Nejlepší zájezdy v září 2018

Mnozí lidé raději plánují svou dovolenou na léto, ale zkušení turisté vědí, že září je ideální čas k odpočinku. V této době je stále teplá a můžete se ponořit na pláž, ale to už není horké, což je velmi výhodné pro ty, kteří mají rádi výlety. Existuje mnoho míst na světě, kde si můžete v září pohodlně a vesele odpočinout.

Přímořská dovolená v moři

Září se v přímořských letoviscích tradičně nazývá „sametovou sezónou“. Během tohoto období je horké slunce nahrazeno příjemným teplem a lehkým mořským vánek. Proto pro ty, kteří milují moře, ale netoleruje teplo dobře, září bude ideální období pro dovolenou.

V září se vody Středozemního moře již oteplily na +26 stupňů, takže se můžete bezpečně vydat na jih Itálie, do Turecka nebo na Kypr. Pokud chcete relaxovat v Řecku, je lepší si vybrat velké ostrovy, například Kréta, protože na začátku podzimu přichází vítr na malé ostrovy, které s sebou přinášejí chladný vzduch.

Teple a klidně v prvním podzimním měsíci v Tunisku, kde se kromě relaxace na pláži mohou turisté plně seznámit s jedinečnou povahou resortu.

Egypt v září se sejde s turisty s příjemným počasím, které nahradí letní teplo. Vzduch v této době se ohřeje na +34 stupňů a vody Rudého moře na +28. Proto můžete jít i zde s malými dětmi.

Milovníci all-inclusive budou moci jít do Turecka, kde plavecká sezóna pokračuje v září, a počasí venku může býtzavolej léto, ale bez ucpání. Kromě toho, mnoho tureckých letovisek nabízí mnoho možností pro výlety, pro které je nyní nejpohodlnější čas.

Celé září bude teplé v Jordánsku, kde lze plážovou dovolenou na březích Mrtvého moře kombinovat s regenerací, podvodním lovem a potápěním.

Září je v Izraeli tradičně teplé a slunečné. V Eilatu a na březích Mrtvého moře teplota vzduchu zřídka klesne pod + 30 stupňů a voda pod 25 stupňů. To umožní nejen opalovat se na pláži, ale také obdivovat místní scenérii.

Ti, kdo mají v plánu na odpočinek v září na moři, by však měli vzít v úvahu skutečnost, že v tomto období mohou být v severních oblastech Středozemního moře možné srážky. Například, ve Španělsku, zbytek může být zastíněn studenými mořskými proudy a krátkodobými dešti. V Chorvatsku a v severní Itálii v této době může být v pohodě.

Odpočinek s dítětem v září

Ti, kteří se svými dětmi chystají na dovolenou v září, by měli věnovat pozornost Tunisku. V Hammametu se nachází vodní park s velkým množstvím atrakcí a velký zábavní park. V Sousse se nachází „zmrzlinový dům“, kde si hosté mohou vyzkoušet více než 100 druhů tohoto dezertu.

Pohodlná zářijová dovolená s dítětem bude na Krétě v Chánii. Kromě bílých pláží má toto město úžasnou přírodu. A 6 km od resortu se nachází aquapark Limnoupolis.

Pro děti bude zajímavéKypr V blízkosti Limamolu se nachází vodní park Fasouri Watermania, který má zábavu pro každého. Mezi nejlepší kyperské rodinné rekreační střediska patří Ayia Napa, Protaras a Limassol.

Španělský ostrov Tenerife se stal oblíbeným cílem pro turisty v září. A to není překvapující, protože je zde mírné klima a spousta zábavy, například vodní park Siam Park. V parku Loro mohou děti vidět obrovskou sbírku papoušků.

Volba, kde strávit dovolenou s dítětem v září, nezapomeňte na Anapu. Zde se nebudete muset přizpůsobovat jinému jazyku a kultuře. Kromě toho je mnoho hotelů a penzionů zaměřeno na rodinnou dovolenou. Jediná věc, která odlišuje Anapa od výše uvedených středisek je méně teplé počasí, ale stále to není zima tady v září.

Prohlídky památek

Jak již bylo zmíněno, září je nejlepším měsícem roku pro turistiku. Proto si můžete vybrat cestu do jakéhokoli evropského města. Zvláštní pozornost věnujte České republice. Neméně zajímavé budou výlety do Itálie nebo Velké Británie. Během tohoto období už není horko a nejsou žádné davy turistů, které by mohly být splněny na vrcholu prázdnin. Proto můžete bezpečně prozkoumat všechna zajímavá místa a zajímavosti.

Autobusové zájezdy, které zahrnují návštěvu několika evropských zemí najednou, jsou v září velmi oblíbené.

Exotická dovolená v září

Užijte si odpočinek v září a milovníky exotiky. Nyní začíná období sucha na Kubě, i když nejsou vyloučeny krátké sprchy. To je suché v této době na Bali. Zde můžete kombinovat dovolenou na pláži s surfováním.

Skvělá dovolená v Tanzanii. Nachází se zde nejvyšší africká hora Kilimandžáro a jezero Victoria, známé pro to, že pochází z Nilu. Ostrov Zanzibar je považován za nejmalebnější místo v Tanzanii.

Střediska Thajska také nabízejí luxusní rekreační zařízení v září. Ideální možností by byly východní oblasti Malacca, včetně Samui, Tau a Koh Phangan. Bude dobré v tomto období v Pattayi. Ale v západních oblastech v září, i když je teplo, ale bouře a silný vítr nejsou vyloučeny.

Během tohoto období bude zajímavé navštívit Omán. Zde budou turistům nabídnuty surfování a potápění ve vodách Ománského zálivu nebo jízda na velbloudu.

Maroko bude schopno překvapit svým luxusem a neuvěřitelnou krásou. V této zemi je lepší začít s Marrákešem.

Exotickou dovolenou pro turisty nabízejí střediska Indonésie, kde je v září vždy suché a slunné. Příjemným bonusem pro cestovatele bude jedinečná flóra a fauna tohoto regionu.

Spousta pozitivních emocí vydá cestu do Číny, kde můžete vidět slavnou čínskou zeď, parky a paláce císařů v Pekingu a Shao-Lin.

Lyžařské zájezdy

\ t

Samozřejmě je stále nemožné pojmenovat plnohodnotnou lyžařskou dovolenou v září, ale ti, kteří již chtějí lyžovat, mohou jít do francouzského cínu nebo rakouského Söldenu. Nachází se zde ledovce s pohodlnými sjezdovkami.

Ve Švýcarsku jsou celoročně otevřená lyžařská střediska. To je například Zermatt nebo Saas-Fee. Běžecké lyžování je možné v severním Finsku.

Nakupování v září

Začátkem září se letní slevy v obchodech mnoha evropských zemí blíží. Určitě si můžete vyzkoušet své štěstí v prvních dnech měsíce v Itálii nebo ve Francii, kde mohou být i zbytky letního prodeje. Je však mnohem lepší jít okamžitě do České republiky nebo Portugalska. Zde letní prodej trvá až do konce září.