Nejzajímavější místa středního království

Čína ohromuje turisty svou všestranností. Regiony na východě země jsou radikálně odlišné od těch západních. Ale kdekoli jdete, vždy najdete spoustu zajímavých historických, architektonických a přírodních objektů. Nabízíme Vám seznámit se s nejúžasnějšími místy středního království.

(13 ) . [PN 23]

Velká čínská zeď

Jeho stavba začala již v roce 220 př.nl. Proto se císař Qin Shi Huang snažil bránit proti pravidelným nájezdům kočovníků. V té době byla Čína neuvěřitelně prosperující a silnou zemí. Délka mezi krajními body zdi je 2450 km, ale vzhledem k četným větvím a ohybům je celková délka stěny 8852 km. Na výstavbě této budovy se podílelo více než 1 milion lidí. Po celou dobu vztyčování opevnění zde zahynuly desítky tisíc lidí, jejich těla byla zděnána ve zdi.

Zakázané město

Mezník se nachází v samém centru Pekingu. Místo pro jeho výstavbu si vybrali astronomové, podle jejichž výpočtů se zde nachází centrum Země. V areálu palácového komplexu je 720 tisíc metrů čtverečních, což z něj činí největší na světě. Stavba budovy začala v roce 1406 a skončila v roce 1420. Během své existence žilo v paláci 24 císařských rodin z dynastií Čching a Ming.Toto město je zakázáno, protože ve starověku se sem nemohl dostat jediný člověk a trest smrti čekal i na zvědavé. Dnes toto místo může navštívit kdokoliv.

Národní park Shilin

Celková rozloha parku je 350 čtverečních kilometrů. Objevil se asi před 200 miliony lety na místě mělkého antického moře. Výška skal, které se také nazývají kamenným lesem, dosahuje 40 metrů. Národní park je rozdělen do zón, mezi něž patří jezera, kamenné zahrady, vodopády, jeskyně, jeskyně a louky. Každý rok se na území Shilinu koná velký festival pochodní.

Řeka Li

Řeka, která je dlouhá 426 km, je považována za nejčistší v zemi. Řeka krajiny často inspirují malíře a básníky psát jejich práce. Břehy řeky se skládají z krásných krasových ložisek. Během raftingu si mohou turisté prohlédnout Crow Cave, „Yellow Canvas“ a „Devět podkovů“, rokle Buffalo a malebné městečko Sinpin.

Palác Potala

Není to jen velmi krásný palác, ale také centrum buddhismu, který se nachází ve Lhase. Jeho stavba začala v roce 637, tibetským králem Songtsen Gampo. Za tímto účelem si vybral místo, kde sám rád meditoval. Později se rozhodl udělat hlavní město a po svém sňatku začal stavět palác, který dodnes sotva přežil. To, co dnes vidíme, bylo postaveno dalajlamou.

Tiger Leaping Gorge

Toto je název kaňonu, který se nachází na modro-tibetských horách. Jeho délka je 15 km a vrcholy na některých místech dosahují výšky 2 000 metrů. Na dně rokle protéká řeka Yangtze. Jméno rokle bylo dáno legendou tygra, který byl schopen skočit přes řeku.

Honghe Han rýžové terasy

Agrární zázrak nacházející se na jihu provincie Yunyun je uměle vytvořeného původu a pokrývá plochu 16 500 ha. Rýžové terasy jsou samočistící systém a nacházejí se na svazích hory Aylo v blízkosti řeky Juanhe. Dnes jsou již asi 1300 let. Tvůrci polí se stali hani.

Jezero Xihu

Sladkovodní jezero v Hangzhou se nazývá jedno z nejkrásnějších míst v Číně. Je rozdělena na 5 částí přehradami a malými ostrovy. Ze 3 stran je obklopen horami. Jak říká místní legenda, jezero se objevilo v důsledku pádu perlové půdy.

Letní císařský palác

Struktura hrála roli letního sídla dynastie Čching a nachází se v Pekingu. V parku, který zaujímá rozlohu 290 hektarů, se kromě paláce nacházejí chrámy, obytné čtvrti a jezera umělého původu.

