a rekreační oblasti můžetepoužívat světlé barvy v podobě samolepek, samolepek a hraček.

V tomto věku, kdy se dítě jen učí používat a chodit, je bezpečnost hlavním argumentem při návrhu místnosti pro chlapce. Výzdoba by měla být minimální a vše by mělo být provedeno co nejjednodušším způsobem - přinejmenším nábytek, na podlahu se nanese teplý koberec.

Na nábytku by měly být zaoblené rohy. Stůl a židle - přiměřený růst chlapce. Pohodlný a bezpečný systém pomůže vytvořit posuvné mechanismy, skladovací systémy bez dveří.

Designový pokoj chlapec 3-5 let

V tomto věku chlapec ukazuje svou individualitu, může snadno vyprávět o svých preferencích a přáních. Nábytek v místnosti by měl být vyroben z bezpečných materiálů a není nebezpečný, je důležité, aby byl snadno čistitelný a čistý. Nejlepší je použít zásuvky a omezit otevřené police na knihy a hračky.

V designu místnosti můžete použít jasné barvy. Obraz pokoje může výrazně změnit světlé záclony, barevný přehoz, dětský stůl s barevnou barvou.

Místo pro zábavu by mělo být bezpečné a pohodlné, protože v tomto věku děti většinou tráví tvůrčí činnosti a hry. Fyzický vývoj je nyní nesmírně důležitý. Proto je-li v místnosti místo, je nutné instalovat sportovní vybavení - nosník s lanem, kroužky, mřížky.

Návrh místnosti pro chlapce od 6 let

Bživota dětí kromě hry se objevují třídy. Psací stůl, židle nebo nastavitelná židle by měly být povinnými atributy dětského pokoje. Je důležité zajistit regály pro ukládání knih, stejně jako systém pro skladování hraček, o které se chlapec stále zajímá. Musí to být prostor pro praxi a kreativitu. Může se jednat o desku, na které bude možné psát magnetické bloky - pro upevnění prvků kreativity při zábavných a zajímavých aktivitách.

Z nějakého důvodu se stalo tak dojaté, že místo kolem okraje našich krajanů není příliš racionálně využíváno. Pokud přemístíte radiátor do jiného, ​​můžete získat plnohodnotné místo pro práci. Současně bude existovat přirozený zdroj světla a kolem okenního otvoru může být mnoho úložných systémů.

Místnost pro školáky

Většinou je chlapec zaneprázdněn učením a tvorbou. Skladovací systémy pro hračky jsou časem znovu vybavit sportovní atributy a knihy police. Dítě už má své povinnosti. Stále může trávit svůj čas ve hrách, takže prostor místnosti musí být rozdělen do zón. Místa her a sportovních aktivit by se neměla protínat se zónami tvořivosti a studia.

Velká mapa na stěně pomůže studentovi rychle se naučit zvyky různých zemí, „vidět“ svět a v budoucnu bude mít vynikající stupně zeměpisu. Ve výzdobě místnosti můžete vytvořit barevné akcenty pomocí fotografické tapety nebo ze stejné velké mapy.

Myšlenkyinteriér pro teenagerovu místnost

V tomto věku je žádoucí plánovat vše společně s teenagerem. Hlavní úkol - setkat se v pořádku a základní koncepci. Tapety s auty a mláďata teenager nedovolí pokleit v jejich domově. Zajímavým řešením pro zeď bude imitace zdiva. Poznámky o brutalitě a originalitě tak budou přeneseny do interiéru místnosti. Dobrá volba - tapeta s tiskem fotografií. V současné době existují modely, které si můžete několikrát namalovat.

Z nějakého důvodu, teenageři jako tmavé, tmavé stěny v místnosti. Pokud se to již stalo, pak lze pomocí pestrých textilií nebo dekorů na stěnu vytvořit akcenty a světlé barvy v šedém interiéru místnosti.

Uspořádání místnosti pro dva chlapce

Zdá se, že problémy rodičů se při organizaci jedné místnosti pro dva syny zdvojnásobují. Nápady, které již využily tisíce rodin, přijdou na záchranu. Praktické uspořádání dvou lůžek - patrová postel. Toto řešení minimalizuje náklady na úložný prostor. Totéž lze provést s úlohami. Je nutné si koupit stůl, na kterém se budou obě děti cítit pohodlně.

Dva dospívající chlapci ve stejné místnosti

Patrová postel není vhodná pro chlapce, kteří mají velký věkový rozdíl. Loft postel v tomto případě by bylo dobrou volbou pro děti. Vícedospělého syna - místo dole. V tomto provedení bude dostatek prostoru pro uspořádání zóny tvořivosti nebo obsazení, jakož i úložných systémů.

Pokud prostor místnosti umožňuje, pro chlapce přibližně stejného věku, oddělené postele budou vypadat skvěle v dětském pokoji.

Mnohé byty, zejména ve starých domech, jsou poměrně skromné. V tomto případě multifunkční nábytek - pusinky a skladovací systémy, které mohou být přeměněny pod policemi nebo knihovnou, se na záchranu postarají lůžka se zásuvkami v dolní části, které jsou vyvýšené.

Lehký nábytek a nástěnné dekorace, velké zrcadlové plochy mohou opticky zvětšit malý prostor školky. Dobrá volba pro úsporu místa bude vestavěný nábytek nebo postel na pódiu. V takovém pódiu můžete vybavit prostorný úložný systém.

Tématické interiéry

Každé dítě je jiné, takže každý z nich má své vlastní preference a koníčky. Na základě toho si rodiče mohou vybrat vhodný design pokoje pro svého syna.

Námořní témata

Moře je nejoblíbenějším tématem pro chlapecký pokoj, protože mnoho lidí často dává přednost všemu, co jim může připomínat lodě, plavby, piráty. Mohou to být postele, lodě a záclony, plachty. Toto téma ukazuje rodičům širokou škálu aktivit afantazie.

Téma komiksu

Barevné obrázky, které děti milují, také pomohou rodičům chlapců vyřešit problém s designem místnosti. Nepoužívejte příliš světlé barvy, které mohou agresivně ovlivnit psychiku dítěte.

Indiáni

V dětství hráli všichni indiáni. Moderní děti nejsou výjimkou. Můžete nastavit wigwam, ve kterém děti budou trávit svůj čas, odejít do důchodu, skrýt některá tajemství. Zejména tato myšlenka bude relevantní pro rodiny, kde žijí dva chlapci.

Sportovní témata

V dětském pokoji není nutné pořádat posilovnu. Nástěnná výzdoba se sportovními fotografiemi, plakáty, nábytkem, připomínajícím sportovní vybavení, kresby na textiliích se sportovní tématikou umožní rodičům vytvořit atmosféru sportovního konceptu.

Prostorová galaxie

Osvětlení zavěšeného stropu, zářící v tmavé tapetě, hvězdné nebe, lesk z nerezové oceli, obraz planet na fotografii tapety, použití nýtů v nábytku - to vše v chlapcově pokoji.

Návrh dětského pokoje pro chlapce na fotografii

]