Nový Athos 2018. Odpočiňte si v útulném koutku Abcházie

Abcházie - jasné slunce, krásné moře, úžasné krajiny. Nejznámější letovisko tohoto regionu, Nový Athos, v sovětských časech bylo přístupné pouze vybraným osobám. Dnes sem může přijít každý. Po příjezdu do tohoto letoviska je to, jako byste se ocitli v pohádce.

Jak se tam dostat

Středisko je nejlépe dostupné přes Soči, kde je mezinárodní letiště. Letadlem můžete letět do Adler, odkud vlak Adler-Sukhum, ze kterého se snadno dostanete do letoviska, následuje. Hraniční kontrola prochází přímo v autě. Vstupenka stojí od 150 rublů.

Vlak Moskva-Sukhum je na cestě 45 hodin. Musíte být opatrní, protože ve stanici New Athos se vlak zastaví pouze na 1 minutu.

Z Moskvy do Soči nebo Krasnodaru se dostanete autobusem a odtud do Sukhumu. Celkem je třeba překonat téměř 1 800 km. V době, kdy to trvá asi tři a půl dne.

Do Nového Athos se dostanete autem. Musíte jít do Dzhubgy na dálnici M4. Po překročení hranice musíte následovat M27.

Od května do září do Gagry ze Soči je možnost plavat se lodí a pak do letoviska veřejnou dopravou. Cena vstupenky - 500 rublů, pro děti zdarma. Cesta trvá asi 1,5 hodiny.

Odpočinek na pláži v New Athos

V centrální části střediska se nacházejí malé oblázkové pláže. Ve východní části jsou písčité. Dno při vstupu do vody je hladké a sestup je pohodlný. Ve srovnání s ostatními středisky Abcháziepláže nového Athos jsou relativně málo lidí.

Všechny pláže jsou obecní, takže vstup je zdarma. Moře je velmi čisté. Veškeré potřebné vybavení pro dovolenou na pláži - slunečníky, lehátka nabízejí pronájem pouze na území penzionů a sanatorií. K dispozici je také sprcha, která není na jiných plážích. Všude jsou instalovány kabiny.

Odpočinek v Novém Afonu bez zprostředkovatelů 2018: hotely, soukromý sektor, rekreační střediska

\ t

V Novém Athos je možné se usadit v hotelech nebo rekreačních střediscích postavených za sovětských časů, v soukromém sektoru nebo v nově postavených penzionech. V zimě některé hotely nefungují. V létě na hosty čekají velmi pohodlné pokoje se vším potřebným vybavením. Obvykle cena zahrnuje stravu a vlastní transfer na stanici. Na pozadí mezinárodních středisek, hotely New Athos vypadají ne tak pevné, ale jejich úroveň neustále roste a Abcházská pohostinnost a pohostinnost vyhladí všechny domácí nesrovnalosti.

Chtěl bych zmínit rekreační komplex "Kamarit". V tomto místě bude hostům rezortu nabídnut program pobytu během nového roku a vánočních svátků.

Ceny bydlení kolísají v závislosti na sezóně pobytu v resortu a od vzdálenosti od moře. Dvoulůžkový pokoj v penzionu, který je 700 metrů od moře, stojí 2 200 rublů /den v lednu, 6 100 rublů v červenci a 5 300 rublů v srpnu.

Postel v soukromém sektoru bude stát 600 liber na osobu. Sprcha akoupelna bude na podlaze.

Jednopokojový apartmán lze pronajmout v sezóně za 2000 až 2500 rublů denně.

V obci se nachází několik rekreačních středisek, náklady na ubytování, ve kterých začíná od 1100 rublů denně.

Ceny za dovolenou v novém Athos: jídlo

\ t

Obyvatelé Abcházie jsou známí svou dlouhou životností. Sanatorium přírodní podmínky, křišťálový vzduch a správné výživy jsou důvody tohoto faktoru. Pohostinný Kavkaz je také slavný svými svátky.

Místní obyvatelé pozorují umírněnost ve všem a na rozdíl od ostatních obyvatel Kavkazu nejí často maso. Dávají přednost fermentovaným mléčným pokrmům a zelenině.

Není špatné, můžete si ušetřit jídlo. Ceny jsou téměř stejné s ruskými. Místní ovoce je levnější. Nákup výrobků na trhu můžete vyjednávat. Někdy je to i zajímavé a zábavné. Nedaleko stanice je centrální trh, který je otevřen od 6:00 do 20:00. Další trh se nachází v blízkosti jeskyně, ale už to není obchod s potravinami, ale suvenýr.

Náklady na oběd v běžné kavárně budou stát od 450 do 600 rublů na osobu. Přibližně stejná cena bude vydána v provozovně nabízející národní kuchyni. Grilování náklady od 180 rublů za částku 100 g, polévky - od 120 rublů, cena salátů začíná od 60 rublů.

Domácí víno lze zakoupit za 220 rublů /1,5 litru, lahvová vína - od 200 rublů, chacha - od 210 rublů /0,5 l.

Atrakce a zábava

Bohatá subtropická vegetace, krajiny nového Athos, kopcedlouho zůstávají v paměti turistů a hostů tohoto střediska. Houštiny olivovníků, mandarinek, pomerančů a citronů nenechají nikoho lhostejného. Vůně citrusů a cypřišů zapomíná na problémy a stresy každodenního života. Pobřežní oblast je bohatá na zelené plochy - eukalypt, palmy, vavříny, magnólie.

V obci je mnoho zajímavých míst. Klášter Nový Afon patří k nejzajímavějším. To bylo postaveno mnichy pro 12 roků, začínat v 1875. Po letech tvrdé práce byl v roce 1896 postaven klášter. Alexander III v 1888 dokonce se zúčastnil jeho stavby. Pro nejvyšší věž představil zvonkohry. Hlavní část svatyně tohoto místa je částice Stromu Životodárného kříže Páně. V tomto klášteře se nacházela slévárna, obuvnictví, hodinářství, šití, knihařské dílny, mlýny, továrny na výrobu cihel a svíček. V roce 1924 byla zcela uzavřena, a teprve o 70 let později začala obnova svatyně.

Nedaleko kláštera se nachází jeskyně, ve které se modlil Simon Cananite. Je považována za zázrak Abcházie. A ve své kráse a velikosti není nižší než slavné jeskyně světa. Zapomeňte na procházku přes 9 sálů a získejte tak nezapomenutelný zážitek nikde jinde.

Potápění v resortu nebude o nic méně zajímavé. V těchto místech pod vodou můžete vidět zříceniny starobylého města Anakopia.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Moderní člověk si zvykl na plážové pocity, pocity a odpočinek v barech a klubech. InStředisko má tak málo zábavy. Pro některé se to může jevit jako nevýhoda, ale bude se překrývat s přírodními, duchovními a historickými zázraky Nového Athos.