Nezapomenutelný výlet do Vietnamu 2018: ceny, letoviska, atrakce, výlety

Co přitahuje turisty do jihovýchodní Asie? Jedná se především o kulturní tradice, malebné pláže a různé exotické ovoce. Zvláštním místem v seznamu těchto zemí je Vietnam. Výlet zde zahrnuje seznámení s historií a kulturou regionu, malebnou přírodou, zajímavými výletními výlety a relaxací na nádherných plážích.

Jak se tam dostat

Jediný způsob, jak se dostat do Vietnamu, je letecký provoz. Letiště, která provádějí lety z Ruska, se nacházejí v Hanoji, Ho Chi Minh City a Da Nangu.

Náklady na letenku z Moskvy do Hanoje stojí v průměru 27 tisíc rublů. Není však často možné najít takovou nabídku, obvykle let stojí více.

Je výhodnější letět do Vietnamu s transferem. Nalezení správné možnosti není obtížné. Například můžete najít možnosti s dokováním v Doha, Dubaji nebo Abú Dhabí. V tomto případě budou celkové náklady na vstupenky ještě levnější než přímé lety.

Další způsob, jak relaxovat ve Vietnamu, je najít vhodnou cestu. Někdy můžete najít jízdenku, jejíž cena bude ještě levnější než jízdenka na pravidelný let. Pokud je dobré sledovat nabídky cestovních kanceláří, pak je opravdu možné najít cestu pro dva lidi za týden za 27 tisíc rublů nebo za 11 dní za 33 tisíc rublů. V tomto případě to již bude zahrnovat náklady na bydlení, transfer do hotelu a v některých případech i jídlo.

Hotely ve Vietnamu

Výběr hotelů v zemi je velmi velký. Najdete zde jak levné hotely, tak i hotelové komplexy.luxusní třídy. Služba v nich je převážně evropská. Většinou jsou v hotelech nabízeny snídaně, méně často polopenze. Pokud jde o systém „all inclusive“, zde se prakticky nepoužívá.

Ceny za ubytování v hotelech po celý rok se téměř nemění. V průměru za noc ve 2hvězdičkovém hotelu budete požádáni o 20 USD. V luxusním hotelovém pokoji bude cena od 100 USD za noc.

Kromě toho můžete zůstat v hostelu. Náklady na přenocování v něm začínají od 7 dolarů.

Náklady na potraviny

\ t

Navzdory tomu, že maximum, které je vám nabízeno v místním hotelu, je snídaně, určitě tu nebudete mít hlad. Náklady na potraviny se mohou lišit v závislosti na místě instituce.

V kavárně na pláži můžete plně stolovat za $ 3. Po prostudování menu vietnamských restaurací lze konstatovat, že cena téměř všech jídel je v rozmezí 4-10 dolarů.

Jídlo v místní kavárně může být jen 200-300 rublů. Všude najdete také široký výběr pouličních jídel, což je velmi levné. Například, koláč s masem zde bude stát 31 rublů, zmrzlina na 13 rublů, palačinka s mořskými plody - 10 rublů.

Dovolená ve Vietnamu v roce 2018: oblíbená střediska

Většina turistů si vybrala Nha Trang, Danang, Doclet a Phan Thiet. Co mohou tato střediska nabídnout cestujícím?

Nha Trang

Městečko Nha Trang se stalo nejoblíbenějším mezi turistickými středisky. Resort hotely mají jinou cenovou politiku, takže můžete vždy najít možnost, která maximálněvám vyhovuje Ve městě a jeho okolí jsou zajímavé památky. Můžete se sem dostat letadlem z Ho Či Minova města. Cesta trvá asi 1 hodinu. Cena vstupenek začíná od 50 eur v obou směrech.

Středisko se nachází na jihu Vietnamu. Tato oblast je méně vystavena kolísání teploty. Od října do února je to však větrno. V létě může teplota vzduchu a vody dosáhnout + 34 stupňů.

Největší pláží v resortu je městská pláž. Přes silnici se nacházejí hotely. Nemají vlastní pláže. Hotely, které jsou dále od centra města, mají vlastní plážové oblasti. Mezi nejoblíbenější hotely v resortu patří Diamond Bay a Ana Mandara. Mezi levné hotely lze rozlišit Maritime. Ale jeho hosté na pláži budou mít malou procházku.

Jediný hotel Nha Trang, který nabízí all-inclusive dovolenou, je Dessole.

Mezi atrakcemi střediska:

 1. Park Youngbay Park. Obklopen malebnou přírodou, žijí velmi vzácné druhy zvířat. V malých kavárnách umístěných v parku si můžete vyzkoušet maso krokodýla a dalších stejně exotických zvířat.

 1. Pláž Bai Zai lze nazvat univerzální. Kromě dobré dovolené na pláži a jednoty s přírodou budou turistům nabídnuty jízda na banánu nebo surfování.

Dokument

Toto středisko samo o sobě může být nazýváno přírodní atrakcí.Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je Nha Trang, která je vzdálená 50 km taxíkem. Pokud budete vyjednávat, cesta vás bude stát asi 1 tisíc rublů.

V Docletu nejsou prakticky žádné obchody a kavárny. Proto budete muset jíst v restauraci v hotelu. Čerstvé ovoce si můžete koupit na místním trhu.

Nejoblíbenějším resortním hotelem je několik dní ticha. Jeho zvláštností je, že v první den odpočinku jsou hosté dotázáni na jejich chuťové preference a potravinovou nesnášenlivost. V místní restauraci není menu, takže když jdete na večeři, nemůžete vědět, co vás budou krmit. Můžete si však být jisti, že určitě nebude něco, co se vám nelíbí, pokud jste o tom samozřejmě neřekli první den.

Phan Thiet

Existuje mnoho hotelů v tomto letovisku, ale nejsou tam žádné dobré pláže. Ale 20 km je malá vesnice Mui Ne. Zde se nacházejí nejlepší hotely resortu.

Můžete se sem dostat z Ho Chi Minh taxíkem. Průměrná cena takové cesty je 100 USD.

Mui Ne je nejlepším místem pro trénink surfování. K tomu je lepší jít do resortu, od prosince do března. Pro ty, kteří dávají přednost klidné dovolené na pláži, je vhodnější období duben - září.

Pro ty, kteří hledají příležitost k relaxaci v systému „all inclusive“, stojí za to si vybrat hotel Dessole.

Phan Thiet je vhodnější pro klidnou dovolenou na pláži než pro získání nových zkušeností. Jediná atrakce městaK dispozici je Ho Chi Minh Museum a Whale Museum.

Danang

Da Nang - jedno z nejstarších středisek v zemi, kde je lepší jít v únoru a květnu. V letních měsících jsou také vhodné pro dovolenou na pláži, ale v této době se teplota vzduchu může zvýšit až na +35 stupňů.

Hotely Danang nabízejí turistům pokoje pro každý vkus a rozpočet. Nejdražší se nacházejí na pobřeží. Mezi nimi, nejvíce unikátní se nazývá Fusion Maia Resort, který nabízí all-inclusive dovolenou. Za den, kdy zůstanete v ní bude muset zaplatit od 500 dolarů.

Ti, kteří hledají příležitosti k rozpočtovým svátkům, by měli hledat ubytování v ubytovnách a hotelech, které jsou daleko od pobřeží.

Výlety ve Vietnamu

\ t

Kromě dovolené na pláži je Vietnam připraven nabídnout svým hostům zajímavé exkurze, během kterých se můžete blíže seznámit s okolím a naučit se zevnitř. Nejoblíbenější jsou:

 1. Výlet do starobylého Hanoje. Tady každý kout odráží staletou historii a kulturní tradice vietnamských lidí. Náklady na takovou prohlídku jsou od 67 dolarů.

 1. Jízda do Halong Bay. Během prohlídky této nádherné zátoky můžete vidět nádhernou přírodu regionu. Zde můžete navštívit rybářskou vesnici, která se nachází na vodě, továrna na porcelán a zjistit, jak místní řemeslníci dělají malby na látkách. Náklady na prohlídku od 145 dolarů.

 1. Prohlídka Bat Chang. V této obci se téměř všichni obyvatelé zabývají hrnčířstvím a dalšímitradiční řemesla. V jedné z porcelánových továren se turistům nabízí, aby podstoupili mistrovskou třídu. Náklady na prohlídku - od 140 dolarů.

 1. Jděte na horu Taka. Zde je unikátní socha ležícího Buddhy. Náklady na turné od 35 dolarů.

 1. Kontrola mramorových hor. Náklady na prohlídku - od 40 dolarů.

 1. Výlet do svatyně Mi Sean. Během tematické prohlídky se mohou rekreanti seznámit s historií a kulturou země. Chrámový komplex je obklopen tropickou vegetací. Náklady na cestu jsou od 35 dolarů.

 1. Výlet na Monkey Island. Tato prohlídka poskytne spoustu nezapomenutelných dojmů, jak dospělých, tak dětí. Zde najdete obrovské množství hravých primátů, kteří se lidí nebojí. Nicméně, turisté musí být velmi pozorní, protože tato roztomilá zvířata se snaží plížit něco od diváků. Náklady na cestu jsou od 20 dolarů.

Dovolená ve Vietnamu 2018: recenze, klady a zápory

Samozřejmě, Vietnam stále není tak populární u našich krajanů, jako je Egypt nebo Thajsko, zde však můžete najít mnoho nových dojmů. Mezi výhody rekreace v zemi, turisté vydávají:

 1. Ceny za ubytování, stravu a zábavu jsou poměrně nízké.
 2. Mnoho Vietnamců dobře komunikuje v ruštině, kteří vědí ještě lépe než angličtina.
 3. Zde je velmi krásná příroda a mírné klima.
 4. Ve vietnamských střediscích vásNajdete zde výborné podmínky pro potápění a surfování.

Mezi nejčastější nedostatky patří:

 1. Dlouhý let.
 2. Turisté zde často čelí podvodům. Například, taxikář vás nesmí přinést vůbec do hotelu, o kterém jste mluvili během přistání, a prodávající mohou přidávat hodnotu ke svému zboží, když před sebou uvidí zájemce.
 3. Někteří si stěžují na služby a kvalitu služeb v hotelech.

Vietnam právem nese jméno jedinečné a malebné země s bohatou historií a zajímavými tradicemi. Odpočinek zde je k dispozici téměř každému a může být pro vás nezapomenutelným dojmem, který zůstane v paměti dlouho.