Nádherná střediska Slovinska: nezapomenutelná dovolená v malebném regionu Evropy

Chcete si odpočinout v útulném koutě Evropy obklopeném Jaderským mořem a Alpami? Slovinsko je přesně to, co potřebujete. Centrální ulice jeho měst se zdají uvízlé ve středověku, a starobylé hrady, umístil v hustých lesích na břehu řeky, udržet staletá tajemství v jejich zdech. To však nejsou jediné výhody země. Zde jsou ideální podmínky pro regeneraci horkých pramenů a skvělou dovolenou na pláži u moře.

Jak se tam dostat

Hlavní mezinárodní letiště v zemi leží 25 km od Lublaně. Náklady na přímý let z Moskvy začínají od 260 eur. Doba letu je asi 3 hodiny. Můžete se sem dostat s transfery. Tato možnost bude levnější, ale čas strávený na silnici bude více.

Let přes Varšavu trvá 7 hodin a stojí od 145 eur. Cesta přes Istanbul trvá 8 hodin. Vstupenky stojí asi 175 eur.

Další letiště v zemi se nachází v Portoroži. Během turistické sezóny z Moskvy se zde konají spojovací lety s přestupem v Lublani. Náklady na let začínají od 310 eur.

Ze Záhřebu, Vídně a Budapešti můžete přijet do Slovinska autem.

Dovolená ve Slovinsku 2018: ceny bytů

Všechny hotely v zemi nabízejí turistům moderní, pohodlné pokoje. Systém all inclusive zde není. Většina hotelů nabízí hostům polopenzi, některé pouze snídaně. Současně je zde obrovské množství restaurací a kaváren.

Lze volat ceny potravinpřijatelné. Pro komplexní oběd v síťových zařízeních platí turisté asi 5-6 eur. Večeře v kavárně nebo restauraci bez alkoholu je možné za 8-10 eur. Pokud si objednáte víno, průměrný šek bude roven 15-20 eur.

Na lůžko v hostelu v Lublani bude požádáno o 15 eur za noc. Pokoj pro 2 osoby ve 3hvězdičkovém hotelu bude stát 40 eur, 4 hvězdy - od 120 eur. Ubytování v hostelu Maribor bude od 35 eur. 2-lůžkový pokoj v hotelu 3 hvězdy - od 40 eur, 4 hvězdy - od 85 eur. Nejlevnější ubytování v Portoroži je dvojitý stan v kempu za 35 eur za den. Životní náklady ve dvouhvězdičkovém hotelu začínají od 50 eur, 5 hvězdiček - od 210 eur.

Mnoho 4 a 5 hvězdičkových hotelů má své vlastní pláže. Většinou jsou ale slovinské pláže obecní, vstup je zde zdarma. Pro lehátko a slunečník, návštěvníci jsou požádáni o 5 eur.

Zábava na plážích ve Slovinsku

Nejoblíbenější zábavou na pobřeží Jaderského moře je potápění. Vody jsou zde čisté. Nejlepší místo k potápění se nazývá Cape Madonna v Piranu. V tajemné podvodní jeskyně žijí malebné ryby, pro které je zajímavé sledovat. Potápěčské školy pracují v Portoroži. Náklady na plné studium stojí asi 250 eur. Cena potápění s instruktorem v rozsahu 35-70 eur.

Fanoušci windsurfingu a jachtingu musí jet do Izoly nebo Struyan.

Dovolená ve Slovinsku: Střediska

\ t

Země se vyznačuje svou miniaturní velikostí. Délka pláží zde není více než 46 km. Přesto však Slovinsko stojí za to,přijít sem na dovolenou na pláži.

Zbytek v Portorož

Před několika stoletími bylo toto středisko zábavním centrem pro rakousko-uherské aristokraty. Od té doby je vše prostupováno šikem a milostí. Vrcholem Portorože se stal elegantní výběr wellness procedur. Termální vody střediska mají příznivý vliv na dýchací ústrojí, močový systém a pohybový aparát.

Zbytek v Piran

Toto letovisko je považováno za jedno z nejmalebnějších na celém pobřeží Jaderského moře. Piran je městské muzeum s krásnými uličkami a středověkými budovami. Po staletí bylo toto město pod ochranou Benátek. Proto zde můžete stále cítit ducha středověké Itálie v každém detailu.

Druhé jméno Pirana je „město soli“. Od roku 804 zde byla vytěžena slavná Piranská sůl, která má jedinečnou slabě nasládlou chuť. Před mnoha stoletími byla jeho hodnota rovna ceně zlata. Dnes ji může každý turista koupit za dostupné peníze.

Zbytek v Isola

Město bylo více než 7 století ovládáno Benátskou republikou, která na něm zanechala nesmazatelný otisk. Isola byla založena v éře starověkého Říma. Od té doby, tam jsou pozůstatky silnic, které jsou dnes pod vodou v blízkosti pláže San Simon.

Zbytek v Koperu

Je to největší město na jadranském pobřeží Slovinska. Během své dlouhé historie měl mnoho jmen: Aegis, Caprice, Kapodistrias atd.Koper, turisté se budou moci seznámit s historií a architekturou resortu. Mnoho domů je postaveno v gotickém slohu a připomíná renesanci. Arterio a Foresterio Palaces, Praetorian Palace, Palác lodžie jsou jen malým seznamem toho, co musíte vidět, když odpočíváte v Koperu.

Dovolená ve Slovinsku s dětmi

Slovinsko nabízí luxusní podmínky pro turisty s malými dětmi. Zdá se, že zde všechny služby a zábava jsou vytvořeny speciálně pro malé cestovatele. Místní obyvatelé prostě idolizují děti, takže se mohou snadno dostat ven k dítěti a dát mu nějakou příjemnou drobnost nebo s ním zacházet s dobroty.

Jediné, co byste měli věnovat pozornosti při výběru letoviska pro dovolenou s dítětem, jsou jeho pláže. Vzhledem k tomu, písečné pláže pro tento region nejsou typické. Nejlepší místo pro děti lze nazvat resort Isola. Navzdory tomu, že pobřeží je pokryto oblázky, je speciálně vybaveno pro děti.

Recenze dovolené ve Slovinsku

\ t

Recenze těch, kteří již navštívili Slovinsko, pouze posilují touhu navštívit tuto zemi. Turisté slaví úžasnou přírodu, teplé a čisté moře, vysokou úroveň služeb v hotelech, chutnou a levnou kuchyni a mnoho dalších výhod místních středisek.

Z těchto nedostatků poukazují pouze na to, že téměř všechny obchody v zemi jsou zavřeny v 18:00 hodin av neděli většina z nich vůbec nefunguje. Také na den volna mohou být problémyveřejné dopravy, neboť její pohyb je významně omezen.