Nezapomenutelná dovolená v Indii 2018. Kam jít a co vidět?

Indie je zemí tajemství a tajemství. Turista, který se chystá navštívit tuto kontrastní zemi, by se měl nejprve připravit, jinak riskuje, že zažije kulturní šok, který může poškodit dojem z Indie. A to vše proto, že se Indové vůbec nezajímají o hmotné statky, proto na ulicích čekají na vás hory odpadků a mnoho žebráků. Pokud se ale podíváte na zemi z jiného úhlu, budete ohromeni poklady místní historie a modernosti.

Bydlení v Indii

Ceny bydlení v této zemi jsou velmi nízké, takže i v hlavním městě Indie si můžete pronajmout hotelový pokoj za pouhých 4 eura za den. I když úroveň evropských hotelů je daleko, pokoj bude docela přijatelný pro ty, kteří nemusí nutně potřebovat trezor nebo snídani v pokoji.

V turistických oblastech země vám bude nabídnuta dobrá evropská služba za 15-20 EUR denně. Apartmány v Bombaji nebo Dillí budou stát turisty 15-17 eur denně.

Život v běžné indické rodině může být vynikající kulturní zkušeností. Tato služba stojí asi 16 eur. Zároveň obdržíte bezplatnou snídani, tipy a dokonce i možnost zařídit, aby vám ukázala nejzajímavější místa v Indii.

Ceny potravin

\ t

Rýže, zelenina a mléčné výrobky jsou v Indii považovány za tradiční potraviny. V restauracích, které jsou otevřeny v turistických oblastech, můžete v nabídce vidět masová jídla z drůbežího, jehněčího nebo kozího masa.

Potraviny jsou zde také levné. Pokud budete mít oběd a večeři vmalé restaurace a restaurace, které navštěvují místní obyvatelé, že den pro vás bude stačit na 5-6 eur. V případě, že jdete na místa pro turisty, budete muset zaplatit 3-4 eur a několik eur za alkoholické nápoje.

Turistické cíle

Pro turistu, který přijíždí do Indie, může být obtížné, aby se rozhodl, které památky uvidí na prvním místě. Každý turistický průvodce nabízí vlastní seznam lokalit, které by měly být navštíveny, ale všichni doporučují návštěvu těchto míst:

 1. Dillí. Počet místních atrakcí potrvá několik týdnů. V tomto případě je hlavní historickou strukturou hlavního města Rudá pevnost nebo Lal-Kilah. Vstupné zde stojí 2 eura. Ve večerních hodinách je k dispozici zvuková a světelná show, za kterou musíte zaplatit navíc 0,67 eur. Dalším zajímavým objektem Dillí je tajemný železný sloup, který je údajně starý 1,5 tisíce let. A po celou tu dobu žádný z jejích centimetrů nezkorodoval. Vstupenka zde stojí 3,3 eur.

 1. Agra je 2 hodiny jízdy od Dillí. Můžete se sem dostat autobusem za 9,4 eur. Hlavní atrakcí Agry je Taj Mahal, který se stal hrobkou manželky šáha. Pro vstup zde musíte zaplatit 10 eur.

 1. Komplex jeskyní Ajanta. Je to 4 hodiny jízdy od Bombaje. Chcete-li se sem dostat, musíte jet vlakem do Aurangabadu (cena vstupenky je 3,5 eur) aautobus (cena vstupenky - 0,2 eur). Vstupenka do komplexu jeskyní stojí 3,3 eur.

 1. Bombaj je jedním z nejmodernějších měst v Indii a místním Hollywoodu. Středisko je známé pro své živé noční život a mnoho trhů a muzeí.

 1. Varanasi. Toto místo je stále známé jako město mrtvých, místo smutečních obřadů a očištění hříchů. Pohled na pohřební požáry je zcela specifický, ale ti, kteří zde byli, říkají, že bez návštěvy není možné porozumět indické kultuře a světonázoru. Vlakem z Dillí jezdíte zde kolem 11 hodin. Jízdenka na vlak stojí 4 eur.

 1. Kalkata. Turisté zde přitahují ulice staré části města, kde můžete vidět chrám bohyně Kali, řemeslné čtvrti a koupit sochu jednoho z indických bohů.

Tento seznam není úplný. Každé město má svá úžasná místa. Abyste je poznali lépe, můžete si najmout místního průvodce za symbolický poplatek ve výši 3-5 eur, který vás zavede do nejzachovalejších koutů.

Nejlepší letoviska

Indie je obrovská země, považovaná za kolébku buddhismu a hinduismu. Kromě historie a kultury lákají turisty i malebné pláže.

Goa

Stát Goa se nachází na pobřeží Arabského moře a je nejmenší v zemi. Jeho hlavní atrakcí, která láká turisty z celého světa, jsou 100 km dlouhé písečné pláže.Zde jsou vybudovány komfortní hotely, potápěčská centra, kluby a restaurace. V blízkosti Goa je mnoho zajímavých míst, která nabízejí návštěvu turistů.

Kerala

Stát, nacházející se jižně od Goa. Jeho výzdobou se staly čajové plantáže, mango a kokosové lesy. Kerala byla dokonce nazývána hlavním městem koření. Stát získal svou slávu díky léčebnému systému Ájurvédy. Každoročně se zde zlepšují zdraví tisíce turistů z celého světa. Stát má obrovské kulturní dědictví a četnou zábavu, která učiní dovolenou na pláži tak rozmanitou, jak je to jen možné.

Karnataka

Stát je jižně od Hindustanu. Karnataka je pokryta lesy, kde plantáže pěstují koření a kávu. V celém státě je mnoho rezervací a kulturních a historických památek. Ale nejvíce ze všech, turisté jsou přitahováni k Karnataka u pláží.

Maháráštra

Stát se nachází v centru Indie a má veškeré zázemí pro různorodou dovolenou. Moderní mrakodrapy úspěšně koexistují s dědictvím dávných civilizací. Nejoblíbenější letovisko ve státě bylo Bombay.

Gudžarát

Stát je v západní Indii populární mezi poutníky. Tam jsou četné mešity, chrámové komplexy, malebné parky a pevnosti. Znalci plážové dovolené lákají na pobřeží Arabského moře.

Tamil Nadu

Totonejjižnější stát země, který je umyt Indickým oceánem. Místní pláže jsou nejdelší v zemi. Kromě klidné pláže dovolenou, turisté budou nabídnuty k potápění, výlet lodí na jachtě, návštěva památek. Město Chennai, které se zde nachází, přezdívali místní obyvatelé jako „jižní bránu Indie“.

Kdy jít

Nejlepší doba na cestu do Indie je od října do března. Hlavní sezónou jsou zimní měsíce. V této době se v indických letoviscích nachází optimální teplota vzduchu, vody v moři a nízké vlhkosti.

Jak se tam dostat

Nejvhodnější způsob, jak cestovat do Indie, je letadlem. Náklady na letenku z Moskvy do Dillí za okružní cestu bude stát asi 320 eur. Pokud si vyberete let s transferem do Abu Dhabi, bude to stát 290 eur. Cesta však bude trvat 2krát déle.

Výhody a nevýhody volného času v Indii

Při výběru místa, kde strávíte dovolenou, je důležité vědět předem o silných a slabých stránkách dané země. Pokud jde o Indii, turisté, kteří zde již navštívili, zaznamenávají tyto pozitivní body:

 1. Úžasná národní chuť, díky které se sem znovu a znovu vracíte.
 2. Obrovské množství atrakcí, jejichž prohlídka bude vyžadovat více než jednu cestu.
 3. Dobré nákupní podmínky.
 4. Téměř všude najdete anglicky mluvící místní obyvatele. A na některýchNapříklad personál hotelu Goa mluví často rusky.
 5. Nízké ceny za pokoj a stravu.
 6. Malebné pláže, z nichž mnohé jsou ideální pro rodiny s dětmi.
 7. Příjemné klima.
 8. Velký počet zábav a výletů.
 9. Krásná příroda.

Existují však také nevýhody:

 1. Pro cestování budete potřebovat vízum (s výjimkou Goa).
 2. V indických městech je to velmi špinavé.
 3. Krátká plážová sezóna.
 4. Mimo velká města převažují chaos a nehygienické podmínky.

Obecně stojí za to jít do Indie těm, kteří se chtějí seznámit s indickou chutí a orientální kulturou, i přes popsané nedostatky této země.