Nový svět - mimořádný kout Krymského poloostrova

Obec Nový Svět se nachází na území jedné z krymských přírodních rezervací, obklopené reliktními háji, zátokami a horami, které ji chrání před masami studeného vzduchu. Vzduch na těchto místech je nasycen vůní bylin, borovic a jalovců. Pohodlné pláže, malebná příroda, útulné nábřeží, horské stezky a zelené háje - vše zde má velký odpočinek.

Jak se tam dostat

Existuje několik možností, jak se dostat do Nového světa. Nejjednodušší z nich je letadlo. Nejbližší letiště je vesnice Simferopol. Náklady na leteckou dopravu z Moskvy do Simferopolu začínají od 2500 tisíc.

Ze Simferopolu do Nového světa lze dosáhnout autobusem za 200 rublů nebo taxíkem za 2500 tisíc rublů.

Ti, kteří dávají přednost cestování vlakem, mohou využít projektu „Jednosměrná jízdenka“, který zahrnuje cestu do Krasnodaru nebo do vlaku Anapa, po kterém musíte jet speciálním autobusem, který vás zavede do trajektu. Na Krymu budou cestující muset čekat na pohodlné autobusy, které je odvezou do zvolené destinace (Nový Svět, Evpatoria, Sudak, Sevastopol atd.). Na vrcholu sezóny se celkové náklady na „jednorázovou jízdenku“ pohybují do 4840 rublů.

Na Krym se dostanete autem. V tomto případě se také doporučuje použít trajekt nebo nedávno otevřený most přes Kerčský průliv. Turisté jsou kategoricky nedoporučuje jít na poloostrov přes území Ukrajiny. Náklady na přechod trajektemna soukromé auto bude stát 1700-4800 rublů.

Dovolená na pláži v obci Nový svět

\ t

Téměř celá vesnice se nachází na území Sudak-Lyman Bay nebo Green Bay. Centrální pláž je písčitá a oblázková a vstup do moře je mělký. Na jeho území je veškerá nezbytná plážová infrastruktura: slunečníky, lehátka, sprchy, šatny, toalety, celá škála zábavy atd.

Zbytek pláží letoviska je více osamocený a divoký. Nejoblíbenější z nich je v zátoce Robber Bay. Navzdory tomu, že pobřeží a mořské dno jsou zde skalnaté, je zde spousta turistů, kteří si zde vyberou dovolenou. Můžete se sem dostat cestou Golitsyn.

Pozornost si zaslouží také Royal Bay nebo Blue Bay. Dříve nebyli turisté povoleni, protože toto místo bylo chráněnou oblastí. Dnes si každý může odpočinout v zálivu.

Potápění v novém světě

\ t

Ve starověku zde byla velká obchodní cesta, takže se lodě často schovávaly před bouří nebo potřebovaly doplňovat zásoby potravin, často šly do místních zátok. Vraky v těchto dnech nebyly neobvyklé.

Dnes probíhají v Green Bay archeologické vykopávky. Toto místo je velmi populární mezi potápěči, kteří přicházejí do Nového světa prozkoumat podzemní jezero, přírodní podvodní labyrinty a pozůstatky starých lodí. Náklady na ponoření začíná od 2500 rublů.

Odpočinek v Novém světě bez zprostředkovatelů: soukromý sektor, hotely, motely

Problémy svolba bydlení v obci turistů obvykle nevzniká. Cena hotelového pokoje se nachází v blízkosti moře začíná od 2500 rublů za den.

Pokud jde o pokoj v penzionu, turisté jsou požádáni o den mezi 1200-2200 rublů.

Ti, kteří preferují rozpočtovou dovolenou, si mohou pronajmout pokoj v soukromém sektoru za 1000 rublů.

Místní klima je považováno za léčivé. Slunce, moře a vzduch naplněné vůní jalovce a borovice mají blahodárný vliv na stav lidského těla. Proto jsou v Novém světě otevřena sanatoria, kde si každý může odpočinout a zlepšit své zdraví. Náklady na ubytování v místních lázních začínají od roku 1780 rublů denně.

Výkon

V obci je otevřeno velké množství stravovacích zařízení. Jejich hlavní hmota je na nábřeží.

Náklady na večeři v drahé restauraci s alkoholem budou 1500-2000 rublů. Přibližně ve stejném pořadí v kavárně bude stát hosty resortu 800 rublů. Jídlo v jídelně může být jen 300-400 rublů.

Zábava a atrakce

Daleko mimo Krym je známa místní rostlina, která vyrábí některá z nejlepších vín. Každý jej může navštívit spolu s prohlídkou s průvodcem a ochutnat nejlepší odrůdy nápoje.

Nedaleko obce se nachází vesnice Veseloe, ve které jsou zachovány pozůstatky pevnosti Bospor.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty byla Golitsynova stezka, vybudovaná přes skalní útes. Procházíš to, můžešvidět Chaliapin Grotto, ve kterém koncerty byly často držené předtím a uložil víno. Zde jsou malebné vodopády, ve kterých můžete plavat.

Znalci přírodních krás budou moci navštívit Kapchakův mys a jalovcový háj. Chcete-li vidět Nový svět z výšky, ti, kteří se odváží vylézt na Mount Falcon, mají příležitost.

Pro zájemce o starobylou architekturu bude zajímavé jít do Sudaku, kde se nachází janovská pevnost. Kromě toho, rekreanti nabízejí různé výlety na zajímavá místa na Krymském poloostrově.

Večer se nábřeží obce stává oblíbeným místem pro rekreanty.

Recenze dovolené v Novém světě

Mnoho turistů, kteří navštívili Nový svět, nazývá toto místo ideálním místem pro odpočinkovou zábavu. Jsou zde optimální podmínky pro odpočinek s malými dětmi.

Obec se nachází v malebném místě na poloostrově Krym a zasahuje krásu přírody. Zájemcům o historii, kulturu a architekturu bude zajímavé navštívit další místa na Krymu s jedním z výletů, které cestovní kanceláře nabízejí.

Další výhodou rekreace v této vesnici je možnost seznámit se s krymským vinařstvím a ochutnat nejlepší odrůdy tohoto nápoje.

Pro ty, kteří preferují aktivní odpočinek a noční zábavu, se v Novém světě může zdát nuda. Pláže mají velmi malou zábavu a nejbližší noční kluby se nacházejí v Sudaku. Kromě tohoMnoho lidí poukazuje na nadměrné ceny za pokoj a stravu ve výšce sezóny.