Nejlepší místa pro rekreaci na jezeře Issyk-Kul v roce 2018

Pokud hovoříme o krásných a velkých jezerech v blízkosti Ruska, pak je Issyk-Kul druhým nejoblíbenějším směrem po jezeře Bajkal. To je obrovské jezero, které se nachází mezi pohoří Terskey Ala-Too a Kungei Ala-Too - Severní Tien-Shan. Toto jezero se také nazývá Kyrgyzský Bajkal.

Můžete vždy jít do Issyk-Kul, bez ohledu na sezónu. V zimě jezero nemrzne. Termální prameny, nedotčená příroda, nejčistší horský vzduch, nádherná scenérie nenechá nikoho lhostejným odpočinkem.

Jak se tam dostat

Dosažení jezera je možné pouze přes Biškek. Mezinárodní letiště se nachází 20 km od města a vlakové nádraží se nachází v samotném Biškeku.

Letiště Biškek přijímá lety z mnoha velkých měst Ruska. Let z Moskvy trvá 4,5 hodiny. Cena v obou směrech je 240 dolarů.

Nejsou žádné přímé lety z Petrohradu zde, takže cestující budou muset převést v Moskvě, takže budou muset strávit 6,5 až 26 hodin na cestě. Odtud a cena vstupenky bude od 300 do 550 dolarů.

Kyvadlové taxíky a autobusy jezdí z letiště do Biškeku. Musíte jít asi 30 minut, jízdné - 18 rublů. V noci, autobusy nejdou, taxi bude stát asi 550 rublů. Na vlakovém nádraží ve městě, musíte se autobusem do jakékoli osady se nachází na břehu Issyk-Kul. Náklady na letenku budou stát asi 270 rublů, na cestě - asi 4 hodiny.

Obyvatelé hlavního města do Biškeku mohoudostanete přímo vlakem. Z nádraží Kazan odjíždí vlak dvakrát týdně. Na silnici budete muset být asi 3 dny, a náklady na vyhrazené místo je 160 dolarů.

Dovolená v Issyk-Kul 2018: soukromý sektor, hotely, hotely, penziony

Kolem pobřeží jezera se nacházejí různé možnosti ubytování - hotely, hotely, penziony, apartmány. Vzhledem k tomu, že na tomto místě převládá zdravotní turistika, stojí za povšimnutí sanatorium. Kromě léčebných procedur nabízejí i ubytování a stravování. Cenové rozpětí pro ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se pohybuje od 2700 do 9200 rublů.

Náklady na pokoj v mini-hotelu v Choplon-Ata začínají 900 rublů. Cena snídaně je obvykle zahrnuta v této ceně. V Choplon-Ata a Bosteri jsou dvou a tříhvězdičkové hotely. Dvoulůžkový pokoj stojí od 3 600 do 4 600 rublů /den na osobu. Pokud je společnost velká, existuje spousta možností k pronájmu bytu nebo domu. Obvykle je tato možnost levnější než pár pokojů v hotelu. Průměrná cena domu pro 10 osob je 35 000 rublů /den, pro 4 osoby - přibližně 5 800 rublů /den.

Soukromý sektor na pobřeží jezera je zastoupen úzce umístěnými osadami. Životní náklady jsou zde téměř stejné. V závislosti na místě a sezóně bude počet soukromých obchodníků od 8 do 20 dolarů za den. Za příplatek (cca 40 USD za den) jsou hostům k dispozici 3 jídla denně.

OdpočívejJezero Issyk-Kul 2018: nejlepší letoviska, pláže

V roce 80 z Balykchy, na severním břehu jezera je město Cholpon-Ata - jedno z nejoblíbenějších a nejznámějších středisek Issyk-Kul. Tam jsou velmi čisté pláže. Obdivovat jezero může být z vrcholu hory. K tomu je vybaveno 5 vleky. Je to pláž s mírným vstupem do vody, kde je příjemná voda. Dno jezera a jeho břeh jsou pokryty jemným a čistým pískem. Na pláži si můžete pronajmout lehátka, slunečníky a katamarány. Na okraji města se nachází pláž, která se nachází na území sanatoria "Blue Issyk-Kul". Jedná se o velmi pohodlnou a pohodlnou pláž. Všem se to bude líbit - děti zde budou v bezpečí a pohodlí a mladí lidé budou moci odjet na nočních diskotékách.

Pro klidnou a klidnou dovolenou je třeba se přestěhovat na předměstí Cholpon-Ata - pláž "Lagoon". Rekreanti jsou zde mnohem menší, ale infrastruktura není tak rozvinutá. Toto místo je oblíbené u rybářů - kapr se kousne přímo ze břehu.

