Moderní záclony v ložnici. Tituly textilního dekoru vaší ložnice

Ložnice v našem bytě je místem, kde po dlouhém pracovním dni obnovíme svou sílu a energii. Proto by jeho nastavení mělo přispět k řádnému odpočinku. Nedílnou součástí interiéru ložnice jsou záclony. Proto by se k jejich výběru mělo přistupovat zodpovědně.

Vzhledem k různorodosti designu, barev a textur záclon můžete vždy zvolit správnou možnost pro svůj pokoj. Jaké záclony budou relevantní v roce 2018?

(14 )

Dlouhé klasické záclony

\ t

Textura a střih klasických závěsů se dlouho nezměnily. Kromě toho, každý nový sezónu, návrháři interiérů navrhnout použití nových tkanin a barev. Ať už jsou to klasické dlouhé záclony, budou vždy vypadat elegantně a dávají místnosti zvláštní pohodlí.

Charakterem klasických záclon jsou:

 • ušlechtilé tkaniny;
 • syté barvy;
 • rovný řez;
 • přesné proporce;
 • dekorativní doplňky.

Za tradiční možnost lze považovat posuvné závěsy s hedvábným lambrequinem. Mohou být zdobeny střapci, třásněmi a sbírat vlásenky.

V dnešní době jsou populární dlouhé závěsy z bohatých odstínů, které nemají lesk a připomínají kvaš. V tomto případě může tyl opakovat odstín záclon, pouze silně zředěný nebo zcela průhledný.

]

Záclonyv ložnici na průchodce

Průchodky jsou plastové nebo kovové kroužky, které rámují otvory v tkanině. Dnes jsou průchodky na vrcholu své popularity.

Každý z těchto kroužků má dvě části, které se pevně dotýkají tkaniny. Tím se získá pohodlné a spolehlivé upevnění, které umožňuje, aby se závěs mohl snadno posouvat podél okapu. Díky průchodkám je možné kombinovat různé záclony na stejném okně, které se od sebe liší hustotou a vejde do interiéru.

Závěsy je možné zavěsit na průchodky pouze na kulaté římse. A protože jsou umístěny ve tkanině ve stejné vzdálenosti, výsledné záhyby budou stejně hladké. Samotná díra je neviditelná, takže se zdá, že záclony jsou prostě prošpikovány římsou.

Pokud okapy nezapadají do konstrukce místnosti, mohou být závěsy položeny na speciální háky, které jsou připevněny ke stěně. Vypadá to velmi snadno a stylově.

Vlastnost závěsů na průchodce lze nazvat skutečností, že jsou velmi lakonické. Nejsou vyrobeny tak, aby zdobily závěsy, pelety nebo jiné doplňky. Veškerá pozornost je zaměřena na barvu a strukturu záclon. Jediná přípustná dekorace v tomto případě - boční háčky nebo umělecké tipy.

Moderní záclony v ložnici 2018 s tiskem fotografií

3D tisk je dnes neuvěřitelně populární. Proto se začal používat pro zdobení záclon. Záclony s tiskem fotografií si můžete koupit ready-made neboobjednávka ve specializovaných prodejnách, kde si můžete vybrat libovolný vzor.

Samozřejmě si můžete vybrat takové záclony pouze v případě, že je vnitřek místnosti již definován. V tomto případě se mohou stát hlavním zaměřením designu a zdůraznit individualitu jeho majitele.

Díky použití moderních technologií kreslících vzorů na tkanině nezmizí pod vlivem slunečních paprsků a po dalším praní neztratí svůj jas. Fotografický tisk lze aplikovat na satén, satén, gabardinu, zatemnění a další průsvitné tkaniny.

Existuje několik druhů tisku fotografií na záclony. Takový obraz může být plochý a objemný, což opticky rozšíří prostor v místnosti. A díky vhodnému trojrozměrnému obrazu můžete snadno relaxovat, což přispěje k řádnému odpočinku.

Záclony v ložnici v moderním stylu s lambrequin

Tento název má horizontální zakrytí, které je zdobeno horní částí opony. Lambrequin nemá žádnou funkční zátěž, ale je jednoduše používán k tomu, aby dodal oknu milost a celková atmosféra má zvláštní kouzlo.

V minulosti byly lambrequiny téměř identické a používaly se výhradně pro záclony nebo záclony. Dnes je lze nalézt naprosto na jakémkoli typu záclon a dokonce i na plastových roletách.

