Nezapomenutelná dovolená v Tunisu v létě 2018

V posledních letech Tunisko začalo aktivně získávat popularitu mezi našimi krajany. Kromě mnoha bílých pláží lákají turisty přírodní a historické památky, orientální chuť a dobré služby v místních hotelech. Mezi hlavní střediska, která turisté mohou navštívit v Tunisku, stojí za zmínku: Hammamet, Mahdia, Sousse, Monastir a ostrov Djerba.

]

Jak se tam dostat?

Do Tunisu se můžete dostat letadlem. Mnoho ruských leteckých společností nabízí přímé lety. Pravidelně jsou do země zasílány charterové lety z Moskvy, Petrohradu a Kyjeva. Je zde možnost letu s transferem v Římě nebo Istanbulu.

Pokud doba strávená v zemi nepřekročí 30 dnů, pak vízum pro Rusy není nutné. Stačí vyplnit imigrační kartu letiště, jejíž část by měla být uchovávána až do konce cesty.

Regiony a letoviska

\ t

Hlavní město státu je město stejného jména. Tunisko zázračně sjednotilo evropské, arabské a africké kultury. Jakmile se ocitnete v medíně v Tunisku, můžete se cítit jako hrdina příběhů o Scheherazade. Chystáte se do Habib Bourguiba Avenue, můžete vidět moderní nákupní centra, která jsou přilehlá k starým koloniálním stylu domů. Některé části hlavního města (Sidi-bu-Said, La Goulette, atd.) Jsou velmi podobné řeckým vesnicím v modré a bílé barvě.

Většina turistických a obchodních hotelůkoncentrovaný v okolí Gammarth a Kartágo.

Příznivci plážové dovolené ocení sněhově bílé pláže Hammametu s centry talasso. Fanoušci aktivní zábavy by si měli vybrat letovisko Sousse, kde nabízejí nejen četné výlety, ale také možnost jít na jachting nebo hrát golf. Večer si můžete odpočinout na jednom z diskoték.

Znalci historických památek by jistě měli navštívit Monastir, který si dodnes zachoval svou pravost. Klidná a klidná dovolená čeká na turisty v Mahdii a Džerbě.

Ti, kteří si přejí zlepšit své zdraví, jsou zváni do termálních pramenů Ain-Drachma. Centra v Tabarce jsou otevřena potápěčům a keramika je nabízena v Bizerte.

Klima

Klima v Tunisku je poměrně vhodné pro rekreaci. V létě teplota vzduchu často stoupá na +35 stupňů, ale díky suchému vzduchu jsou tyto teploty dobře snášeny. Plážová sezóna zde trvá od května do října.

Hotely v Tunisku

Pokud porovnáte místní hotely s podobnými hotely v Turecku nebo Egyptě, úroveň tuniských hotelů dosud nedosáhla vysoké úrovně. Proto byste si měli vybrat místo, kde plánujete zůstat, měli byste věnovat pozornost recenzentům, kteří se již sem dostali.

Mezi výhodami hotelů v Tunisku lze nalézt dobře upravené plochy se spoustou zeleně, vlastnípláže a možnost návštěvy lázní. Extremisté jsou nabídnuti strávit noc přímo v poušti.

Nejoblíbenější hotely se nacházejí v Hammametu. Demokratické ceny se liší hotely v Sousse. Tikhu. A Mahdia a Djerba nabízejí turistům útulnou atmosféru. Pro rozpočet cestovatele vhodnější Nabed. A fanoušci vyhlídkové turistiky by měli jít do Monastiru.

Náklady na pokoj ve tříhvězdičkovém hotelu hlavního města jsou 80 tuniských dinárů. Podobné číslo v Hammametu bude stát 60-70 dinárů. Čtyřhvězdičkový hotel v Djerba nabízí pokoje pro 150 dinárů a noc v módním hotelu Sousse stojí 230 tuniských dinarů.

Pláže

Pláže Tuniska jsou obecní. Tam jsou pláže, které jsou přiřazeny k určitému hotelu. Zpravidla jsou vždy dokonale čisté, dobře chráněné a téměř opuštěné. Všechny pláže v Tunisku jsou písčité. Mnoho hotelů nabízí svým hostům deštníky a lehátka zdarma nebo za symbolickou cenu.

Odkaz lze nazvat pláže Hammamet a ostrov Djerba. Široké bílé pláže se mohou pochlubit také Mahdií. Pláže Gammarth jsou vhodné pro windsurfing. Turisté s malými dětmi jistě potěší pláže v Monastiru. A pro mladé lidi budou milovat pláže Sousse, kde se nachází mnoho diskoték a dalších zábavních podniků.

Thalassoterapie

Elegantní pláže a teplé moře - to není jediná věc, která přitahujeturistů do Tuniska. Bahenní a řasové zábaly, tlaková terapie a kamenná terapie, hammam, trysková masáž a lymfatická drenáž jsou jen malou částí procedur, které nabízejí místní nemocnice, kde se léčí kožní, kloubní, oběhové a duševní poruchy.

Lázně a zdravotnická střediska v Tunisku využívají pouze čerstvé přírodní zdroje. Slavné kliniky, které se specializují na thalassoterapii, se nacházejí v Hammametu, Sousse, Mahdii a Monastiru.