Nedaleko Cholpon-Ata se nachází obec Bosteri. Tato rekreační obec je určena pro rodiny s dětmi. Zde je velmi velká písečná pláž, vodní park, extrémní jízdy a největší výběr zábavy na jezeře - padáky, kluzáky, banány, motocykly, lodě. Golden Sands je nejznámější pláž Bosteri, která patří do stejnojmenného penzionu. Vstupné je zdarma.

Výkon

V každém sídle, které se nachází na pobřeží, jsou otevřeny různé kavárny a restauracelevné k jídlu. Většina z nich nabízí vyzkoušet tradiční kyrgyzskou kuchyni - beshbarmak, lagman, pilaf, khoshan, kurut, atd.

Turisté, kteří pobývají v penzionech, obvykle nabízejí komplexní jídla. Jeho cena je v průměru 500-700 rublů denně. Přibližně stejné bude jídlo v hotelech a penzionech.

Atrakce a zábava

Issyk-Kul - velké lázně s léčivým bahnem, horkými minerálními prameny, zlatými plážemi. Ale kyrgyzská organizovaná a vzdělávací turistika. Zde si můžete udělat procházku na jachtě na jezeře, vor podél řeky Chu, jít na horolezectví a pěší turistiku. Nezapomeňte vylézt na nebe na závěsném kluzáku, abyste obdivovali, jak je voda v jezeře čistá.

Středem severního pobřeží jezera je letovisko Choplon-Ata. Zde jsou nejlepší lázně, a na pláži je aquapark, který je považován za největší v Kyrgyzstánu a mnoho atrakcí. Pro ty, kteří se bojí létat na závěsném kluzáku, můžete jezdit na ruském kole a vidět krásu jezera z výšky 70 metrů.

Pro milovníky aktivního odpočinku je k dispozici turistika v horských roklích a jeskyních, parasailing, podvodní lov a surfování. Turisté v horách uvidí neuvěřitelnou krásu - vodopády, věčné ledovce a alpské louky.

Výborný rybolov na jezeře. Je možné, že celá rodina navštíví hipodrom a uvidí koně Kirghiz, které jsou přivedeny do místní rostliny.Zajímavostí je návštěva Kamenné zahrady. Na rozlehlém území o rozloze 42 hektarů se nachází muzeum pod širým nebem, které nabízí prohlídku zřícenin starobylého města, které na těchto místech existovalo během Velké hedvábné stezky.

Vedle jezera Issyk-Kul se nachází další slavné jezero Mrtvé soli nebo, jak se říká Kara-Kol. Tam je velmi velká koncentrace soli v tom a osoba může ležet na povrchu vody. Černé, zelené a modré bahno z Kara-Coly má léčivé účinky.

Turisté, kteří si na dovolenou vybírají jižní část Issyk-Kul, by měli navštívit Barskaun. Je to rokle dlouhá 10 km, která se nachází v horách Terskey-Alat. Tady běžela Velká hedvábná cesta do Číny. Toto místo je známé pro své vodopády, které mají své jméno a legendu. Jurij Gagarin rád navštěvoval tato místa. Tam je dokonce i pomník. V nadmořské výšce 2 200 metrů se nachází letovisko v údolí Jety-Oguz, které je postaveno na horkých pramenech s vodou sirovodíku.

Jezdecký cestovní ruch se daří z toho důvodu, že koně jsou pro Kyrgyzce považováni za posvátná zvířata. Můžete jezdit na koních, nebo se můžete vydat na dvoutýdenní túru vysokohorskými ledovci a průsmyky. Během výletu se turisté starají o zvířata sami, připravují si vlastní jídlo, které sami produkují.

Na jezeře je mnoho potápěčských klubů a potápěčských klubů. Na dně jezera jsou pozůstatky osad, které jsou starší než 2500 let. Pro začátečníky ponor bude státasi 1800 rublů, pro certifikované sportovce 1400 rublů. Cena zahrnuje video natáčení, pronájem vybavení, průvodcovské služby.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Issyk-Kul je skvělé místo k odpočinku, bez ohledu na věk nebo sociální postavení. Příroda zde je mimořádná - horské krajiny, pláže, nejčistší horský vzduch. To vše bude trvale uloženo v paměti každého turistu.

Nevýhody zahrnují odpad ve vodě, navzdory své čistotě. Ale to je problém společnosti, ale ne resort sám. Ceny za ubytování a stravu nejsou levné. Buněčná komunikace na některých místech zmizí.