Dnes jsou lambrequiny rozděleny do těchto typů:

 1. Měkká. Toto sukno je vyrobeno z jednoho kusutkanina a sestává z svagov, kovových forem, peroxidů, de-jabot nebo kravatu.
 2. Tvrdé. Tkanina pro ně má netkaný podklad, což ztěžuje. V tomto případě může být spodní okraj rovný a oříznutý ve formě oblouku, šikmé čáry nebo vzoru.
 3. Prolamované. Taková garnýž přes celý povrch je ozdobena ornamentem, který je řezán laserem.
 4. Kombinováno. Umí kombinovat různé typy garáží. Může to být například tvrdý proužek, který pokrývá okapy a měkké závěsy.

Lambrequin lze kombinovat se záclonami v různých kombinacích, v závislosti na stylu, designu a vašich preferencích. Je však třeba mít na paměti, že je schopen vizuálně snížit místnost, takže pokud je výška stropu nižší než 2,5 metru, měli by být používány opatrně.

Zatemnění

Jednou z posledních novinek byly zatemňovací závěsy. Jedná se o velmi hustou tkaninu, která dokáže odříznout pouliční světlo v okamžiku a vytvořit soumrak v ložnici. Pro dosažení této výjimečné propustnosti světla je použita speciální struktura vláken. Pro tento účel jsou propleteny saténové a polyesterové příze, z nichž jsou vyrobeny vícevrstvé textilie. Průhlednost bude záviset na hustotě tkaniny.

Navzdory tomu, že výpadek je vícevrstvá tkanina, je snadno překrytý. Z tohoto důvodu jsou vyrobeny různé závěsy (zvedání, posouvání atd.).

Římské rolety

Toto je jeden ztypy zvedacích závěsů, často používané pro ložnice. Římské záclony jsou pruhy látky, ve kterých jsou pevné strany připevněny k mořskému okraji. Když je taková opona zvednuta, objeví se na ní i záhyby, které leží na sobě.

Na základě návrhu ložnice mohou být jedinou širokou oponou, která zcela pokrývá celý otvor okna nebo se skládá z několika záclon.

Pro šití tohoto typu opony používají silnou tkaninu (mušelín, taft, hrubý len, organza atd.). Mohou být prosté nebo zdobené květinovým potiskem. Kromě toho vypadají dobře s lambrequin, záclony, tylu.

Rakouské záclony

Variace závěsů, jejichž délka je mírně pod úrovní okenního parapetu. Charakteristickým rysem rakouských záclonek jsou volány a pastelové barvy, které se shromažďují po celé délce. Někdy jsou zdobeny luky, třásněmi nebo různými vlásenkami. Zvláště efektivně budou vypadat v romantickém stylu (Provence, Středomoří, shebbi-chic, atd.).

Kisei

Závitové záclony se používají k vytvoření rafinované atmosféry. Mušelín může být tkaný nebo kovový, jednobarevný nebo vícebarevný, zdobený flitry, korálky a další výzdobou.

Navzdory skutečnosti, že muslin má strukturu vzduchu, dobře rozptýlí světlo. A díky jeho plasticitě můžete vytvořit různé závěsy. Ložnice bude vypadat nejlépe tmavěžinylková vlákna.

Japonské panely

Panely v japonském stylu jsou látky, které jsou dobře nataženy na rámu. Délka, struktura a barvy japonských panelů mohou být různé. Někdy jsou kombinovány s jinými typy záclon, nejčastěji tylem.

Záclony v ložnici: foto 2018, moderní myšlenky, pravidla volby

Co bych měl hledat při výběru záclon do ložnice:

 1. Hlavním kritériem pro moderní záclony je vysoký stupeň ochrany před světlem. Proto musíte vybrat ty, které jsou vyrobeny z hustých tkanin.
 2. Nejlepší je, když mají pastelové nebo tmavé odstíny bez vzoru nebo s bledým obrazem. Pokud jsou jejich barvy příliš světlé, rozptýlí a ruší spánek.
 3. Závěsový materiál musí být šetrný k životnímu prostředí (prádlo, satén, bavlna, samet). Je povoleno malé množství syntetických vláken v tkanině (ne více než 30%).
 4. Barva záclon musí být v souladu s ostatními textilními prvky v místnosti (polštáře, přehoz atd.)

Úkolem záclon v ložnici je vytvořit útulnou a klidnou atmosféru, která se rychle zbaví záporů nahromaděných během dne a přispěje k řádnému odpočinku.