Turistické cíle

Tunisko je atraktivní nejen pro své pláže, ale také pro příležitost prozkoumat jedinečnou historii a kulturu země. Koneckonců, bylo to na těchto místech, před mnoha tisíci lety se zrodilo lidstvo.

Kartágo je jedinečné místo v Tunisku. Dnes nabízejí návštěvu skanzenu a uvidí, co bylo postaveno před mnoha tisíci lety.

Nedaleko od Kartága je Sidi Bou Said - město připomínající obytné muzeum. Veškerá architektura města je vyrobena v modré a bílé barvě.

Jedinečnou přírodní památkou země je poušť Sahary, kterou můžete navštívit zcela zdarma. Kromě toho si můžete udělat okružní jízdu nebo najít místní obyvatele, kteří se za nominální poplatek budou moci dostat do jedinečných míst Sahary.

Na cestě do Sahary můžete navštívit Koloseum, které je pod ochranou UNESCO. Vstup na toto místo je 10 dinarů,Možnost fotografování a natáčení videa se platí zvlášť.

Nejvznešenější africká mešita Kairouan se nachází ve městě Metlawi. Ve světě je považován za čtvrtého největšího mezi muslimy.

Africká zvířata můžete vidět na vlastní oči a plavat s delfíny v Zoo Phrygia. Vstup zde v různých dnech je od 8 do 10 dinárů.

V muzeu Bardo můžete vidět mozaiky z dob starého Říma. Náklady na prohlídku muzea je 15 dinarů.

Monumentální přírodní památka je pohoří Atlas, které se stalo vstupní branou mezi Saharou a mořem.

Život Berberů můžete vidět na vlastní oči, můžete navštívit jejich podzemní byty v jeskynním městě Matmata. Můžete se sem dostat pouze placenou dálnicí, takže pokud budete jezdit sami, budete muset zaplatit za cestu. Tyto náklady jsou však již zahrnuty do autobusových výletů.

Potápění

Navzdory skutečnosti, že tato oblast v Tunisku není dostatečně rozvinutá, potápěči nebudou zklamáni. Místní vody jsou bohaté nejen na vícebarevné korálové útesy, podvodní útesy a jeskyně, ale také na letadla a lodě, které se v těchto vodách potopily během druhé světové války.

Nejznámější potápěčská střediska v Tunisku se nacházejí na ostrově Djerba a ve městech Makhadija, Hammamet a Sousse. Průměrná cena potápění je 50 tuniských dinarů.

Nakupování

Cestování po Tunisku, turisté najdou obrovské množství exotických suvenýrů. Kromě toho nemůžete špatně aktualizovat své šatníkové výrobky z hedvábí Mahdi. V obchodech Hammamet prodávají jedinečné šaty, vyšívané zlatem.

V Tunisku a Tabarce najdete unikátní šperky z korálů, polodrahokamů a perel. Zvláštní pozornost je věnována šperkům s jantarem, které při styku s kůží vyzařují úžasnou vůni.

Tuniské koberce se prodávají na trzích Kairun. Turisté přivezou keramiku z Nabeulu a Džerby. „Písečné růže“ si zaslouží zvláštní pozornost - krystaly, které vypadají jako květiny. Také jako suvenýr si můžete vybrat proutěné lampy, měděné Turky a vodní dýmky. Gurmáni budou oslavovat orientální cukrovinky, data, olivový olej, fíkovou vodku a datový likér.

Populární výlety

Máte-li minimální čas na prozkoumání místních zajímavostí, měli byste se vydat na prohlídku hlavních historických a architektonických krás - Kartágo, Sidi Bou Said atd. Náklady na tuto exkurzi jsou 640 dinarů.

Prohlídka Hammamedu bude stát turisty 140 dinarů. Nezapomenutelné dojmy dostanou ty, kteří se vrátí na Cape Bon. Během prohlídky navštíví turisté pevnost Kelibia, workshopy Nabel, kariéru Al Hauaria a zříceniny Kirkouan. Cena prohlídky je 640 dinarů. Pro zoufalé turisty, tam je dvoudenní prohlídka Sahary, běhemkde můžete jezdit džíp a velbloud, stejně jako navštívit místo, kde natáčení filmu "Hvězdné války". Náklady na takovou cestu začínají na 1 700 dinarech.

Výhody a nevýhody

Na závěr bych rád zdůraznil výhody a nevýhody cestování do Tuniska.

Výhody rekreace v Tunisu by měly zahrnovat:

 • jedinečné podmínky pro dovolenou na pláži (teplé moře, čisté pláže);
 • útěk do Tuniska trvá pouze 4 hodiny, takže můžete jít i s malými dětmi;
 • náklady na dovolenou v Tunisku lze označit za demokratické;
 • přítomnost ve střediscích zábavy pro každý vkus (pro děti, mladé lidi atd.);
 • možnost jít potápět;
 • možnost zlepšit své zdraví v lázních;
 • bohatý exkurzní program;
 • aktivní noční život.

Zde jsou však některé nevýhody:

 • poměrně krátká turistická sezóna (od června do září);
 • Hotelová základna je nedostatečně rozvinutá;
 • velký počet lidí na pláži;
 • animace je málo rozvinutá.

Cestování do Tuniska lze nazvat univerzální. Kromě toho mohou turisté relaxovat na pláži nebo cítit thalassoterapii vše nejlepší, mohou potápět, jít na výlet do Sahary nebo různé historické památky země.