Terakotová armáda Qin Shi Huang

Když bylo Qin Shi Huangovi 13 let, začal stavět hrobku. V té době byla tradice pohřbít ho spolu s živou armádou po smrti císaře. Poradci Shi Huandi ho však přesvědčili, aby nahradil živé lidi svými kopiemi. V roce 1974, rolnícináhodně objevil hrobku, ve které byly sochy tisíců vojáků.

Zahrady Suzhou

Zahrady se nacházejí ve městě Suzhou. Začátek z nich byl položen v XIV století bohatými Číňany. Každá zahrada má jezera s elegantními mosty, galeriemi, altány, kamennými kopci, sbírkami trpasličích stromů a rybníků, na kterých rostou lotosy.

Socha Buddhy v Leshanu

71 metrů vysoká socha Buddhy je vytesána do skály Lingyushan. Je to jedna z nejstarších a nejvyšších na světě. Hlava sochy směřuje k Emeishan Mountain, kterou Číňané považují za posvátnou. Práce na soše začala v roce 713 a trvala asi 90 let.

Zhouzhuang

Malebné a romantické město se nachází 30 km od Suzhou. To je také nazýváno čínskými Benátkami. Zhouzhuzhuan postavený na kanálu Jinghan a plně vybudován s vily místní inteligence a malé bílé domy obyčejných lidí. Nejpůsobivější stavbou města byl dům jednoho milionáře, jehož plocha je 2 km čtverečních a skládá se ze 100 pokojů.

Chrámy jeskyní Longmen

Zde byly postaveny v jeskyních v letech 495-898. Přesný počet chrámů vytesaných do vápencových skal je neznámý, ale ne menší než 43. Celkem bylo v chrámech postaveno více než 100 tisíc soch. Během panování císaře Sui, mnoho z těchto soch byl decapitated.

Národní park Jiuzhaigou

V parku můžete vidět víceúrovňové vodopády a barevná jezera. To jeúžasné místo se nachází na severu země v provincii Sichuan. Národní park se skládá ze 3 údolí pokrytých listnatými stromy.

Jeskynní jeskyně Yungan

Unikátní komplex 252 jeskyní umělého původu se nachází 16 km od Datongu. Zde můžete vidět 51 tisíc různých obrazů Buddhy, z nichž některé dosahují výšky 17 metrů. Kromě těchto soch, tam jsou sochy Apsaras, ozdoby a buddhistické scény.

Závěsný klášter Syuankun-sy

Klášter se nachází v provincii Šan-si, která je známá svou bohatou historií, kulturou a architekturou. Odtud začal v Číně šíření buddhismu. Stavba kláštera, spojující se současně se třemi náboženstvími, začala v roce 419. Klášter stojí na dřevěných chodbách a skládá se ze 40 pavilonů a sálů.

Jeskyně Mogao

Jedná se o velkou kulturní památku země. Nachází se v provincii Gansu. Komplex jeskyní zahrnuje 492 svatyně. Stěny jeskyní zdobí sochy a fresky. Stavba chrámu se konala ve IV. Století a na její výzdobu bylo vynaloženo nejméně 1 000 let.

Chovná stanice Pandas

Ve volné přírodě zbývá jen velmi málo z těchto zábavných mláďat. K nápravě situace bylo rozhodnuto vytvořit umělou školku v provincii Sichuan, kde bylo vytvořeno optimální prostředí pro jejich život. Malé pandy zde žijí, pokud se zdají být připraveny k samostatnému bydlenívůle.

Chrámové pagody Chunsheng

Jedna z nejstarších budov v jižní části země, která přežila dodnes, byla 3 pagody v chrámu Chunshen, které byly umístěny v blízkosti jezera Erkhai poblíž města Dali. Byly postaveny v unikátní architektuře buddhistických budov. Pro jejich stavbu používaly cihly a bílé hlíny, a vnější zdobené vzory. Střešní konstrukce jsou vyrobeny z mědi.

Čína může být nazývána šampionem nejen z hlediska počtu obyvatel, ale i počtu atrakcí. V každé provincii najdete spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu.