Nejlepší nápady nástěnné dekorace: designový přístup k vytvoření krásných povrchů

Kromě odpočinku, moderní ložnice plní mnoho dalších funkcí. V tomto místě může být šatní skříň a pracoviště. V závislosti na preferencích může být konstrukce stěn této místnosti také různá. Od barvy a typu povrchové úpravy záleží na jejich možnostech dekoru. To může být jasné barvy nebo jemné odstíny, které podporují relaxaci.

Materiály pro výzdobu stěn v ložnici

Stěny v ložnici by měly být opatřeny ekologickými materiály - omítkou, laminátem, tkaninou, tapetou, barvou.

Barva

Povrch pro nátěr by měl být dokonale rovný. Proto není nejlevnější provedení, navzdory jednoduchosti malby. Paleta barev je obrovská. Pro dekorace na stěnu se používá silikát, silikon, latex, akrylové barvy. Při změně designu ložnice můžete snadno měnit její odstín.

Tapeta

Nejcennějším materiálem pro zdobení stěn ložnic je tapeta. Mají velký rozsah s různými vlastnostmi.

Ty nejdostupnější jsou papírové. Jsou neškodné, hygroskopické. Jejich vzor a barva pod vlivem ultrafialových paprsků však může časem vyblednout.

Pro slunnou ložnici fit flizilinovye a vinylové tapety. Jsou silnější než papír, skrývají některé nepravidelnosti stěn a snadno se lepí.

K mechanickému poškození odolnější skleněné stěny, která může být znovu natřenaněkolikrát.

Tapety na plochu

Nejziskovější tapety hledají na stěnách ložnice než v jiných místnostech. Vizuálně zvětší malou místnost. Mohou být aplikovány na zeď jako samostatné části nebo jako celé plátno.

Laminát

V poslední době se na stěnách ložnice používá velmi často laminát. Textura stromu činí místnost atraktivnější. Tento materiál se snadno instaluje a má větší odolnost ve srovnání s jinými nátěry.

Malba

Ložnici jakéhokoliv stylu lze vyzdobit malbou. Barva se používá akryl a kresba se aplikuje airbrush. To může být fotografie, efekt přechodu, graffiti, vzor, ​​malba.

3D tapeta

Obyčejné tapety nedávno nahradily 3D tapety. S neonovým osvětlením může být 3D obraz a 3D fototapety z LED diod mohou změnit jejich obraz.

Cihlová zeď

Cihlová zeď dokonale zapadne do půdního stylu. V ložnici bude symbolem romantiky, tvořivosti a brutality. Tyto vlastnosti se dosahují pomocí cihlové barvy a textur.

Interiér ložnice bude laděn, pokud bude barva nábytku laděna s cihlovou zdí. Když je zaměření na kontrast, cihlová zeď je černá nebo bílá a nábytek z pastelových barev bude kombinován s červenými cihlami.

Zrcadlová stěna

Zdůrazňuje styl místnosti, činí místnost jasnější, zvyšuje strop, zvětšuje prostor - zrcadlo. Při výběru zrcadlové zdi je třeba si uvědomit, že se jedná o křehký materiál. Zrcadlo vyžaduje stálé čištění. Pro ložnici je ideální mozaika tohoto křehkého materiálu. Okraje jednotlivých zrcadel zdůrazňují plasty, lišty, lišty.

3D panely

3D panely vypadají pevně a masivně. Ale jsou velmi lehké. Před instalací můžete vynechat vyrovnání stěny, protože nerovný povrch může být tímto povlakem skryt.

Udělat zeď nad postelí

Stěna nad ložnicí v ložnici se může stát předmětem projevu fantazie a tvořivosti. Je zdobena fotografickými panely, rámy, malbami, textilem, dřevem. Akcentová stěna dodá celkovému designu ložnice individuální barvu, tvar a strukturu.

V čele lůžka lze vyrobit výklenek ze sádrokartonu. Vzhled místnosti je tedy aktualizován. Toto konstruktivní řešení má pouze estetickou funkci. Ozdobte jej zrcadly, omítkou, fotografickou tapetou, látkou.

Stěna nad postelí je někdy zdobena jiným čalouněním - tkaninou (hedvábí, velur, semiš) a kůží. Může být také zdobena měkkými panely. V ideálním případě se barva nábytku kombinuje s nádechem měkké stěny, ale můžete zvýraznit akcentovou stěnu.

Pro eko-styl vhodný dřevěnýstěna nad postelí. Je vyroben z dřevěných panelů, desek. Jeho instalace je velmi jednoduchá, vyrovnání stěny není nutné a všechny vodiče a komunikace jsou skryté paralelně. Péče o takový povlak se také nestará. Krásné, když je taková zeď doplněna malbami nebo sochami.

Výběr barvy stěny pro ložnici

V interiéru jsou barvy tvořeny stěnami, podlahou a nábytkem. Mezi sebou se musí překrývat nebo zápasit. V tónu nábytku by měla být barva stěn.

V jedné místnosti lze kombinovat až pět různých barev. Odstín ložnice je vybrán tak, aby stěny byly lehčí než nábytek a samotný nábytek je tmavší než podlaha.

Bílé stěny jsou vhodné pro tmavý i světlý nábytek. Budou vizuálně rozšířit ložnici a kombinovat s jakýmkoliv stylem.

Díky své schopnosti vytvořit základnu pro jiné barvy a pro svou všestrannost v ložnicích jsou béžové stěny velmi oblíbené. Mohou být kombinovány se všemi odstíny fialové, tyrkysové, modré, hnědé a šedé.

Hnědé stěny jsou vhodné pro lehký nábytek. Nevyžadují další dekorace a vypadají originálně.

Šedé stěny lze kombinovat s bílým nábytkem a šedými vzory na koberci v ložnici. Ale takový stín k přetížení ložnice není nutné.

V případě problémů se spánkem by měla být ložnice vyzdobena zeleně. To bude vyhovovat jeho odstíny - olivový a pistácie. Zelená jde dobřebéžové, hnědé, šedé květy, s bílým nábytkem.

Modré stěny jsou vhodné pro lehký a tmavý nábytek. Tato barva zklidňuje, uvolňuje, způsobuje pozitivní emoce. Ale při slabém světle způsobuje slabost a únavu. Modré stěny jsou proto žádoucí pro slunečné pokoje.

Na lehký nábytek se vejdou lila stěny. Tato barva je ideální pro malé ložnice. To jde dobře s mléčnými, béžovými a růžovými květy.

Odvážný obraz a silná energie vytvářejí tmavé stěny v ložnici. Tmavé barvy jsou vhodné pro ložnice velkých velikostí a několika oken.

Nástěnná výzdoba v ložnici na fotografii (183 ) 194)