Nejkrásnější místa přírody: Zajímavá fakta o ohromujících koutech planety

V celém světě není nikdo, kdo by mohl navštívit všechna místa naší planety, které mají úžasnou krásu. Ve světě šíleného množství krásných míst naší přírody. Není dost života, abyste viděli všechny ty nejúžasnější rohy Země. Dokonce i popis všech z nich je obtížný, téměř nemožný úkol. Proto Vám představíme jen několik takových míst, která určitě potřebujete navštívit a vidět na vlastní oči. Fotografie krásných míst přírody nesdělují veškerou krásu, která existuje ve skutečnosti.

Velký bariérový útes

Velký bariérový útes je nádherné místo na pobřeží Austrálie. Útes byl vytvořen v důsledku akumulace korálových organismů o délce více než dva tisíce kilometrů, šířce od 2 do 150 km. Je velmi těžké popsat všechny krásy australského útesu se slovy, není jich dostatek a slovní zásoba.

Pohoří Rokis

Dalším krásným místem naší přírody je Rokis. Chcete-li ho vidět, pokračujte v cestě do Kanady. Zvláštní pozornost si zaslouží krása vytvořená přírodou. Zasněžené vrcholky hor nahrazují nejčistší zrcadlová jezera, mohutné lesy pokračují ve fascinujících pláních. Úžasné jeskyně a impozantní krásy vodopádů. Na území formovaného pohoří je šest národních parků.

Konyo-Kristalis nebo Crystal River

Koruna Crystal je džungle Střední Kolumbie. Místní říkají tato řeka - řeka pěti barev nebo „útěk“z ráje. " Křišťálová řeka je nejneobvyklejší řekou na světě, její barva je červená, žlutá, zelená, modrá a černá. Druh duhy vytváří řasy žijící v řece. Během jejich kvetení nelze omráčení popsat slovy.

Arizonská vlna

Abychom viděli tuto ne pozemskou krásu vytvořenou přírodou, jdeme do Colorada. Déšť a vítr vytvořily nádhernou krajinu. Hory tvořené z nejstarších písečných dun asi před 200 miliony let, mají příležitost vidět ne všechny. Aby nedošlo ke zničení nestabilní písčité krásy, vstupuje do dne pouze deset lidí.

Jezero Skvrnité Kliluk

Jít do Kanady. Jezero Kliluk se během letního tepla vydává na jedinečný vzhled a stává se nejkrásnějším místem na planetě. Někteří lidé to nazývají Skvrnité jezero, a pro Okanagan Indiány, jezero je posvátné místo. Pokusme se popsat letní krásu a vysvětlit nadpozemské kouzlo této nádrže. Když přijde letní horko, jezero vyschne a na povrchu se objeví ostrovy různých barev, na které můžete chodit. Tato krása vyplývá z obsahu různých minerálů ve vodě, jako je sodík, vápník, síran sodný, hořčík, stříbro a titan. Obdivujte tuto krásu pouze z dálnice. Pokud jste bělošský turista, místní vás nenechají na jezero.

Mramorové jeskyně

Pokračuje v našem seznamu nejkrásnějších míst na planetě. Jezero Storm se nachází nahranice Argentiny a Chile. Nejoriginálnější částí jezera jsou mramorové jeskyně, které se nacházejí na straně Chile. Vícebarevný mramor přitahuje mnoho turistů, a když sluneční paprsky dopadají na minerál, máte pocit, že jste v pohádce. Jeskyně v takovém okamžiku začnou přetékat barvami duhy.

Niagarské vodopády

Pokud jde o nejkrásnější místa přírody, od školních časů si pamatujeme Niagarské vodopády, které právem zaujímají jedno z prvních známých krásných míst na světě. Vodopád se skládá ze tří nejsilnějších potoků. Síla, z níž voda padá z výšky padesáti tří metrů, je impozantní a přírodní krásy Niagarských vodopádů nenechávají nikoho lhostejného.

Waitomo - jeskyně světlušky na Novém Zélandu

Existují úžasná místa nejen na povrchu. Jděte dolů pod zem, kde se dostanete do vápencových jeskyní. Samotná jeskyně je dechberoucí. Představte si místní obyvatele jeskyní - světlušky. Stovky tisíc malých světel vytváří jedinečný vzhled.

Ledové jeskyně ledovce Vatnajöködel

Jeskyně, které mají být vidět, jsou jeskyně ledovce Vatnajöködel. K tomu, jít na Island. Krásu těchto míst můžete popsat dlouhou dobu, ale řekněme pár slovy: „Skončila jste v pohádce„ Sněhová královna “. Při pohledu na nejkrásnější ledové jeskyně je dechberoucí.

Barevné skály Zhangye Dansya

Nyní jsme v Číně. Skály Zhangye Dansya jsou formaceze skal, které maloval neviditelný umělec v různých barvách - zelené, oranžové, žluté, šarlatové a šedo-modré. Je lepší dívat se na tuto krásu za svítání nebo za soumraku, kdy skály svítí různými odstíny a neustále mění barvu.

Podvodní vodopády Mauricius

Jedním z tajemných míst v Indickém oceánu je podvodní vodopád Mauricius. Tento zázrak přírody se nachází v blízkosti pobřeží, které je nejlépe vidět ze vzduchu. Podvodní pohyb vytváří pohled na neuvěřitelně krásné písčité vodopády, které jdou do útrob země.

Hallerbos - Modrý les

Belgie. Každý rok se les Hallerbos mění v úžasné místo v modrých odstínech. Tento zázrak vytváří moře rozkvetlých zvonů. Modrá krása závoje se rozprostírá po celém lese a vytváří okouzlující vzhled. Za slunečného počasí, kdy sluneční paprsky pronikají zeleně korunami stromů, je pohled obzvláště báječný.

Pamukkale

Unikátní přírodní koupaliště v Turecku, které nazývám osmým divem světa, je Pamukkale. Kromě tajemného a jedinečného vzhledu je Pamukkale také léčivým místem bohatým na minerály. Při návštěvě těchto míst zůstává nezapomenutelný, jedinečný a nádherný pocit. Když se podíváte na zázrak přírody, je těžké zjistit, jak to vypadá. Někdo řekne, že Pamukkale vypadá jako obrovský tajemný hrad, jiný uvidí v této kráse zasněžený kopec a někdo rozeznává obrovské mísy umístěné podél horského svahu a naplněné čistou vodou.

Lenasloupy

Přejděte do Ruska. Jakutsko. Lena pilíře. Jedinečné útvary skal lze vidět z dálky, protože jsou tři sta metrů nad úrovní řeky Lena. Skály připomínají pilíře starověku. Každý pilíř je individuální, nikoliv podobný. Čtyřicet tisíc let čas a vítr vytvořil unikátní sochy.

Plitvická jezera

Chorvatsko může být právem pyšné na toto nejkrásnější místo na planetě. Plitvická jezera jsou šestnáct jezer v horském údolí. Jezera jsou propojena hlučnými vodopády, což vytváří tajemný výhled.

Hora Roraima

Hora Roraima je několik hřebenů Jižní Ameriky, které se tyčí nad Amazonkou. Atmosféra a pohled na toto místo dávají pocit odtržení od reálného světa, který je obtížné popsat slovy.

Na dnešním místě jsme pokryli velmi malou část nejkrásnějších míst na naší planetě. Na Zemi je mnoho nádherných míst, která jsou známá svou krásou a není realistické popsat všechna tato místa v jednom článku. Doufáme, že jsme vás mohli mentálně přenést na nejkrásnější místa na naší planetě a budete mít štěstí, pokud můžete navštívit alespoň několik z uvedených míst.